Mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.

12 Lip 2010, 00:22

Witam wszystkich.

Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce do zadawania takich pytań, ale nie znam raczej innego, gdzie mógłbym się kogoś poradzić w tej sprawie. A mianowicie, otrzymałem wczoraj mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości o 47 km/h opiewający na sumę 400zł. Dla mnie jako przyszłego studenta, nie posiadającego stałych dochodów byłby to wydatek bardzo mocno naruszający moje finanse. Czy jest jakaś szansa by uchronić się od zapłacenia takich pieniędzy? Zaznaczę, że na mandacie widnieje mój stary adres zameldowania. Istotną rzeczą jest chyba też to, że samochód, jak i ubezpieczenie jest na mojego tatę, który niedawno zmarł. Czy któryś z tych argumentów przemawia na moją korzyść?

Na wstępie dziękuje za wszystkie odpowiedzi w tej sprawie.
johny1910
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: Mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.

12 Lip 2010, 00:26

Nie wiem jak to jest w drogowce ale ja nie przyjałem kiedys mandatu 500 zł i grozili mi sadem lecz przyszedł mi liscik z policji zebym sie zgłosił do dzielnicowego i tam dzielnicowy zaproponował mi 100 zł i po sprawie bez sadu bez niczego i taki przyjałem... nie wiem czy mozesz sprobowac skierowac prosbe o rozłorzenie tego mandatu na raty... raczej napewno Ci nie umorza jego najmniej bolesne jest zabranie Ci rozliczenia w ramach spłaty mandatu.
vvv
norti
Nowicjusz

Miejscowość: daleko

12 Lip 2010, 12:06

Nie zapłacisz sam to ściągną z rozliczenia a jak się nie rozliczasz to przyjdzie komornik do domu a to że na mandacie jest inny adres to już żaden problem. Idź do US i poproś o rozłożenie na raty.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Lip 2010, 19:21

PrezesArtek napisał(a):Nie zapłacisz sam to ściągną z rozliczenia a jak się nie rozliczasz to przyjdzie komornik do domu

Jak nie ma dochodów (bo będzie studiował), nie ma majątku na siebie, tylko na rodziców i ma 18 lat (bo ma prawko), to komornik może z nim w karty pograć jak przyjdzie, ale nic więcej.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

16 Lip 2010, 14:38

Jak trafi na upierdliwego komornika to się zdziwi.
Komornik może zając wszystko w miejscu jego zamieszkania czym się dlużnik posługuje. Wystarczy że jest w jednym gospodarstwie domowym z rodzicami...
Procedura zajmowania jest taka,że komornik w obecności np:policjanta i referenta oraz kogoś z domowników zajmuje daną rzecz i podczas tej czynności ten "domownik" może podac do protokółu,że jest ona własnością Pana X ,a nie dłużnika.Komornik to notuje ale zajmuje i tyle. Żeby ten przedmiot nie został zlicytowany po takim zajęciu przez komornika,to właściciel tego przedmiotu musi założyc sprawę w sądzie i za nią zapłacic...(ostatnio to była kwota 100zł).Wtedy przed sądem musi udowodnic np:imienną fakturą ,że to DVD czy lodówka jest jego ,a nie zadłużonego syna... (kto ma fakturę na swoje nazwisko na DVD..? :neutral: ). Jeśli nie ma papieru na siebie ,to...licytacja i do widzenia...
Z komornikiem nikt jeszcze nie wygrał... Może on zając do sprawy wszystko czym się dłużnik posługuje lub użytkuje chociaż nie jest to jego własnośc.Dopiero po zgłoszeniu się właścicela i po rozpoznaniu przez sąd ,musi zwrócic zajęte mienie jeśli osoba trzecia udokumentuje że jest to jej własnośc.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback

16 Lip 2010, 14:41

a ja mam tylko jeden wniosek :mrgreen: z całej sytuacji
gość zapierdala w terenie zabudowanym prawie 100km/h a Wy mu chcecie pomóc :mrgreen:
aa gdyby to wasza wiocha była i wasze dzieci chodziły poboczem??

dla mnie to z lekka paranoja :evil: jak się przekracza prędkość to trzeba niestety za to płacić :!:
aż się dziwi że ten temat nie jest w koszu
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...
    Tuning Show 2009 - Kraków  / relacja Tuning Show 2009 - Kraków / relacja
    Zwiedzający podczas 7.Tuning Show w Krakowie mogli zobaczyć mi. in. samochód rajdowy Janusza Kuliga, Ford Focus WRC, którym wywalczał tytuły mistrza Polski w latach 2000-2001. Ponadto był tylno napędowy Ford ...

• Re: Mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.

16 Lip 2010, 19:26

pocieszny napisał(a):dla mnie to z lekka paranoja jak się przekracza prędkość to trzeba niestety za to płacić

Zgodzę się z tym poglądem, jeszcze bym gościowi dołożył wykład ...
    mogę zrozumieć jazdę w terenie zabudowanym o 10-20% większą od dopuszczonej w danym miejscu, ale ponad 80% to lekka :oops: przesada!
    abel
    Nowicjusz

Miejscowość: Polska Dolnośląskie

16 Lip 2010, 21:50

Łódź, ulica Puszkina, po 3 pasy w oba kierunki, 0 skrzyżowań na tym odcinku, którym jechałem. Dla mnie to lekka paranoja ustawiać takie ograniczenie w takim miejscu, ale nie mi to oceniać. Staram się raczej przestrzegać przepisy, ale, gdy jest możliwość i warunki lubię wdepnąć w gaz jak chyba zresztą każdy. Temat do zamknięcia, mandat zapłacony po pożyczce u kolegi. Dziękuję za wszystkie wpisy.
    johny1910
    Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

16 Lip 2010, 22:18

pocieszny napisał(a):aa gdyby to wasza wiocha była i wasze dzieci chodziły poboczem??

tzw. "prędkość podróżna" utrzymywana jest również w terenach zabudowanych przez zdecydowaną większość kierowców.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

16 Lip 2010, 23:14

Dishman napisał(a):tzw. "prędkość podróżna" utrzymywana jest również w terenach zabudowanych przez zdecydowaną większość kierowców.

Owszem ale ja utrzymując taką prędkość mam świadomość, że jak będą stali to płacę i nie płaczę po forach...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2013

• Warto przeczytać