Mercedes 190 2.0 B+G Kręci, nie odpala

Mercedes 190 2.0 B+G Kręci, nie odpala

01 Wrz 2012, 13:10

Witam.
Mam problem z samochodem, w którym siedziałem 3 razy w życiu. Wczoraj kupiłem sobie mercedesa, wszystko fajnie chodziło, odpalał normalnie. Dojechałem do domu bez problemów. Dzisiaj odpaliłem bez problemów, pojechałem na szrot w celu zakupu kierownicy i samochód już nie odpalił. Kręcił rozrusznikiem i nie odpalał ani na benzynie ani na gazie. W butli wskaźnik ilości gazu pokazuje, że niby gazu jest sporo. Co to mogło by być? Jakaś typowa usterka dla tego typu aut? Dodam, że samochód jest z 1985roku.

Zapomniałem wspomnieć, że w samochodzie został zamontowany dziwny centralny zamek, który po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłon" mruga awaryjnymi do czasu odpalenia. Dodatkowo jest też automatyczne ryglowanie drzwi (po 1 minucie od otworzenia drzwi zamykają się automatycznie).
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

Re: Mercedes 190 2.0 B+G Kręci, nie odpala

01 Wrz 2012, 14:26

Odpowiem sobie sam: Zalałem gaźnik, przyczyną jest nie wypalenie pozostałości gazu i przełączenie od razu na benzynę.
Naprawa: Przełączenie przełącznika (PB-LPG) w pozycję środkową, wypalenie pozostałości benzyny i przełączenie na gaz.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...
    Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP
    Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w australijskim rankingu wyników uzyskanych w testach zderzeniowych ANCAP. W testach przeprowadzonych przez australijską organizację badawczą Australian New Car Assessment Program (ANCAP), ...

•  
    • Poszukiwania tablicy rejestracyjnej...
      Seat Alhambra 2010
      Jeep Wrangler, klolor wojskowy
      Wypadek na DK44 Tychy