Mazda 6 oddam

19 Lut 2020, 18:39

Panie Panowie jest do zabrania Mazda 6 diesel z uszkodzonym silnikiem, 195 tys przebiegu. Auto jest za d darmo jedynie koszta transportu z Francji i flaszka dls mnie. Auto całkiem ładne jak na swoje lata i z racji że francuskie to nie zjedzone przez rdze. Wymienić silnik i mozna śmigać dalej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

24 Lut 2020, 11:38

Który rok tej Mazdy :) Wrzuć jakąś fotkę i napisz ewentualnie jaki może być koszt transportu do Polski, wtedy może szybciej znajdzie nowego właściciela.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Mar 2020, 19:50

Kao napisał(a):Wymienić silnik i mozna śmigać dalej.

Najlepiej na benzynowy :lol:
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

30 Mar 2020, 20:40

A jednak ktoś się skusił na dieslowy :wink: no i fajnie, ktoś sobie wsadzi silnik za 2 tys, transport 1500, opłaty itd i ma tanio Mazde bez rdzy.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

03 Kwi 2020, 21:32

który rok tej mazdy był? to była 1 czy 2 ?

dawno temu bawiłem się w tego typu rzeczy, i z reguły jak liczyłeś 2 tys to wychodziło 4 tys. ...kiedyś miałem astrę j 1.4 z motorem bez kompresji i teoretycznie silnik 4 tys ...ale zdecydowałem się na naprawę wyszlo 8 tys. , bo po odpaleniu wyszlo że jeszcze ma trylion innych rzeczy i łącznie była u 3 mechaników...problemy praktycznie ze wszystkim...więc teraz można tanio coś takiego zakupić ale ja się wyleczyłem z motorschaden i naprawę tego...już lepiej kupić z uszkodzonym silnikiem i sprzedać też z uszkodzonym silnikiem..niech się ktoś inny martwi ...to tak z mojego doświadczenia...i wiele innych osób robi identycznie....coś w tym jest.
andrewb25
Stały forumowicz

03 Kwi 2020, 21:42

andrewb25 napisał(a):dawno temu bawiłem się w tego typu rzeczy, i z reguły jak liczyłeś 2 tys to wychodziło 4 tys. ...kiedyś miałem astrę j 1.4 z motorem bez kompresji i teoretycznie silnik 4 tys ...ale zdecydowałem się na naprawę wyszlo 8 tys. , bo po odpaleniu wyszlo że jeszcze ma trylion innych rzeczy i łącznie była u 3 mechaników...problemy praktycznie ze wszystkim...więc teraz można tanio coś takiego zakupić ale ja się wyleczyłem z motorschaden i naprawę tego...już lepiej kupić z uszkodzonym silnikiem i sprzedać też z uszkodzonym silnikiem..niech się ktoś inny martwi ...to tak z mojego doświadczenia...i wiele innych osób robi identycznie....coś w tym jest.

Zależy jakiego masz mechanika i jaki budżet.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator średniego spalania
    Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...
    Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...

• 03 Kwi 2020, 21:47

Już nie pamiętam który to rok, 2004 lub 2005, dorwać Mazde bez rdzy to już sukces a tu jeszcze za darmo, silnik można zmienić a rdzy już nie wyplewisz. To auto było typowo dla dłubacza a nie wziąć dać mechanikowi i jeszcze na tym zarobić.
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

04 Kwi 2020, 19:27

szybki napisał(a):Zależy jakiego masz mechanika i jaki budżet.

Mechaników to ja mam kilku...

Jeden od Silników (rozłożyć silnik na cześci pierwsze ..i złożyć żaden problem) ...no ale z elektroniką poległ , no ale mechanik OK dzisiaj bardzo ciężko znaleźć takiego który bierze od ręki i robi "grube" roboty.

Drugi poradził sobie z elektroniką ale jest też w tym dobry i przede wszystkim ma sprzęt...

Budżet? wiadomo jeżeli coś siię da zrobić tanio to jest mile widziane. Aczkolwiek ma też być dobrze

Natomiast budżet mam zawsze ....Nieograniczony...robię wszystko do momentu wyeliminowania wszystkich usterek..o ile w ogóle kupuję auto z motorshaden....coraz rzadziej...sam nie naprawiam ...więc koszty wiadomo będą bardzo duże.
    andrewb25
    Stały forumowicz

04 Kwi 2020, 19:41

bo raczej nie ma takich ludzi którzy zrobili by wszystko na tip top, można mieć pojęcie o wszystkim ale tak powierzchownie ale żeby trudnić się we wszystkim zaawansowanie to raczej nierealne
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

04 Kwi 2020, 20:09

Dokładnie dlatego ja tylko zajmuję się kupowaniem i Importem do Polski.
    Organizowaniem całego przedsięwzięcia, Sprawami celno-skarbowymi, księgowaniem.

Od naprawiania są mechanicy, od malowania lakiernicy, a od przywożenia firmy transportowe.

Jak jesteś od wszystkiego to jesteś ....do niczego...jak robić to coś jedno a dobrze.
    :lol:
    andrewb25
    Stały forumowicz

04 Kwi 2020, 20:19

eee tam, ja tam chytam się wszystkiego, lubię mieć wiedzę w wielu dziedzinach, oczywiście zawodowo tylko lakiernictwo jak na razie ale to idzie zdurnieć robić jedno całe życie, trzeba się rozwijać trochę :ok:
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

04 Kwi 2020, 21:38

To mam luz. Mój mechanik ogarnia silniki i elektro mechanikę... więc jak coś z motor kaput to mogę odkupić :D oprócz zjeb...ego tsi gdzie co drugi motor kaput i gimnastyka z rocznikami, poprawkami, zmianami i Januszami :D
    szybki
    Moderator - Tuning

04 Kwi 2020, 22:54

U mnie to same Diesle jeżdżą rzadko benzyne do naprawy można trafić a wiadomo w PL ludziom z głowami coś się stało i nagle diesel jest bee
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

04 Kwi 2020, 23:17

Ostatnio robiliśmy troche zwykłych ben n/a to rewelka kupujesz słupek i wieczorem jazda :D
    Co do diesli to kwestia ceny...
    szybki
    Moderator - Tuning

05 Kwi 2020, 09:23

zależy co do zrobienia jest, i zależy jakie auto.

Ja dawniej kupowałem Volvo S40 i V50 z 1.8 gdzie co drugi miał taką samą usterkę...pęknięte zawory w glowicy, na 4 cylindrze...w komplecie pierścienie tłokowe których nie było, w rezultacie silnik pracował na 3 cylindry i kopcił jak lokomotywa, opłacało się to rozebrać wymienić pierścionki, zawory, uszczelniacze i po złożeniu jeździł super.
    Niż kupować np. słupek w nieznanym stanie i po zamontowaniu może być tylko troche lepszy od tego co był pierwotnie, a w cenie wychodziło podobnie , może naprawa troche droższa ale za to silnik na pewno posłuży przez dłuższy czas jeszcze .
    andrewb25
    Stały forumowicz

• Warto przeczytać