Mata na szybę, a uszczelki drzwi

01 Gru 2017, 20:57

Cześć :)

Zakupiłem sobie ostatnio matę i przy pierwszym zakładaniu zacząłem się zastanawiać, czy zatrzaskiwanie ją codziennie drzwiami na wiele godzin nie zostaje bez wpływu dla uszczelek? Mata ma w końcu swoją grubość, na uszczelki naciśnie, a wolałbym na wiosnę nie zorientować się, że wilgoć dostaje się do auta przez wyrobioną uszczelkę.

Jakie macie opinie?
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

02 Gru 2017, 01:29

Myślę, że nie jest to dobre dla uszczelek tym bardziej jak są niskie temperatury. Miałem kiedyś taką matę i dorobiłem sobie uchwyty tak żeby dosyć mocno się trzymała na lusterkach i w sumie to wystarczało jak auto stało pod chmurką.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Gru 2017, 10:23

Moja mata ma na końcu tych uszu które trzeba przytrzasnąć gumki z haczykami, żeby właśnie zaczepiać na lusterka zamiast wkładać za drzwi. Próbowałem tego, ale wtedy mata leży dość luźno i górna część maty nie przylega do szyby.

Ale mimo wszystko chyba będę tak zakładał, lepiej przejechać skrobaczką w razie czego, ale być spokojnym o uszczelki.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

02 Gru 2017, 18:35

Możesz zawsze dosyć dodatkowe paski gumowe do podtrzymania w odpowiednim miejscu. Trwa to chwilę a Marta wtedy dopasowana jest idealnie do samochodu :D
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Gru 2017, 15:28

Też kiedyś zakładałem za lusterka. Do czasu jak był pierwszy mocniejszy wiatr. Mata została niestety potargana, bo jak ją zapiąłem o lusterka, to był na niej luz na tyle, by wiatr dostał się pod nią i nią smagał, aż potargał. A wystarczy, że tylko troszkę się zaciągnie i już leciii. I od tego czasu zakładam te uszy za drzwi, mata jest fajnie naciągnięta. Dopowiem, że moja mata, ma te uszy cieńkie i uszczelkom nic się nie dzie. Nawet nie ma odkształceń na uszczelkach po otwarciu drzwi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Gru 2017, 17:26

Gdzies kiedyś u kogoś widziałem taką matę na przyssawki ale czy to zdaje egzamin? Nie wiem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Gru 2017, 23:00

Kao napisał(a):Gdzies kiedyś u kogoś widziałem taką matę na przyssawki ale czy to zdaje egzamin?
Takiego patentu nie widziałem ale myślę że rozwiązanie ciekawe i watre przetestowania.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999