Mazda 5 MPV na gaz do Anglii IV czy V i gdzie w woj Lodzkim?

Mazda 5 MPV na gaz do Anglii IV czy V i gdzie w woj Lodzkim?

25 Kwi 2011, 07:59

Witam,
Czytam od jakiegoś czasu fora i chciałem się zdecydować na instalacje gazowa w Mazda 5 MPV na Anglię, bo tu mieszkam.Dlaczego podkreślam Anglię? Ponieważ instalacja musi byc założona przez fachowca z certyfikatem unijnym, gdyż firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy mi auta jeśli nie będę mial tego certyfikatu.Ponad to czytałem gdzieś na forum, ze specjaliście od gazu trzeba powiedzieć , ze idzie to auto do Anglii, bo tam gaz jest cięższy i ze trzeba jakoś trochę inaczej ustawić cos tam..)
Nie wiem na ile to prawdy w tym.Wiec chciałbym prosić o pomoc w tej sprawie.
Te mazdy sa w silnikach 1.8 i 2.0 ale z uwagi ,ze jest to 7 osobowy samochód , to ma swoja wagę i mysle ze warto wybrać 2.0.No i chciałbym wersje SPORT, gdyż ma on crusie control, climat control i takie tam drobne ulepszenia, co zwykle modele nie maja.
Potrzebuje warsztatu w okolicy Lodzi , ale bardzo bym chciał zeby byl to specjalista , ktory zakładał na Anglię juz nie jedna instalacje..Nie będę mial duzo czasu w Polsce, zeby jeździć z problemami do niego , no najwyżej tydzień.I nie chciałbym , zeby mi instalacja padła w drodze do Anglii:-).

Moje pytania sa takie:
1.Czy moj wybór auta Mazda 5 MPV SPORT z silnikiem 2.0 jest dobry wybór na instalacje gazowa ?
2.Ktora instalacja gazowa by byla najlepsza do tego auta IV czy V generacja i dlaczego ?
3.I w końcu jaki warsztat polecacie w okolicy lodzi i dlaczego i jaka by byla cena.

Nie chciałbym zakładać wszytko co najtańsze, tylko chce w miarę dobra instalacje, ktora pozwoli zaoszczędzić na paliwie..Bo tutaj paliwo juz prawie 1,40 kosztuje...

Dzieki z gory z uwagi i rady

Pozdrawiam

Rob
Prób nie ma !Albo rób albo nie !
robmir
Nowicjusz

Miejscowość: LONDON

Re: Mazda 5 MPV na gaz do Anglii IV czy V i gdzie w woj Lodz

25 Kwi 2011, 15:46

Udaj się do Na gaz Stefanowski w Łodzi.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

25 Kwi 2011, 22:25

dzieki za szybka odpowiedz.l
u nich montuja stag i land , a sporo czytalem o BRC.Czy uwazasz ze lepiej to, co oni oferuja? nic wiecej w okolicy lodzi nie ma ?
Czy to jest sprawdzone miejsce przez ciebie ?

[ Dodano: 26 Kwiecień 2011, 17:10 ]
Dzwoniłem dziś do NAGAZ w lodzi, i .. wcale to nie takie proste z tym gazem.
Nie mam jeszcze samochodu, znaczy mam ale diesla i chce sprzedać i kupić na benzynę podobny model.A pani mi zapytała, czy to samochód ma regulowane zawory ? a skąd ja mam to wiedzieć?
Oglądam sie za modelem mazda 5 mpv 2.0 sport powyżej 2006 roku. .Czy wiece , jak sprawdzić czy silnik tego samochodu ma regulowane zawory i czy w ogóle ten samochód sie nadaje na gaz ?
Prób nie ma !Albo rób albo nie !
robmir
Nowicjusz

Miejscowość: LONDON

26 Kwi 2011, 21:56

naszybciej zapytasz w serwisie, ale uważam że nie ma to znaczenia czy są ręcznie regulowane czy nie. NaGaz to stara dobrze rowinięta firma i ze spokojnym sumieniem jak na razie ich polecam.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...
    Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić? Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?
    Koledze zepsuł się reflektor mianowicie nie zapala mu się led w jednej z lamp nie świeci w ogóle a w drugiej miga czasami. Są to wersje europejskie zwykłe soczewki z ledami (nie Xenon) czy jest możliwość naprawienia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light