Mazda Vs honda civic vs ?

Mazda Vs honda civic vs ?

01 Lis 2014, 10:30

Co sadzicie o mazdzie 3 2014r, honda civic IX , wszystko w benzynie? Ew. Co polecacie? A co sadzicie o moich propozycjach, obecnie mam diesla ale glownie robie miasto, robie do 15tys rocznie
Hugibugi
Nowicjusz

Auto: Nissan

Re: Mazda Vs honda civic vs ?

01 Lis 2014, 11:45

benzyna koniecznie w Twoim wypadku
te auta co wymieniłeś to dobre opcje, bo nie idą kretyński duchem uturbiania silników małej pojemności i wciskania kitu, że mało palą. Ja bym zdecydował się na Mazdę ale to tylko ze względu, że mi się bardziej podoba.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Lis 2014, 12:08

Wyglad mazdy rzeczywiscie jest boski. Jedyne to boje sie tandety po kilku latach, jak to w tych autach jest? Nie ma tam tandetnego plastiku ktory po latach bedzie nijaki a auto bedzie totalnie wydymane?
Hugibugi
Nowicjusz

01 Lis 2014, 12:31

Plastiki w tej Maździe są ok. Jedynie co nieciekawie może wyglądać to wyświetlacz na wzór doczepionego tabletu. Siedziałem w obydwu autach i Mazda spodobała mi się bardzo ale to jak Civic otacza kierowcę w środku jest dla mnie super :ok:

IS 200 by dzida
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

01 Lis 2014, 13:09

A jesli chodzi o eksplotacje auta powiedzmy 10 lat? Bo mysle nad kupnem auta nowego na dlugo
Hugibugi
Nowicjusz

01 Lis 2014, 13:23

dzida napisał(a):bo nie idą kretyński duchem uturbiania silników małej pojemności i wciskania kitu, że mało palą

To nie jest do końca taaak... Podejście do turbinek kształtowane jest przez gówniane marki i gównianą jakość dokładnie tak samo jak właściciel golfa 1,4 będzie szukać diesla albo golfa 1,0 bo nie mieści mu się w głowie ile moze spalić pojemność 2,0 skoro golf 1,4 pali 8-9l pb. A prawda jest że został mu zapodany kiepski wzorzec...

Samo uturbianie silniczków jest jak najbardziej ok. zresztą tfsi nie maja problemu z uturbieniem tylko z jakością. Tym bardziej ze fajnie silniki V8 powoli znikają a pozostaja turbinki bo z drugiej strony jak producenci odejdą od turbinek a nie bedzie duzych pojemnosci to gdzie szukać przyjemności???

Osobiście zrobiłem fabią 1,2 tsi 5tyś.km i spalanie wyszło około 7l gdzie często ją testowałem więc bidy nie ma a frajda jazdy w porównaniu do zwykłego wieśwagenowego 1,4 bezcenna :lol:

Psioczysz na turbinki a ja często jeżdżę (niestety pożyczonym)mocno wytrzepanym 2,0 turbolotem i gwarantuje Ci że pierwsze 3,5sec w tym aucie wyleczyłby Cię z uprzedzeń :D
Do tego posiadam do prawie normalnej jazdy colta czt wykręconego na fajny pałer i jest mały silnik, głowica mivec oraz turbo nic się nie psuje pali w mieście 8l.pb i przy masie 999kg ganiam spokojnie o wiele silniejsze n/a. :ok:
Ogólnie:
Szkoda że za masowe uturbianie wzięła się maraka która nie powinna się za to brać...
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochodem elektrycznym 800KM na jednym ładowaniu Samochodem elektrycznym 800KM na jednym ładowaniu
    Jeśli uważasz, że pokonanie samochodem elektrycznym trasy z Paryża na południe Francji na jednym ładowaniu jest niemożliwe, to będziesz musiał zmienić zdanie. Dzięki współpracy pomiędzy Nissanem a francuskimi kolejami ...
    Bezpieczni rowerzyści Bezpieczni rowerzyści
    Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, a rowerowe wycieczki ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Nie brakuje również ludzi, którzy na rowerze realizują swoją sportową pasję. Tymczasem ...

• Re: Mazda Vs honda civic vs ?

01 Lis 2014, 13:33

nie psioczę na turbinki tylko na te 3 i 4 cylindrowe jednorazowe wynalazki i bajki producentów, że palą 4l
    Sam jeździłem Rapidem 1,2TSI/105KM i fajnie to jechało, prócz dużej turbodziury, gdzie do 1700obr. pedał gazu do oporu nic nie dawał i tak jak mówisz trwałość będzie leżeć i kwiczeć
    Turbo jak najbardziej ale niech to będzie wszystko dobrze zrobione :D

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

01 Lis 2014, 13:46

Ja celuje w benzyniaki bo mam diesla i za glupi zawor wielkosci orzecha musialem wybulic 1000zl, a tu tyle rzeczy jeszcźe do zepsucia kosztownych :) a po drugie dieslem w miescie ciezko sie jezdzi juz mnie to meczy
    Hugibugi
    Nowicjusz

01 Lis 2014, 13:52

dzida napisał(a):nie psioczę na turbinki tylko na te 3 i 4 cylindrowe jednorazowe wynalazki i bajki producentów, że palą 4l

Domagamy się bajek to je dostajemy... więc dokładnie jak musi być tdi z przebiegiem 189tyś.km. ju noł :D
    dzida napisał(a):prócz dużej turbodziury, gdzie do 1700obr. pedał gazu do oporu nic nie dawał

generalnie temat turbo dziury jest rzeką ale i tak 1,7k rpm nie jest problemem...sądzę że można to uznać za dobry wynik.
    dzida napisał(a):ak jak mówisz trwałość będzie leżeć i kwiczeć
    Turbo jak najbardziej ale niech to będzie wszystko dobrze zrobione :D

Trwałośc to jedno, postęp techniczny to drugie no i finanse to trzecie efekt końcowy miernota robiona na styk żeby za długo nie pojeździła :no:
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Jaguar