Merc. Sprinter 208D - wymiana ramienia wycieraczki.

Merc. Sprinter 208D - wymiana ramienia wycieraczki.

20 Lut 2012, 14:40

Od razu przepraszam, ale długo się zastanawiałem, gdzie właściwie umieścić taki temat.

Mam niecodzienny problem, otóż pękła mi w ręku wycieraczka, a dokładniej jej ramię i zostało jej z ok.10cm zamontowane nakrętką na klucz 13'. Kupiłem nowe ramię dopasowane do modelu auta (99r.) i pomyślałem, aa..dobra 5min i gotowe. Zdziwienie nadeszło w momencie gdy odkręciłem nakrętkę i ujrząłem "wsunięty" uchwyt ramienia na gwint śruby. Okazuje się, że nie sposób go wyjąć. Kupiłem WD40, ale nic nie pomogło, szarpiąc delikatnie góra-dół i na boki ruszą się całe mocowanie przy blasze razem z gwintem, czyli cały mechanizm. Ktoś miał taki przypadek? Jak zdemontować pozostąłość po ramieniu, skoro tak poprostu wyjąć się go nie da, a ja to zaraz pourywam coś jak użyję siły.

Kumpel mówił bym dobrze spojrzał, że mogą być zatrzaski/blaszki do odginania na uchwycie ramienia, ale nic nie dostrzegłem (na tej nowej też nic , tylko otwór do nałożenia na gwint).

Poradźcie bo niefajnie jest jeździć z brakiem wycieraczki (całe szczęście prawej) ;)
hooma20
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 05 2005
Auto: Mercedes Sprinter 208D 2.3

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...
    Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji
    Na noworoczny test do naszej redakcji trafił ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 najnowszej generacji w wersji z 510-konnym silnikiem i kabiną GigaSpace. Ciągnik połączyliśmy z chłodnią do przewozu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI