Malowany, czy se jaja robią?

Malowany, czy se jaja robią?

26 Maj 2008, 19:07

Witam.
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem auta marki Renault Megane Classic z roku 97 z silnikiem o poj. 2.0l. Auto dostałem jako darowiznę od ojca, który był pierwszym właścicielem, więc znam historię auta.

Od dwóch dni próbuję sprzedać moje cacuszko, gdyż potrzebuje pieniędzy na inny cel. Co ciekawe, z tego co pamiętam koło 4 lat temu lewe tyle drzwi zostały mocno stuknięte na parkingu przez nieznaną osobę, toteż zostały wyprostowane i polakierowane od nowa.

Tymczasem każdy komis/handlarz/pośrednik jak tylko go widzi, to mówi, że z prawej strony był cały malowany. Gdzie w życiu nie było nic robione.

Teraz pytanie: Czy to jakaś nowa sztuczka komisów, żebym zszedł z ceny, czy co?

Pozdrawiam serdecznie.
JohnyMnemonic
Nowicjusz

Re: Malowany, czy se jaja robią?

24 Cze 2008, 21:34

Siema.
To co piszesz to calkiem prawdopodobne.Jestem lakiernikiem sam.w Mercedes-Banz i to co sie tam wyrabia to jest nieprawdapodobne. Sam lakierowalem kilka nowych sam.jeszcze nie zarejestrowanych z niemieckimi naklejkami i foliami bo vlegly wypadkowi przy transporcie np.BMW E90,MERCEDES CL,SL,CLK i wiele innych.W Warszawie widzialem czrnego CLK na salonie gdzie nawet nikt nie wymienil tylko byl reperowany tylny prawy blotnik.Bylem tez swiadkiem i robilem oględziny nowego Seata Leona -lakierowana tylkna klapa i dwa tylne blotniki. Niestety to staje sie codziennoscia dla laika to jest nie do rozpoznania i na przyszlość radze zabrać fachowca lakiernika nawet do salonv samochodowego.Pozdrawiam
seeb
Nowicjusz

Re: Malowany, czy se jaja robią?

30 Lip 2008, 12:13

kup sobie tester lakieru i bedziesz wiedzial czy autko bylo mallowane czy nie
greyt
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe
    Niesprawność techniczna pojazdu była w zeszłym roku przyczyną przeszło 150 wypadków drogowych, około 60 z nich miało miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło kilka osób, ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Isuzu Axiom XSF Concept
      Mimonske Valky XII
      SEAT Moda Lisboa 2
      4