Megane vs Auris

16 Wrz 2021, 14:14

Witam,
mam pytanie, które dla wielu może okazać się śmieszne i może oczywiste;)
Szukam samochodu rodzinnego i zależy mi głównie na dwóch rzeczach: oszczędności i bezawaryjności.
Mam budżet do około 50 tys. i dwa picki. Toyotę auris benzynie 1.6, przebieg 200 000 km, rocznik około 2016.
Bądź Renault Megan z dużo lepszym wyposażeniem ten sam rocznik, ale przebiegi po 100 000 km i w dieslu 1.4.

Jeżdżę codziennie do pracy jakieś 4 km przez miasto i później 4 km poza miastem. Raz w tygodniu jakiś dłuższy wyjazd z dziećmi.

Który będzie bardziej kosztowny? Lepiej niski przebieg, czy bardziej bezawaryjne auto?

Pozdrawiam
Bartek
Bartek987
Nowicjusz

16 Wrz 2021, 14:23

50 tys zl za przechodzonego kompakta? Kup sobie nowego Yarisa albo 3-4 letnią Corollkę 1.4 z przebiegiem do 100 000 km.
LKempinski
Początkujący

16 Wrz 2021, 14:28

Yarisy są małe, a Toyoty Corolli nie widzę żadnej na rynku w kombiku moim przedziale cenowym. W sedanie Corolla ma niestety za mały bagażnik.
Mam 2 małych dzieci i potrzebuję coś większego.
Bartek987
Nowicjusz

16 Wrz 2021, 14:46

Bartek987 napisał(a):Toyoty Corolli nie widzę żadnej na rynku w kombiku moim przedziale cenowym
Bo nie znajdziesz one weszły jak skończyła się produkcja Aurisa :)

Prawda jest taka że Megane kupisz nowsze i możesz tu szukać silnika 1.6 od Nissana który może nie będzie tak oszczędny jak 1.6 w Aurisce ale na pewno nie powinien sprawiać problemów.

Na pewno odpuść sobie diesla na takie przebiegi jak napisałeś to tylko benzyna.

Jeżeli chodzi o bezawaryjność to Auris wygrywa ale jest trochę gorzej wyciszony do Meganki. Najlepiej jak byś się przejechał dwoma tymi samochodami i zobaczył który lepiej Ci pasuje. Silnik w Aurisie 1.6 Valvematic to dobra konstrukcja i praktycznie bezobsługowa.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 14

16 Wrz 2021, 16:02

Bartek987 napisał(a):Mam budżet do około 50 tys. i dwa picki. Toyotę auris benzynie 1.6, przebieg 200 000 km, rocznik około 2016.

Bierz aurisa hybrydę. :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Wrz 2021, 17:29

a nie lepiej w takim razie jakiego Opla Astre kombi 1.4 Turbo 125 KM? Spokojnie znajdziesz jakiegoś zadbanego z małym przebiegiem.
LKempinski
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...
    Kierowco! Odłóż smartfon podczas jazdy
    Badania pokazują, że wykonywanie połączeń przez kierowcę trzymającego telefon/smartfon w dłoni podczas jazdy dwukrotnie zwiększa ryzyko wypadku. Z kolei czytanie i wysyłanie wiadomości zwiększa to ryzyko aż 6-krotnie(1). ...

• 16 Wrz 2021, 17:49

No właśnie Opel też mi chodzi po głowie. Szczególnie, że chciałbym go przerobić na gaz. Tylko żonie się nie podoba :(
    Bartek987
    Nowicjusz

16 Wrz 2021, 18:03

A to zona będzie nim jeździć? Do mechanika też będzie go wozić? Jeśli nie, to chyba decyduje ten kto będzie go kupował i opiekował się nim. Nie bądź pantoflarz. Możesz szukać Meganki i Opla, wybierz to auto które będzie miało lepszą przeszłość.
    LKempinski
    Początkujący

16 Wrz 2021, 18:14

W tym budżecie poszukałbym Aurisa w kombi hybrydowego zamiast pchać się w samochody z LPG. Nawet tego z pierwszej generacji powinieneś już dostać w jakimś niezłym stanie. Silniki robią naprawdę spore km bez większych problemów. Na odcinkach których jeździsz powinno być już w miarę ekonomicznie nawet w zimie.

Plusem jest spory bagażnik (600 litrów) a przy samochodzie z LPG go pomniejszasz. Mamy na forum tematy ze spalaniem w trasie na krótkich dystansach tego samochodu które zresztą sam tam dodawałem tu są linki: hybryda w trasie i hybryda na krótkich odcinkach.
    ArteK
    Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11423
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
    Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
    Paliwo: Hybryda
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016