Mazda 323F 2002 1,3 73KM - ubytki mocy

13 Cze 2021, 01:15

Hej

Auto - Mazda 323F 2002 r. 1,3 benz. 73KM

Problem - podczas jazdy czuć ubytki mocy. Silnik na wolnych pracuje równo. Ubytki są przy większych prędkościach.
I teraz ciekawe. Jeden warsztat mnie ochrzanił, że śmiem im sugerować co to może być. No OK, zostawiłem auto, opisałem usterkę i ... po 2 godzinach warsztat dzwoni i się pyta co to może być :lol:
Opisałem co sprawdziłem, co mi wyświetla mój komputer i poradzili wymianę wtrysków. Zakupiłem listwę używaną, wymieniłem i ... bez rezultatu.
Inny elektronik samochodowy podłączył swój zarąbisty komputer za parę tysiaków i .... szczerze stwierdził, że nie wie co to może być. Mój komputerek pokazywał wszystkie parametry OK, ale podejrzanie wyglądały parametry STFT i LTFT. Nie wiem dokładnie co to oznacza ale nie były w normie. Nie wiem czy komputer elektronika tego nie wyświetlał, ale chyba też nie wiedział o co chodzi.

Wyciągnąłem pompę paliwa, ale stan wygląda na OK, czysta. Filtry powymieniane, w tym filtr paliwa, powietrza.

MOże ktoś coś?
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

13 Cze 2021, 22:49

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że potencjalny kupiec po wysłuchaniu objawów stwierdził, że to pompa paliwa.
JUż tego nie sprawdziłem, bo samochód sprzedałem z usterką za 1400 zł.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...