Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka

18 Wrz 2013, 14:21

Nowa Mazda3 sedan została premierowo zaprezentowana podczas trwającego salonu samochodowego we Frankfurcie. Tym samym uzupełniła gamę wersji nadwoziowych nowej Mazdy3. Salony sprzedaży Mazdy w Polsce przyjmują zamówienia zarówno na wersję hatchback, jak i sedan.

Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka

Śladami nowej Mazdy6, która daje możliwość wyboru nadwozia bez dopłaty (Sedan i Sport Kombi), cena obu wersji Mazdy3 jest identyczna, różna jest tylko kombinacja silników z poziomami wyposażenia.

Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka

POLECAMY Nowa Mazda3 hatchback

Mazda wprowadza również przełomowe rozwiązanie - zupełnie nowy układ interaktywnej komunikacji - MZD Connect (w zależności od wyposażenia samochodu):

  - współpracuje ze smartfonem użytkownika, wykorzystując istniejące połączenia Bluetooth®, e-mail, SMS i nawigację,
  - bezpiecznie dostarcza duży zestaw darmowych treści do samochodu, w tym AhaTM - usługi w chmurze z ponad 30 tys. stacji, wliczając radio, podcasty, książki audio, zindywidualizowane usługi związane z lokalizacją, Facebook i Twitter,
  - wsparcie użytkownika własnymi aplikacjami Mazdy, przypomnienia o przeglądach i ostrzeżenia.
Inne cechy układu informacyjno-rozrywkowego to:

  - nagłośnienie klasy premium Bose® z 9 głośnikami, opracowane specjalnie do nowej Mazdy3, z technologią dźwięku przestrzennego Bose® Centerpoint®2,
  - funkcje przekazywania i odczytu SMS, MMS i poczty elektronicznej
  - nowy układ nawigacyjny zapewnia dokładniejsze obliczenie drogi, poszerzenie możliwości wyszukiwania celów, 3 lata bezpłatnych aktualizacji map oraz wsparcie informacjami słownymi w 18 językach i tekstowymi w 26 językach.

Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka

Ponadto, w zależności od wersji, wprowadzono systemy bezpieczeństwa znane już z poprzednich modeli:
Układ ostrzegający o obiekcie znajdującym się przed samochodem (FOW) mierzy odległość od poprzedzającego pojazdu w zakresie prędkości 15-200 km/h, ostrzegając sygnałem dźwiękowym i wizualnym, że nowa Mazda3 podjechała za blisko.
Układ inteligentnego wspomagania hamowania Smart Brake Support (SBS) zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, gdy FOW wysyła ostrzeżenie, oraz hamuje automatycznie, jeśli układ wykryje nieuniknioną kolizję.
System wspomagający hamowanie Smart City Brake Support (SCBS) to układ samoczynnego hamowania przy małych prędkościach Mazdy, uzupełniający SBS w zakresie 4-30 km/h, zwłaszcza w jeździe miejskiej.
Adaptacyjny układ utrzymywania stałej prędkości – aktywny tempomat (MRCC) zmniejsza moc silnika i używa hamulców, by utrzymać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu przy prędkości do 200 km/h.
System monitorowania strefy za samochodem (RVM) ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu na sąsiednich pasach, eliminując "martwe pola".
System ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS) obserwuje oznakowanie poziome wytyczające pasy na jezdni i przy prędkości powyżej 65 km/h ostrzega o niezamierzonej zmianie pasa.
Układ analizujący odległość do poprzedzającego pojazdu (DRSS) oblicza i przedstawia odległość i czas do zderzenia z pojazdem poprzedzającym w zakresie 30-200 km/h.
Ostrzeżenie o awaryjnym hamowaniu (ESS) włącza szybko migające światła awaryjne, ostrzegając innych użytkowników drogi o intensywnym hamowaniu, przy prędkości powyżej 50 km/h.
System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC) automatycznie przełącza między światłami drogowymi a mijania, by nie oślepiać innych kierowców.
Reflektory biksenonowe z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów (AFS) skręcają reflektory, doświetlając zakręty.
Układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (HLA) steruje hamulcami tak, by pojazd nie staczał się podczas ruszania pod górę.
Seryjny ABS z EBD (układ elektronicznego rozdziału sił hamowania) i układem awaryjnego hamowania (EBA), DSC (układ dynamicznej kontroli stabilności toru jazdy) i TCS (elektroniczny układ kontroli trakcji).

Mazda3 sedan 2013 w cenie hatchbacka

Nowa Mazda3 to nowoczesny i wydajny samochód, łączący płynną, wygodną jazdę z przewidywalnym zachowaniem na drodze i wyznaczający nowy standard w segmencie C.

Samochody ekspozycyjne i do jazd próbnych w wersji hatchback będą dostępne w połowie października, zaś wersja sedan - w grudniu. Ceny wersji sedan zaczynają się od 67 900 zł brutto.

źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  TOP 4 porad jak ograniczyć wydatki motoryzacyjne
  Koronawirus niesie za sobą konsekwencje gospodarcze i finansowe, także dla naszych portfeli. Najszybszym sposobem na przywrócenie równowagi w domowym budżecie są cięcia bieżących wydatków, np. tych związanych ...
  Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
  Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...

 •  
  • Warto przeczytać