Mercedes W124 250d 1992r - Szarpnięcie po zmianie z P na D na ciepłym

01 Sty 2020, 20:22

Witajcie mam problem w moim 90km Mercu 2.5d z automatyczną skrzynią biegów. Właścicielem jestem od 2 tygodni. Otóż przy całkowicie zatrzymanym samochodzie na włączonym, ciepłym silniku (także olej w skrzyni też jest ciepły) przy wrzuceniu przełożenia drive z położenia parking (z wciśniętym hamulcem oczywiście) następuje chwilowe szarpnięcie, które jest odczuwalne. Również po zmianie z reverse na drive też jest szarpnięcie, takie samo jak z parking, na ciepłym silniku oczywiście. Po wrzuceniu z parking na reverse (wsteczny), albo z drive na reverse w ogóle nie ma szarpnięcia (czy to na zimnym czy na ciepłym, po wrzuceniu tego położenia skrzynia zachowuje się tak samo) (czuć tylko, że auto chce jechać do tyłu i tyle). Dodam, że na zimnym oleju w skrzyni przy zmianie z parking na drive (lub z reverse na drive) nie ma praktycznie szarpnięcia (leciutkie w ogóle nie wyczuwalne praktycznie, nawet przy zwróceniu uwagi na to). Olej nie był jeszcze wymieniany, muszę się za to zabrać (pewnie dynamiczną wymianę zastosuje). Boję się jednak, że coś ze skrzynią się dzieję i będzie drogo. Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowany przez Mercekw124, 01 Sty 2020, 23:00, edytowano w sumie 1 raz
Mercekw124
Nowicjusz

01 Sty 2020, 22:59

Proszę o pomoc :(
Mercekw124
Nowicjusz

01 Sty 2020, 22:59

To skrzynie hydrauliczne więc nie będzie też prawcować właściewie na przepracowanym oleju
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

01 Sty 2020, 23:02

Rozumiem, a jest możliwość, że na z drive na reverse nie szarpie w ogóle, a z reverse na drive szarpie? Taki problem jest u mnie. Spotkałem się z sytuacją, że szarpało w "dwie strony", a u mnie tylko z reverse na drive, bądź z parking na drive. Pzdr
Mercekw124
Nowicjusz

01 Sty 2020, 23:03

I to się dzieje na ciepłym, na zimnym jest w miarę okej, jeśli chodzi o zmianę z reverse na drive, bądź z parking na drive.
Mercekw124
Nowicjusz

02 Sty 2020, 00:54

Trzeba by sprawdzić ciśnienie w skrzyni na każdym biegu ale przy takich szarpaniach może pomóc wymiana oleju
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Demontaż klamki Porsche Cayenne Demontaż klamki Porsche Cayenne
    Jak wymontować klamkę/wkładkę kierowcy w Porsche Cayenne II gen. Może wydawać się to proste a jednak wielu ma z tym problem. Należy zdemontować zaślepkę wewnątrz drzwi. Należy przygotować torx 20 i w pierwszej kolejności ...
    Jak dobrze zaplanować podróż samochodem? Jak dobrze zaplanować podróż samochodem?
    Wybierając się w dłuższą podróż samochodem powinniśmy się do niej wcześniej przygotować aby uniknąć niespodzianek w trasie. O tym jak dobrze zaplanować podróż samochodem piszemy w kilku punktach które ...

• 02 Sty 2020, 09:46

Ok, wymienię i zobaczę co będzie :) . Pozdrawiam serdecznie
    Mercekw124
    Nowicjusz