Mazda 6 - Kontrolka check engine

Mazda 6 - Kontrolka check engine

31 Paź 2019, 13:07

Witam,
Mam problem z kontrolką check engine w Maździe 6 GG z 2005 r. (2.0 benzyna). Po sprawdzeniu interfejsem ELM327 z aplikacją Car Scanner pojawiają się 2 błędy potwierdzone i 2 czasowe, są to P0031 i P0134 (screen z aplikacji poniżej) co wskazuje na sonde lambda, którą nie dawno wymieniałem.
Mati072000
Obserwowany

Re: Mazda 6 - Kontrolka check engine

31 Paź 2019, 13:43

Mati072000 napisał(a):P0031 i P0134 (screen z aplikacji poniżej) co wskazuje na sonde lambda, którą nie dawno wymieniałem.
Sondę kupowałeś oryginalną czy jakiś zamiennik? Sprawdzałeś po wymianie czy jesz wszystko ok? Ile przejechałeś k od wymiany sondy do pojawienia cię błędów?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

Re: Mazda 6 - Kontrolka check engine

31 Paź 2019, 13:48

Sonda zamiennik (nie widzi mi się wydawać 1000 zł za oryginał), sonda była sprawdzana przez mechanika po wymianie przez OBD i działała idealnie.
Od wymiany przejechałem może z 1000-1500 km.
Mati072000
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX? Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX?
    Zaprezentowany w ubiegłym roku model UX jest najmniejszym crossoverem w ofercie Lexusa. W przyszłości może się to jednak zmienić, bowiem japońska marka rozważa stworzenie mniejszego auta – wynika ze słów wiceprezydenta ...
    Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić? Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić?
    Okres zimowy jest trudny i nasze samochody żeby były w pełni sprawne w tym czasie to powinniśmy dokładnie przejrzeć samochód i usunąć wszystkie te usterki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ...

•