Mazda 323f lub inny hatchback

06 Cze 2010, 20:00

Witam. Mam budżet 15tysięcy + opłaty (liczmy, że z opłatami 15500 do 16000zł)

Szukam ładnego, w miarę nowego hatchbacka, z dobrym wyposażeniem (klima, el.szyby, podłokietnik, poduszki powietrzne) w silniku diesla (do 2.0)

Myślałem o Mazda 323f. Te z 2002 czy 2003 roku w silniku diesla są osiągalne, nawet ładne. Chodzi też o to, by był w miarę wygodny i w sumie mało awaryjny, stąd propozycja mazdy.

Oczywiście pytanie jest nie tylko o nią, ale również o inne proponowane samochody w tym segmencie.

Drugim wyborem może być nissan almera, ale to chyba jedno i to samo co mazda, z dwóch tych aut bardziej mi się madzia podoba :)

Inne propo? co byście mi polecili?

pozdrawiam !!
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

07 Cze 2010, 19:15

pjngwjn napisał(a):Drugim wyborem może być nissan almera, ale to chyba jedno i to samo co mazda


Obawiam się że nie koniecznie... A po małżeństwie Nissana z francuzami to niestety marka i jej wyroby spadły znacznie w statystykach bezawaryjności... To już nie to samo co czysty japoński Nissan. :wink:

Może warto pójśc utartą ścieżką..? NP:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Cze 2010, 00:13

mam mazde 323f , w sumie niby bez awaryjny silnik , ale moja turbina nadaje się do regeneracji , chciałem kupić nową ale w serwisie zawołali 6,800zł <smiech> , auto ma przejechane 136tys km .
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

12 Cze 2010, 05:38

Jak brać mazde to najlepiej z silnikiem benzynowym.
g2marcin
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Kia Sportage II
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005