Mercedes 308 kaczka

14 Wrz 2010, 17:23

Witam wszystkich , jestem tu nowy i odrazu mam problem z moją kaczką a mianowicie wydobywa sie olej zkolektora wydechowego pomiędzy kolektorem a głowica.

Auto nie kopci ale jak przystawiłem ręke do tłumika i kumpel dał gazu to miałem mokrą dłoń.

zaprzyjażniony garażowy mechanik powiedział mi że to mogą być 1 : pierścienie (czego bym nie chciał :roll: ) 2: uszczelniacze na zaworach 3 :obydma ( chyba dobrze zrozumiałem).

czy możecie mi coś doradzić ?
edyta18_2005
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Staw
  • 16 Wrz 2010, 11:37

    Nie obydma, tylko odma :wink:
    A skąd wiesz, że to olej masz na ręce, a nie np. wodę?
    Zazwyczaj z tłumika ze spalinami wylatuje woda, a nie olej. Jeżeli byłyby walnięte już pierścienie czy uszczelniacze, to ten olej byłby spalany razem z paliwem i z tłumika kopciłoby ci na niebiesko. No i zazwyczaj jak przystawisz rękę do tłumika na chwilę, to ręka jest raczej zwasze mokrawa...
    A co do tego oleju przy kolektorze, to moze to tylko uszczelka?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    14 Lut 2011, 12:32

    Witam, posiadam MERCEDES 308 2.3 automat 94 r. Mam problem taki iż skrzynia coś się pierdzieli. Odpalalem samochód z P bez problemu na 4 wchodziło i można było jechać. Ale potem lampki gasły a biegi już się nie właczały a samochód jechał do przodu ( zostawał na tym biegu z początku odpalenia . Pomagało wciśniecie tego przycisku po pedałem gazu i skrzynia jakos łapią). Potem padło już wszystko i na nic nie reagowały przyciski. Teraz mam prowizorkę zrobioną ,,wajche,, . Samochód rusza jak ślimak a piegi właczają się po kolei czyli przy predkosci 40 wchodzi juz 4 bieg. MOŻE KTOŚ POSIADA CZEŚCI OD TEJ SKRZYNI np. KICK-DOWN, STEROWNIKI LUB COŚ INNEGO .Proszę o pomoc kacpus12(malpa)op.pl. WOJTEK

    http://obrazki.elektroda.pl/8704419200_1297679293.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/4737817200_1297679390.jpg
    duszekasper22
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: SEROCK
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...