Mazda 6 GY - jaka długość drążka kierowniczego?

19 Maj 2019, 19:59

Cześć, potrzebuję wymienić drążek kierowniczy w Mazdzie 6 2.0 147KM 2007 GY. Chciałem kupić komplet LEMFÖRDER, ale zauważyłem że długość drążka to 160mm, natomiast w większości (np. FEBI) jest to 181,5mm, ale są też jeszcze takie co mają 200mm.. Czy długość ma znaczenie w tym przypadku? Dzięki!
Cooxez
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 20 01 2015

19 Maj 2019, 21:10

Cooxez napisał(a): Czy długość ma znaczenie w tym przypadku?
Oczywiście ze tak.Po wymianie drazka musisz ustawic zbiezność -geometrię.Jezeli drązek będzie mial wiekszą roznicę na + lub - to tego nikt Ci nie zrobi...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Maj 2019, 22:14

Tylko dlaczego? Przecież to się wkręca i można wyregulować, czytałem gdzieś że to nie ma znaczenia jak długi jest drążek, ale chciałbym się upewnić..
Cooxez
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 20 01 2015

20 Maj 2019, 10:07

Cooxez napisał(a): czytałem gdzieś że to nie ma znaczenia jak długi jest drążek,
Ja mam takie powiedzenie:2,3 godz.mysl i 5 min.rob a bedziesz mial z tego efekt.Chlopie wlacz myślenie...Drazek kier.do przekaladni montowany jest na stałe.Regulacje przez wkręcenie lub wykrecenie masz tylko w końcowce drązka.Jezeli bedzie za dlugi drązek to będziesz miał cały czas mocno zbiezny a jak bedzie za krotki to bedzie cały czas rozbiezny.W końcowce masz ograniczoną mozliwość regulacji i tym samym prawidlowe ustawienie zbiezności bedzie niemozliwe.Temat ten znam bardzo dobrze bo go ćwiczyłem przez prawie 15 lat...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Maj 2019, 18:11

No dobra, tylko pytanie, po co miałyby być różne długości drążków w tym samochodzie? Każdy pasuje do każdej wersji tego auta, przecież to byłoby bezsensowne gdyby były produkowane drążki o różnej długości. Może inaczej mierzone są i stąd jest różnica 2 cm w długości?
Cooxez
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 20 01 2015

22 Maj 2019, 12:30

Kupiłem "krótkiego" lemfordera i okazało się że jest takich samych wymiarów jak inne, tylko producenci inaczej mierzą..
Cooxez
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 20 01 2015
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Corvette C3 Stingray
    Długa maska, wąska talia i zjawiskowy wygląd. Mowa o samochodzie Corvette C3 Stingray - kolekcjonerskim rarytasie. Choć od jego stworzenia minęło ponad 40 lat nadal zadziwia nowoczesną stylistyką i świetnymi osiągami. Samochód ...