Mazda RX8 na pierwsze auto?

Re: Mazda RX8 na pierwsze auto?

07 Wrz 2018, 14:27

Pamiętaj że RX-8 ma silnik Wankla, myślę że w 95 % warsztatach nawet nie podejmą się otwierania maski w tym samochodzie, chyba że z ciekawości. Teoretycznie jest to silnik 1.3, ale w praktyce można powiedzieć że mamy do czynienia z silnikiem 2.6, które pali jak na 2.6 przystało a w dodatku spożywa również dużo oleju. Silniki te przy przebiegach około 100 tys km. wymagają kapitalnego remontu, koszta idą w tysiącach złotych. Do tego znalezienie auta zadbanego to jak szukać igły w stogu siana. Ten model ma również problem z tylnymi drzwiami ( jak w syrence ) które po prostu się obniżają i obcierają próg.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Rejestracja: 14 Mar 2010, 13:27
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy od: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Mazda RX8 na pierwsze auto?

20 Wrz 2018, 13:15

RX-8 super auto, bardzo dużo wybaczające ale również wymagające więc nie na pierwsze auto. Pojeździj rok regularnie i sam zobaczysz (mam nadzieję) o ile inaczej zachowujesz się za kierownicą. Żona jeździ spokojnie nią ale z limiterem do 4k. Auto dużo wybacza ale można wpaść w pułapkę zbyt dużego zaufania, że da radę jakoś samo wyprowadzi - jednak te 200 koni potrafią rozpędzić tą budę oraz mimo, że trzęsie i głośno to nie czuć tak tej prędkości i robi się kuku przy zakręcie.
Polecam również na start jakiegoś Hatchbacka z silnikiem np 1.6 za ok 10k, będzie to lekkie, z napędem na przód (łatwiej opanować) a można już coś się pobawić. Wtedy po paru miesiącach spróbować swoich sił w jakichś amatorskich rajdach takim autem (mniej szkoda) lub tor i zobaczyc gdzie są granice auta oraz nasze.
Chyba, że ma to być szpan i moc ma być tylko w papierach.
Ale ciągle wtedy polecam przednionapędowca np toyota celica 7
kolejka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 Maj 2018, 09:00
Auto: rx8
Silnik: hp
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Oto najpopularniejsze samochody na świecie Oto najpopularniejsze samochody na świecie
    Najnowsze dane portalu analitycznego focus2move.com potwierdzają, że Toyota Corolla nadal zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce w rankingu globalnej sprzedaży samochodów. Na drugim miejscu znalazł się amerykański pick-up ...
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa – Toyota Sports 800 – kwiecień 1965. Targa top. T-top. Targadach. Różne nazwy, lecz jedno rozwiązanie, które Toyota jako pierwsza firma ...

  •