Mercedes 190e problem z instalacja lpg

14 Cze 2007, 21:44

Witam wszystkich!!
Okolo miesiaca temu wstawilem intalacje gazowa do mercedesa 190e w automacie po wstawieniu bylo wszystko ok tylko palil w miescie okolo 10 litrow gazu(masakra!!),pojechalem na regulacje gosciu podlaczyl pod jakies urzadzonko ustawil i mowi ze wszystko juz bedzie dobrze.Okazalo sie ze auto pali teraz 17 litrow gazu w miescie i w dodatku wariuja obroty gasnie czasami jak dojezdzam do skrzyzowan .Dzisiaj bylem znowu na regulacji pojezdzilem troszke po miescie i znowu zdarza sie ze gasnie podczas przegazuwki z benzyny na gaz a spalanie wcale nie wyglada dobrze bo wyjdzie znowu ok. 18 litrow w miescie .Wszystkie przewody i swiece mam nowe .Najbardzie mnie zdziwilo ze spalil tylko(?) 11 litrow gazu w trasie .Jezeli ktos by wiedzial w czym tkwi problem to prosilbym o porade.Za pare dni zamiezam jechac do innego warsztatu moze tam cos zrobia.NIe znam sie za bardzo na czesciach ale moge podac co mi tam wstawili:
reduktor-tomasetto
wielozawor-tomasetto
obudowa wielozaworu-tomasetto
przelacznik-stag
uklad elektroniczny-stag 2l
auto przed wstawieniem lpg palilo 12 litrow benzyny w miescie
serdecznie prosze o porade
verash
Nowicjusz
 
Posty: 4

14 Cze 2007, 22:14

Witam,

No to jak paliło na początku 10l gazu to wynik dobry bo przeważnie auto pali trochę więcej gazu niż benzyny. W twoim przypadku powinien w mieście palić około 13-14 litrów gazu. Moim zdaniem problem tkwi w prawidłowej regulacji.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

14 Cze 2007, 22:26

przepraszam pomylilem sie na poczatku palil 19 litrow gazu nie dziesiec;)
verash
Nowicjusz
 
Posty: 4

14 Cze 2007, 22:30

na poczatku palil 19 a nie 10 pomylilem sie wczesniej sorry
verash
Nowicjusz
 
Posty: 4

14 Cze 2007, 22:45

verash napisał(a):przepraszam pomylilem sie na poczatku palil 19 litrow gazu nie dziesiec;)


No to różnica spora jaki masz silnik w tym mercedesie? Na benzynie silnik pracuje dobrze? Wymieniałeś przed założeniem instalacji świece, kable WN, filtr powietrza?
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

15 Cze 2007, 10:17

kable ,swiece i filtr wymienione przed zalozeniem
silnik 2.0
verash
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy Toyota powtórzy sukces w Rajdzie Monte Carlo?
    25 stycznia rusza nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Tradycyjnie rozpocznie go słynny Rajd Monte Carlo, w którym w ubiegłym roku Jari-Matti Latvala zajął drugie miejsce. Debiutujący Yaris WRC już w swojej pierwszej ...
    Hyundai podejmuje współpracę z 4mobility - carsharing
    Hyundai przekazał flotę samochodów i30 nowej generacji, w ramach kontraktu z firmą 4Mobility, oferującą usługi wynajmu samochodów w systemie carsharing. Rozbudowanie floty o samochody marki Hyundai wpisuje się ...

17 Cze 2007, 17:23

Jeżeli na benzynie jest dobrze to pozostaje tak naprawdę pojechać na regulacje jak gaz jest założony prawidłowo nie powinno być problemów. Słyszałem że mercedesy nie lubią gazu i jest problem z wyregulowaniem, ale czy to jest prawda tego nie wiem.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

01 Sie 2007, 13:29

Mercedesy nie lubią gazu. Jeśli samochód gaśnie Ci w czasie jazdy np po zdjęciu nogi z gazu w czasie jazdy, spróbuj zdjąć wlot powietrza do filtra i skierować go w dół lub w bok by łapał go jak najmniej. Pomoże na 100%. Jesli gaśnie Ci na wolnych przy staniu, jest to kwestia regulacji lub mogą to być nawet przewody wysokiego napięcia. Mercedes toleruje tylko przewody BERU. Przerobiłem to w swoim. Mam 124 z silnikiem 2300 też w automacie. Na temat wysokiego spalania to norma. Albo będzie palił mało i nie będzie miał mocy, albo będzie chodził identycznie jak na benzynie i paliłk około 20L na 100 /jak mój:) W trasie 11-14 to tez może być norma. Zakładam iż nie masz sekwencji a zwykłą instalacje za 1200-1600zł. Pilnuj koniecznie by nie zabrakło Ci NIGDY paliwa. Skończy wtedy na 90% swój żywot z jazdą na benzynie. Padnie Ci pompa i rozdzielacz paliwa.
Maciej
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Łódź