Mazda 6 I 2.3 (2006) - problem z przełożeniami

12 Lis 2019, 14:12

Witam mam taki problem. Otóż posiadam Mazdę 6 pierwszej generacji silnik 2.3 benzyna. Po zakupie wszystko było w miarę OK. Potem autko zaczęło poszarpywać przy zmianie biegów no i pojawił się problem z biegami (nie wchodziły "gładko") Z wyraźnym lekkim lub dużym oporem zależnie od biegu. Najgorzej zaczęła wchodzić 2ka, piątka i wsteczny. Przy wrzucaniu dwójki słychać było wyraźny zgrzyt - nie zawsze ale często te biegi się haczyły. Na koniec ze wstecznym był już taki problem, że nie można było go wrzucić zanim nie wbiło się wcześniej innego biegu. OK oddałem auto do warsztatu sugerując zużycie sprzęgła. Warsztat niby dobry. Wymienili kompletne sprzęgło bo zobaczyli, że wykładzina już cienkawa. Dodatkowo jakieś uszczelniacze przy skrzyni. Zapłaciłem ponad 2 koła. Myślę sobie no to teraz będzie bajka..... A tu d..a zbita. Fakt na początku było lepiej choć, fatalna dwójka nadal się haczyła. Inne biegi wchodziły dużo lepiej. Ale im dłużej jeżdżę (minął miesiąc) tym jest coraz gorzej, ostatnio na trasie nie mogłem wrzucić 5tki. Jedyne co się poprawiło to auto nie poszarpuje przy zmianie biegów, choć nadal trzeba delikatnie operować sprzęgłem, żeby auto po zmianie jechało płynnie. Acha w międzyczasie wymieniłem też olej w skrzyni na nowy. Też nic nie pomogło. Będę Wam wdzięczny za wszelkie porady i sugestie......
plamaster
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Lis 2019, 09:07

Wysprzęglika nie sprawdzali przy wymianie sprzęgła? Ja obstawiam że to będzie jego wina. Skoro sprzęgło kompletne masz wymienione to tu raczej nie pozostaje nic innego jeżeli chodzi o problemy z wrzucaniem biegów.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Lis 2019, 09:51

A czy wysprzęglik nie dawałby objawów na każdym biegu - bo tu wyraźnie niektóre wchodzą gorzej od innych... niektórzy mówią mi też, że to mogą być synchronizatory....... :bored:
plamaster
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Lis 2019, 15:27

plamaster napisał(a):A czy wysprzęglik nie dawałby objawów na każdym biegu
No nie koniecznie bo przy jednym wciśnięciu sprzęgła może być ok ale przy następnym już nie do końca. Czasem nie jest to takie jednoznaczne.
plamaster napisał(a):bo tu wyraźnie niektóre wchodzą gorzej od innych... niektórzy mówią mi też, że to mogą być synchronizatory.......
A na postoju na wolnych obrotach jak wciśniesz sprzęgło to wszystkie wchodzą bez problemu?
Czy jak zmieniasz bieg szybko / wolno podczas jazdy są jakieś różnice?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Lis 2019, 02:24

Zauważyem, że na postoju wchodzą lepiej, ale dziwny jest też taki objaw mam uruchomiony silnik wciskam sprzęgło, niektóre biegi się haczą wrzucam dalej cały czas z wciśniętym sprzęgłem i po kilku machnięciach na wszystkie biegi, wchodzą już dobrze, potem puszczam sprzęgło i jest znów to samo......
plamaster
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Lis 2019, 07:58

Sprawdź czy stelaż pedału sprzęgła nie jest pęknięty, w mazdach sie to zdarza....

Zdjęcie poglądowe o co chodzi
https://images.app.goo.gl/o7msZ7L3ZqsQBPM38
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4