Mazda 323 dla początkującego. Dobry wybór?

21 Gru 2011, 13:31

Witam Wszystkich :)

Jestem świeżo upieczonym kierowcą. Prawo jazdy odebrałem 2 dni temu. Zdałem za pierwszym razem w Rzeszowie także jestem wniebowzięty. Jak ma się prawko to przydałby się jakiś samochód Niestety jestem zdany na siebie samego i obecnie posiadam niewiele pieniędzy, bo zaledwie 5 tysięcy. Myślę, że to wystarczy na początek, aby jakoś oswoić się samodzielnie z kierownicą i nabrać wprawy. A więc do rzeczy. Mam na oku Mazdę 323. Rocznik 97. Benzyna. Byłem już z mechanikiem, aby posprawdzał silnik, sprzęgło i skrzynię biegów. Niby wszystko OK. Korozji brak. Oglądnął dokładniej i nie widać żadnych oznak wypadku. Czy Mazda 323 jest dobra dla początkującego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Samochód jest identyczny jak ten na zdjęciu
[link wygasł]
fredi
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Rover;25,45,75,MG ZT, Acura TL
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

21 Gru 2011, 13:57

jak auto jest w porządku to co tu się zastanawiać brać i tyle jak dobre zaraz zostanie sprzedane do tylko drogi bubel ciężko sprzedać,doszkolić się jazdy po publicznych drogach jazde dasz rade czymkolwiek byle auto sprawne ,najlepsze autko to mniejsze rozmiarowe skrętne i oszczędne dlatego tyle osób zaczyna od matiza czy golfa.Mazda323 też jest pod tym względem dobra, a czy to auto jest bezwypadkowe mało prawdopodobne ruch jest duży jakaś obcierka czy stłuczka zdaża się jak auto jeździ, byle auto nie było po poważnym wypadku,wiele osób spina się i twierdzi że ich auto jest bezwypadkowe tego nigdy nie wiadomo co z autem się działo
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

21 Gru 2011, 14:06

Na razie autko jest zamówione to znaczy wpłacone kilka stówek, aby było zarezerwowane. Właśnie, większość zaczyna od małych samochodów. Ja chcę od razu od większego „kalibru”, aby jeździć nim trochę dłużej gdyż pieniędzy brak, aby za rok szukać czegoś innego. A jak jest z mazdą pod względem usterek? Orientujesz się?
fredi
Początkujący

21 Gru 2011, 20:32

ja zaczynałem od seicenta 900 w dodatku nowego nie polecam drogich aut na początek,posiadełem też mazde 323 f 91 r ogólnie fajne autko mało awaryjne tylko słabe hamulce miało i ciut słaby i w mieście nie ekonomiczny silnik pod tym względem sejcento było lepsze nawet do 110km/h dynamiczniejsze ale jedna awaria to cewka siadła a druga uszkodzony rozrusznik,a twoja generacja to co mi wiadomo największym problem to korozja ale to kwestia egzemplarza kolega miał też 97r tylko 3 dzwi to auto miało świetne prowadzenie dość sztywny zawias i też było bezproblemowo,osobiście kupuje auto na czas około roku i nie twierdze że zmiana auta jest kosztowna tylko koszt przerejstrowania i pare groszy skarbówka każde auto się znudzi a według mnie ma się podobać i dawać radość ,ale jest zasada jak dbasz tak masz nawet fiat jest pewien w drogę jak dbasz japońskie auta słyną z wytrzymałości
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

30 Gru 2011, 12:42

Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Dołożyłem trochę kaski i za 8.000 kupiłem Rovera 416Si.
Pierwszy właściciel. Ksiązka serwisowa. Benzyna + gaz sekwencyjny. Brak jakiejkolwiek korozji, ryski itp. Środek samochodu jakby, co dopiero z fabryki wyszedł. Podobno piszą, że Rovery się psują. Ja tam mam znajomych i jakoś nic się nie psuje, więc zaryzykowałem. Na razie jeździ super. Opinie o tym modelu w internecie są pozytywne. Zobaczymy w przyszłości.
fredi
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kredyt samochodowy, pożyczka czy leasing? Jak sfinansować zakup auta
    Jeśli chcesz kupić auto, ale z jakichś względów nie zamierzasz w tym celu wydawać gotówki, możesz skorzystać z kilku dostępnych na rynku produktów finansowych. W poniższym artykule opisujemy i analizujemy ...
    UAZ Hunter
    Rosyjska terenowa legenda pojawiła się w 1972 roku i szybko zyskała uznanie służb mundurowych. Mówi się, że od tego czasu samochód ten uczestniczył w prawie każdym konflikcie zbrojnym. Obecnie w ofercie znajduje ...

•