Mazda 5 2.0 benzyna 2005 błędy. Kupno w komisie

06 Lip 2020, 21:56

Witam proszę o pomoc kupiłem autko tak jak w opisie . Miało być bez wkładu bez niczego, oczywiście było inaczej już w drodze powrotnej sprezyna tylnego amora pękła, zaczęło coś strzelać pod silnikiem prawdopodobnie przegub o jeszcze pare takich rzeczy. Do tego po pod łączeniu do kompa wyskoczyły takie błędy i moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje się co to moga być za błędy i czego mogą one dotyczyć,bo do mechanika za tydzien. A chce złożyć reklamacje do komisu. Proszę o pomoc
Mazda 5 2.0 benzyna 2005 błędy. Kupno w komisie Mazda 5 2.0 benzyna 2005 błędy. Kupno w komisie
Epix
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 2
 • 07 Lip 2020, 10:00

  Często kupując auto trzeba nastawić się na pakiet startowy. W komisach nie zawsze jest takie auto jak go opisują. Wiem to z doświadczenia.
  Co do sprężyny to można to uznać za przypadek ale błędy na pewno były wcześniej i warto było zajrzeć czy nie ma ich przed kupnem.

  W pierwszej kolejności sprawdź bezpieczniki czy tam wszystko z nimi jest ok i nie są jakieś przepalone.

  Pierwszy błąd może dotyczyć problemu czujnika kąta skrętu kierownicy i trzeba by było się do niego dostać i sprawdzić połączenia.

  Drugi błąd dotyczy czujnika który powiązany jest z ESP ale z tego co pamiętam w Maździe znajdował się chyba pod fotelem pasażera. Usterka dotycząca obwodu może wskazywać na brudną wtyczkę, pęknięta żyłę przewodu gdzieś w osłonie lub nawet uszkodzenie czujnika.

  Ostatni błąd to będzie pewnie czujnik ABC. Musisz sprawdzić wtyczkę i jak tam będzie ok to może być tak ze jest on uszkodzony.

  Zapisz sobie te błędy. Skasuje je i zobacz czy przy ponownym sprawdzeniu wrócą zaraz po przejechaniu niewielkiego kawałka drogi.
  Rokiko
  Stały forumowicz
   
  Posty: 3136
  Zdjęcia: 12
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Już 10 km/h mniej na liczniku może uratować życie
  Mniej zatłoczone ulice w czasie pandemii wielu kierowców traktuje jako zachętę do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu. Jednak szybsza jazda oznacza tragiczniejsze w skutkach wypadki drogowe. Nieznaczne przekroczenie ...
  Kłopoty z oświetleniem – jak sprawdzić stan oświetlenia?
  Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdy pojazd, który został dopuszczony do ruchu musi mieć sprawne oświetlenie. Dotyczy to wszystkich świateł zamontowanych w samochodzie. Jeżeli podczas kontroli drogowej ...

 •