Mazda 6 czy bmw e 46

mazda 6 czy bmw e 46

31 Gru 2009, 00:16

witam wszystkich !!!
zastanawiam sie nad dwoma modelami cena do ok 30tys
1.mazda 6, 1 generacji,hatchback,
2.bmw 3, e46 sedan

porownanie pod wzgledem :
-cena eksploatacji
-awaryjnosc
-dostepnosc i cena czesci
-wyposazenie w tej cenie
-moc silnika

zalezy mi na poparciu swojej opini konkretnymi argumentami
jak mozecie to doradzcie co najlpiej wziasc jaki model
pozdrawiam
kamil211
Nowicjusz

Miejscowość: Puławy

Re: Mazda 6 czy bmw e 46

31 Gru 2009, 14:08

Witam ja na twoim miejscu kupilbym e46 dlaczego? poniewaz kazdy znajdzie w srodku cos dla siebie zaczynajac od welurow konczac na pelnym M-pakiecie, skorzana tapicerka,nawigacja,perfekcyjne prowadzenie bardzo dynamiczne silniki, sportowy charakter, bardzo duza gama silnikow oraz nadwozia..szukaj raczej autka od 2002roku po lifcie, w dieslu perfekcyjne bezawaryjne silniki typu common rail na lancuszku rozrzadu a nie na pasku!!! wszedzie dostepne czesci oryginalne jak i zamienniki, autka bezawaryjne, dajace radosc z jazdy i jak wyzej pisalem dynamiczne silniki oraz ta sylwetka z pazurem sportowym polecam...Posrod silnikow jest bardzo duza gama wiec za duzo tu mozna siedziec i pisac zaczynajac od 1,6 konczac na najmocniejszej wersji M-Power..Silniki diesla tez jest duzy wybor chyba od 1,8 do 3,0 z napedem x4 poprostu bajka w kazdym calu..Autka bezawatyjne bod warunkiem ze beda serwisowane na czas.A mazda jak to mazda niby sa te czesci ale wiekszasc to oryginaly no i wiadomo kosztuja a i tez sa problemy zeby dostac je od reki w kazdym sklepie bedziemy musieli zamawiac i czekac..nie wiem jak wyglada sprawa z zamiennikami ale slyszalem ze tylko niektore sa dostepne..takze moje zdanie Kupuj E 46 bedziesz zadowolony i nie bedziesz zalowal...pozdrawiam
piterblum
Nowicjusz

Miejscowość: WR

31 Gru 2009, 15:01

piterblum napisał(a):Witam ja na twoim miejscu kupilbym e46 dlaczego? poniewaz kazdy znajdzie w srodku cos dla siebie zaczynajac od welurow konczac na pelnym M-pakiecie, skorzana tapicerka,nawigacja,perfekcyjne prowadzenie bardzo dynamiczne silniki, sportowy charakter, bardzo duza gama silnikow oraz nadwozia..szukaj raczej autka od 2002roku po lifcie, w dieslu perfekcyjne bezawaryjne silniki typu common rail na lancuszku rozrzadu a nie na pasku!!! wszedzie dostepne czesci oryginalne jak i zamienniki, autka bezawaryjne, dajace radosc z jazdy i jak wyzej pisalem dynamiczne silniki oraz ta sylwetka z pazurem sportowym polecam...Posrod silnikow jest bardzo duza gama wiec za duzo tu mozna siedziec i pisac zaczynajac od 1,6 konczac na najmocniejszej wersji M-Power..Silniki diesla tez jest duzy wybor chyba od 1,8 do 3,0 z napedem x4 poprostu bajka w kazdym calu..Autka bezawatyjne bod warunkiem ze beda serwisowane na czas.A mazda jak to mazda niby sa te czesci ale wiekszasc to oryginaly no i wiadomo kosztuja a i tez sa problemy zeby dostac je od reki w kazdym sklepie bedziemy musieli zamawiac i czekac..nie wiem jak wyglada sprawa z zamiennikami ale slyszalem ze tylko niektore sa dostepne..takze moje zdanie Kupuj E 46 bedziesz zadowolony i nie bedziesz zalowal...pozdrawiam

Zgadzam się, ale jeden problem 'BUDŻET', w kwocie do 30k nie dostanie E46 02'+ w stanie bezwypadkowym, bez usterek, cofniętego licznika i rozsądnym wyposażeniem.
Chyba, że przed liftem, ale i tak zaznaczam, że kupno jakiegokolwiek bmw przez otomoto, allegro itp. wiąże się z przeglądaniem od tych najdroższych, a następnie sprawdzeniem w serwisie pod kątem wypadkowości, przebiegu i zużycia elementów przed samym kupnem.
Inaczej to będzie jak wygrana w lotto;]
Soundbar
Nowicjusz

Miejscowość: Polska
Auto: BMW E39 530D 194KM

31 Gru 2009, 15:12

Do 30 tys. zł to i dobrej 6-tki nie dostanie. Mazda 3 - jak najbardziej.
Moim zdaniem kwestia gustu, akurat Mazda bezawaryjnością bije BMW po dupsku. Przyjemny silnik 2.3 w benzynie.

Co się komu bardziej podoba, bo Mazda i BMW mają inny charakter. BMW dużo zyskuje na zabawie z tylnym napędem. Tyle, że nie każdy to lubi.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: mazda 6 czy bmw e 46

31 Gru 2009, 18:17

quote="Dishman"]Moim zdaniem kwestia gustu, akurat Mazda bezawaryjnością bije BMW po dupsku.[/quote]
Tak jak kolega napisal wyzej,mazda to limuzyna w sportowym typie,ktora jest koszmarem nocnym dla konkurencji.Naprawde bezpieczne i dopracowane,solidne i mocne podzespoły.Gustowny i ergonomiczny srodek.piekna" tytanowa"konsola.Bardzo wygodne fotele.To jeden z najbardziej niezawodnych samochodów klasy sredniej.Minus to korozja elementów podwozia.Polecam i pozdrawiam.
P.S. Na temat BMW staram sie nigdy nie wypowiadać,ponieważ dużo młodych użytkowników tego auta jest nim po prostu zaślepiona i ciężko o rzeczową rozmowę.p
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska

31 Gru 2009, 18:34

P.S. Na temat BMW staram sie nigdy nie wypowiadać,ponieważ dużo młodych użytkowników tego auta jest nim po prostu zaślepiona i ciężko o rzeczową rozmowę.p
Nie chodzi o zaslepienie tylko o fakty i wypowiedzi roznych ludzi roznego wieku i co niektorzy maja moze taka nadprzyrodzona sile rozpoznawania wieku osoby po tym jaki ma samochod , widzialem mnostwo ludzi ktorzy maja bmw i nie sa wcale mlodzi tylko sa to ludzie w srednim wieku, i tez kolega powie ze to mlody uzytkownik z ktorym ciezko o rzeczowa romowe??? heheh..ja wyrazilem tylko swoja opinie ty swoja i prosze nie pisac wiecej takich komentarzy pod moja osobe bo taka bmw coupe pewnie ktore masz na mysli jezdzilem dobre 6-7 lat temu znam ta marke i smialo moge i bede polecal innym ludziom ktorzy poprosza o opinie...pozdrawiam...
piterblum
Nowicjusz

Miejscowość: WR
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce
    We wrześniu MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce. Był to jednocześnie jeden z najlepszych miesięcy dla marki w tym roku. Wzrost w stosunku do sierpnia świadczy o wysokim, a przede wszystkim stabilnym ...
    Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace
    W przeciwieństwie do klasycznych pojazdów typu kombi, station wagon czy nawet shooting brake – Kia Sportspace wyróżnia się zdecydowanie odmienną i wyszukaną architekturą w stosunku do tradycji. Wydłużoną ...

• Re: Mazda 6 czy bmw e 46

01 Sty 2010, 06:01

Uderz w stoł a nozyce się odezwią.
    mimi
    milutki5
    Aktywny

Miejscowość: małopolska

01 Sty 2010, 18:13

szczerze to moze z poczatku bardziej spodobala mi sie mazda i pomiimo ze kazdy mi ja odradzal bo jest malo popularna czyli nie sprawdzona ja chcialem pokazac ze jednak sie myla bo tak przewaznie jest ze jak sie czegos nie zna to to jest zle jak np z religia.. ale to nie to jest decydujce w moim wyborze. spedzilem juz kilka miesiecy sprawdzajac opinie i modele ale glownie mazdy, gdybym juz wybral to mysle ze lepiej bede sie czul w mazdzie ale wazna tez jest dla mnie nie zawodnosc, i bogate wyposazenie ..hmm pewnie z tym bedzie ciezko zeby targujac sie zejsc w granice 30k pln. Dodam ze to bedzie moje pierwsze auto ;) wsumie jezdzilem rok czasu polowka z 96 ;D ale to nie bylo w PL, a i tez zeby niebylo zbyt drogie w utrzymaniu eksploatacji najlepiej zeby palilo srednio ok 7 w dislu a w benzynie zeby nie przekraczalo 10, gdybym nie musial wynmieniac rozrzadu (to chyba tylko w benzynie) juz bym byl do przodu ok 1500zl, oczywiscie licze sie z tym ze gdy kupie takie auto nie bede mogl zalowac na serwisy i odpowiednia opieke hehe.a co do mocy silnika mysle ze wystarczy mi ok 150km,
    dzieki wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam
    i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU, SZEROKIEJ DROGI ;D
    kamil211
    Nowicjusz

01 Sty 2010, 23:13

Ja jestem za Mazdą. Tylko sam musisz wybrać czy wolisz benzyne czy diesla. Zależy od tego ile jeździsz. Auto staje się w PL coraz bardziej popularne, działa sieć serwisów itd. Fakt, kiedyś Mazda była drogim samochodem, bardziej egzotycznym, był problem z dostępem części. Mazde na rynek europejski wprowadził Ford (6 zrobiona jest na podwoziu Mondeo). Od tego czasu nie ma większego problemu z dostępem części i są one w umiarkowanych cenach. Chyba na początku tamtego roku zaczęła w Polsce działać sieć salonów i autoryzowanych serwisów Mazdy. Wszystkie wersje silnikowe to sprawdzone konstrukcje. Musisz jednak pamiętać że wydatki eksploatacyjne zawsze się znajdą i trzeba mieć odłożone na nie jakieś pieniądze. Rzeczy które ulegają zużyciu podczas eksploatacji trzeba zawsze wymienić po zakupie ponieważ nikt tego nie robi a potem nie sprzedaje auta.
    P.S. Pozdrawiam kolegę z Puław:-) I też Kamila :razz:
    Kamilp
    Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001

02 Sty 2010, 00:53

o siemka Kamilu hehe
    no wlasnie probuje upolowac ta mazde 6 ale ciezko jest ;/ jak czytalem na forum to podobno mniej zawodne sa benzyniaki a jakie dystanse bede pokonywal to jeszcze niewiem probuje sie zaklimatyzowac hehe bede sie chcial zmiescic ze wszystkim tak w 35k (razem z ubezpieczeniem) narazie nieche wiecej kasy inwestowac a mysle ze i tak bede zadowolony ;D
    p.s. sprawdzalem tutaj komisy ale sa chyba tylko dwa w pulawach ?
    pozdro (-;
    kamil211
    Nowicjusz

02 Sty 2010, 11:20

Komisów w Puławach jest na pewno więcej niż dwa:
    -koło salonu Opla w Lubelskiej,
    -pomiędzy Stokrotką a Cerrfurem na Lubelskiej,
    -koło zajezdni MZK (chyba Piaskowa to jest albo Kołątaja)
    -jak się zjeżdża ze starego mostu są chyba dwa komisy przed Orlenem (jeden na górze drugi na dole, musisz skręcić w lewo wyjeżdżając z Puław)
    -na skrzyżowaniu jak się jedzie na Janowiec
    Z tego co widzę na otoMoto jest jedna w tym na Kołłątaja tyle że w kombi. Nie wiem czy Cie interesuje ale możesz podjechać i zobaczyć:-)
    Kamilp
    Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001

02 Sty 2010, 11:50

kamil211 napisał(a):witam wszystkich !!!
    zastanawiam sie nad dwoma modelami cena do ok 30tys
    1.mazda 6, 1 generacji,hatchback,
    2.bmw 3, e46 sedan

porownanie pod wzgledem :
    -cena eksploatacji
    -awaryjnosc
    -dostepnosc i cena czesci
    -wyposazenie w tej cenie
    -moc silnika

zalezy mi na poparciu swojej opini konkretnymi argumentami
    jak mozecie to doradzcie co najlpiej wziasc jaki model
    pozdrawiam

cena-eksploatacja, biorac pod uwage nawet czesci eksploatacyjne do bmw wyjdzie duzo taniej miec samochod japonski ktory rzadziej sie psuje a czesci eksploatacyjne sa tansze, nie mowie tu o powaznych podzespolach poniewaz japonskie nie psuja sie prawie wcale

awaryjnosc, jak powyzej japonskie maja problemy polegajace na wymianie elementow zawieszenia troche czesciej niz europejskie, ale sa to drobiazgi a za cene komfortu i precyzyji prowadzenia pojazdu przy japonskim zawieszeniu warto wziasc to na siebie

dostepnosc czesci wzkazuja na bmw, tylko dlatego ze mnostwo szrotow ciagniete jest z niemiec ,lecz japonskie samochody maja zamienniki w nizszych cenach niz zamienniki robione do bmw, wiec osobiscie wolalbym jezdzic na nowych zamiennikach czesci jesli cos wysiadzie niz na uzywanych wymontowanych z trupow z niewiadomo jakim przebiegiem oryginalach..

wyposazenie japonskiego samochodu w tej samej cenie co bmw jest niemal o klase wyzsze , z prostego powodu bo bmw ceni sie za marke a jakosc gadgetow jest porownywalna tylko ze ich cena od bmw jest nieporownywalnie wieksza

jezli zalezy ci na szybkim samochodzie polecam mazde speed6 to najbardziej sportowa wersja 6 moc ma bodajze do 260KM , nie wyobrazam sobie zebys bmw m3 mogl dostac w tej samej cenie bo to jedyna porownywalna moca trójka
    halsky11

02 Sty 2010, 16:32

w poniedzialek jak wyzdrowieje ruszam w teren i moze sie cos znajdzie :) narazie grzebie w necie i szukam konkretnych ludzi ktorzy sie zajmuja handlem mazdami i nie bawia sie trefnymi modelami..., dziekuje wszystkim za opinie :) moje poszukiwania nadal beda sie skupialy glownie przy mazdzie ;D
    kamil211
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył