Mercedes klasy B, wersja 2005-2011, warto kupić?

24 Lip 2018, 13:09

Cześć!
Potrzebuję opinii ludzi, którzy się znają, ja jako kobieta nie mam o tym pojęcia, a nikt z otoczenia nie jest w stanie mi pomóc. Pomóżcie, Panowie (i Panie ;) ). Z góry przepraszam, za idiotyczne pytania.
Poszukiwałam auta do 20 - 23 tys. zł i natknęłam się na mercedesa klasy b w pierwszej wersji. Bardzo mi się spodobał, ma bogate wyposażenie, natomiast nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji o tym czy jest awaryjny, jaki silnik najlepiej wybrać (najczęściej będę jeździć po mieście i na odcinkach do 200 km), na co zwracać uwagę przy zakupie, koszty eksploatacji i czy drogie są części/naprawy?
Czy jest w ogóle sens kupować ten model za 20 tys., bo może w tej cenie sprzedają się tylko jakieś zagraniczne buble?
No i jeszcze jedno laickie pytanie, czy jak zabiorę samochód, który mam zamiar zakupić na stację diagnostyczną, to powiedzą mi tam tylko, że super, da radę nim jeździć, czy np. powiedzą mi, że sprzedający złożył go z trzech innych aut?

Pozdrawiam i dzięki! :)
JuliaW
Obserwowany

24 Lip 2018, 17:49

Na B-klasę to tak minimum 25 tys.zł, tutaj coś z salonu PL:
[link do Otomoto wygasł]

Ja bym nie polecał diesla do miasta, tym bardziej, że w B-klasie był seryjny DPF.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator średniej prędkości
    Prędkość taką można obliczyć dzieląc wskazania licznika przejechanych kilometrów przez czas pokonania tej drogi. W ruchu jednostajnym prędkość chwilowa, z jaką porusza się ciało, jest równa prędkości średniej. ...
    Jak zachować się na drodze podczas silnego wiatru, wichury?
    Występowanie wiatru ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Silny wiatr jest w stanie zepchnąć auto z toru jazdy oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jak w takich warunkach powinien ...

•  
    • Warto przeczytać