Maluch---Fiat126p

Maluch---Fiat126p

11 Lis 2010, 19:56

Witam. Mam malucha po gruntownej naprawie, rozebrałem go do ostatniej śruby i przerobiłem od podstaw, z grubsza; zgnity spód i karoseria w niektórych miejscach. Silnik wyciągłem, jednak nic przy nim nie robiłem. Założyłem nową podłogę, omalowałem, stuningowałem zderzaki i wiele innych rzeczy. Wsadziłem silnik i pojeździłem 2 dni, było wszystko ok, ale później silnik zaczął dziwnie pracować, jak traktor że tak to ujmę, wydaje dziwny odgłos i z wydechu wylatuje czarny dym. W jednej świecy jest duża iskra, a w drugiej mała, czasem w obydwóch duża. Cewka jest dobra, bo wymieniłem na inną, jak i również gaźnik i pompkę. Nie ma żadnych przebić i auto nie ma kopa, bo jest taki efekt, jakby chodził na jeden cylinder. Gdy włączę ssanie to auto gaśnie, bo zalewa szybko świecę. Kieruje się do Was z pytaniem, co może być nie tak, w czym doszukiwać przyczyny. Byłbym wdzięczny za pomoc, za jakiekolwiek wskazówki, bo jestem już bezradny.
Druga sprawa, z którą się do Was zwracam dotyczy skrzyni biegów. Była wyciągana podczas remontu, teraz gdy jest założona, wyskakuje 1 i 3 bieg. Gumy pod skrzynią nowe.
Czekam na Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam
Arturos88
Nowicjusz

Miejscowość: Oświęcim

Re: Maluch---Fiat126p

22 Lis 2010, 11:42

Arturos88 napisał(a):Cewka jest dobra, bo wymieniłem na inną, jak i również gaźnik i pompkę. Nie ma żadnych przebić i auto nie ma kopa, bo jest taki efekt, jakby chodził na jeden cylinder.

... ja bym jednak obadał i wymienił kable ...
Arturos88 napisał(a): z wydechu wylatuje czarny dym.

... spala olej :?: :?:
Arturos88 napisał(a):wyskakuje 1 i 3 bieg.

... wyreguluj lewarek - chyba jest tam możliwość przesuwania nim ...
...łącznik masz dobry :?: :?:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 5af56398a2
... pozdro ...
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Maluch---Fiat126p

22 Lis 2010, 16:54

Ustaw na platynkach prawidłową przerwe i sprawdż kopułke ( szczególnie ten węglik na środku i styki ) , palec roździelacza może mieć luzy.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska
    Wiemy już, jak będzie wyglądała Corolla 2017 dostępna w Ameryce. Bestseller Toyoty ma przeprojektowany przód, unowocześnione wyposażenie we wnętrzu i nowe systemy bezpieczeństwa. Górny grill jest teraz jeszcze ...

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009