Małe, tanie, niezawodne dla kobiety?

Re: Małe, tanie, niezawodne dla kobiety?

03 Lis 2019, 10:37

Ok odpuszczam yarisa 2,wiec w co w takim razie celować, bo już mam taki metlik w głowie, że sama nei wiem. Może jednak diesel albo gaz? Czy szukać Aygo 1.0?
Littlewing
Początkujący

0

03 Lis 2019, 10:57

Littlewing napisał(a):Czy szukać Aygo 1.0?

Ajgo to samo co pug i cytryna. Tanie auta, bez wygłuszeń, mało trwałe silniki i trochę wpadek. Ogólnie ludzie mało wymagający chwalą je. Natomiast mojej mamie chciałem starego yarisa1 skorodowanego zastąpić aygo i...po 2miesiącach wróciła do tego samego yarisa bo nie chciała jeździć ajgo :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

03 Lis 2019, 11:06

Ja mam bardzo małe wymagania, ale ok, niech bedzie normalne auto, z tych najmniejszych. Która opcja bedzie najbardziej ekonomiczna? Corsa, Agila, Splash, Ibiza, Hyundai i10? Byłoby super kupić za 12 tys, ale 13 też może być.
Littlewing
Początkujący

0

03 Lis 2019, 11:14

Littlewing napisał(a):Corsa, Agila, Splash, Ibiza, Hyundai i10? Byłoby super kupić za 12 tys, ale 13 też może być.

Bez różnicy, bierz co Ci co Wam bardziej odpowiada. I10 wydaje się malutki tak jak ajgo.
szybki
Moderator - Tuning

0

03 Lis 2019, 11:26

Co, wszystkie pala tyle samo? Przecież są różne silniki, to nie ma szans na jakiś bardziej ekonomiczny? Ten Hyundai z linka z gwarwncja robi dobre wrażenie? Nie będzie droższy w utrzymaniu od takiej np. Corsy czy Agili?
Littlewing
Początkujący

0

03 Lis 2019, 11:36

To ile km robisz rocznie?
szybki
Moderator - Tuning

0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy boisz się zwrócić uwagę kierowcy będąc pasażerem samochodu? Czy boisz się zwrócić uwagę kierowcy będąc pasażerem samochodu?
    Blisko 30% pasażerów samochodów czułoby się niekomfortowo, prosząc kierowcę, żeby zwolnił. Nadmierna prędkość należy jednak do najczęstszych przyczyn wypadków i powinniśmy reagować, gdy nasze bezpieczeństwo ...
    Dacia Logan MCV Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...

• Re: Małe, tanie, niezawodne dla kobiety?

03 Lis 2019, 11:51

Nie wiem, pewnie ok 3 tys mniej więcej. No i musi mieć blachę w miarę dobra blachę, bo będzie stać na zewnątrz.
    Littlewing
    Początkujący

0

03 Lis 2019, 12:04

Littlewing napisał(a):Nie wiem, pewnie ok 3 tys mniej więcej.

I od ogółem przechodzimy do szczegółem :D
    Czyli rocznie będziesz tracić na paliwie około 90zł.-200zł. Jeżeli jest to dla Ciebie różnica to nie kupuj auta i tyle w temacie.
    szybki
    Moderator - Tuning

0

03 Lis 2019, 12:16

No ja tego nie liczyłam, ale jeśli tyle wychodzi, to nic takiego. Mam bliziutko fajna Agile, tylko troche za drogo bo to handlarz.
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-agil ... CrdyS.html Co myślicie? Jest sens się targować za 13? Czy szukać trochę dalej? Podobna ostatnio gdzieś za tyle poszła, a miała połowę mniej przebiegu.
    Littlewing
    Początkujący

0

03 Lis 2019, 12:22

Littlewing napisał(a):Co myślicie? Jest sens się targować za 13? Czy szukać trochę dalej? Podobna ostatnio gdzieś za tyle poszła, a miała połowę mniej przebiegu.

Dobra z paliwem wyjaśnione to teraz lecimy zakup i dokładnie taka sama syt.jeżeli 1,5k przy zakupie auta za 13k-14k to różnica to nie kupuj auta albo wyszukaj sobie czegoś za 8k żebyś miała awaryjnie 2k na sam zakup.
    szybki
    Moderator - Tuning

0

03 Lis 2019, 12:33

No jest różnica, bo chciałam kupić za 10, a teraz szukam za 12,13 więc to już jest te 2,3 tys ponad budżet. Ok, jestem zdecydowana na Agile. To która wybrać jesli uda się wytargowac?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-agil ... C2NMW.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-agil ... CrdyS.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-agil ... CyRR5.html
    Littlewing
    Początkujący

0

03 Lis 2019, 12:45

Littlewing napisał(a):Ok, jestem zdecydowana na Agile.

Unikaj 1,0
    szybki
    Moderator - Tuning

1

03 Lis 2019, 12:54

Warto też wspomnieć że mała pojemność nie zawsze oznacza też małe spalanie..

Littlewing napisał(a):chciałam kupić za 10, a teraz szukam za 12,13 więc to już jest te 2,3 tys ponad budżet

No dobra poza budżet a masz jakieś 1000-1500zł na pakiet startowy? Czyli standardowo ubezpieczenie,wymiana rozrządu,olejów itp.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999
    0

03 Lis 2019, 13:03

Barol napisał(a):Warto też wspomnieć że mała pojemność nie zawsze oznacza też małe spalanie..

Sądzę że temat przy przebiegach 3k.km./1r.do odpuszczenia. Skupiłbym się na technice.
    szybki
    Moderator - Tuning

0

03 Lis 2019, 13:08

Te Agile z Dębicy są gotowe do jazdy, myślę że większych kosztów oprócz rejestracji i ubezpieczenia tam nie będzie. Gdyby udało się kupić za 13,5 to w 14 ze wszystkim się zamknę raczej.
    Littlewing
    Początkujący

0