MAM PROBLEM z OC

MAM PROBLEM z OC

30 Gru 2009, 15:18

Witam!
Mam taki maly problem co moze m grozic za brak przy SObie dokumentu OC od samochodu, bo zamierxzam wyjechac za granice w sylwestra ale po prostu zgubilem ten odcinkem oc (ubezpieczenie jest wazne do kwietnia przyszlego roku) i problem jest taki ze po prostu jak wspomnialem zgubilem ten kwitek, zazancze to, ze samochod jest firmowy i zamierzam przejechac scala slowacje az do austri i jesli bede skontrolowany przez slowacka policje lub astriacka to co moze mi grozic ??

Prosze o szybka odpowiedz bo wyjazd juz tuz tuz...

Z gory dziekuje.
Ostatnio edytowany przez czyzys 02 Sty 2010, 02:27, edytowano w sumie 3 razy
czyzys
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: MAM PROBLEM z OC

30 Gru 2009, 17:44

Co do podróży samochodem firmowym - jeżeli nie jest zarejestrowany na ciebie,ani nie jesteś współwłaścicielem,to chyba nadal musisz mieć pisemną zgodę właściciela.W Austrii wystarczy tylko podpis,ale na Słowacji potrzebne ci będzie pełnomocnictwo.Możesz go uzyskać w PZM.Koszt na dwa tygodnie to coś koło 40 PLN-ów.Żeby załatwić takie pełnomocnictwo w PZM,potrzebna jest ta pisemna zgoda właściciela pojazdu,dowód osobisty lub jego fotokopia(też właściciela) oraz dowód rejestracyjny.
Co do OC,to niestety chyba musisz mieć potwierdzenie zapłacenia składki OC - bez tego jak cię zatrzymają,to dalej nie pojedziesz.Piszę "chyba",bo nie wiem,czy weszło w życie już to rozporządzenie,w którym jest napisane,że sam fakt zarejestrowania pojazdu jest faktem posiadania OC.Ale nie wiem na 100% czy to porozumienie między państwami jest już aktywne.
Mogło się też coś zmienić z tymi pełnomocnictwami - tak było w zeszłym roku.
Najpewniejszy będziesz,jak zadzwonisz do najbliższego PZM i poprostu zapytasz.
Zapytaj też jak to jest z obowiązkowym wyposażeniem samochodu w Słowacji i Austii,ponieważ miało też wejść w zycie rozporządzenie,że to obowiązkowe wyposażenie musi być takie,jakie jest dla kraju,w którym jest zarejestrowany samochód,a nie takie,jakie jest w kraju,przez który się przejeżdża.
Te przepisy w tym roku dość dużo się pozmieniały,więc lepiej zadzwoń i popytaj.
Napisz też jak to jest na dzień dzisiejszy,żeby forumowicze wiedzieli.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: MAM PROBLEM z OC

30 Gru 2009, 18:12

ahaa dziekuje CI bardzo jest to cenna wiadomosc dla mnie. A co do tego telefonu itd to jak zadzwonie to dam znac na forum. A mam jeszcze jedno pytanie czy moge sam odebrac duplikat z ubezpieczenia oc ?? jesli posiadam dowod rejestracyjny samochodu ? bo szef nie ma czasu sie fatygowac... :/
Ostatnio edytowany przez czyzys 02 Sty 2010, 02:26, edytowano w sumie 2 razy
czyzys
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback
    Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Volvo oprócz Volvo V40 R-Design, zostanie zaprezentowane całkowicie nowe Volvo V40 Cross Country. Ten crossover wyróżnia się podniesionym o 40 mm zawieszeniem ...
    Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym? Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
    Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI