Mercedes w203 2.2 cdi

19 Maj 2019, 18:48

Witam. Mam ostatnio problem z autem, po rozgrzaniu i przejechaniu jakiegoś dystansu auto wpada w tryb awaryjny i obroty chodzą maksymalnie na 3000. Sprawdziłem cały kolektor i wyczyscilem. Wszystko wygląda ok. Klapy chodzą. Ale jeżeli zgasze silnik nawet podczas jazdy i zapale od nowa to chodzi przez chwilę znowu normalnie. Sprawdziłem na kompie i wyrzuca błąd regulacja ciśnienia w kolektorze dolotowym. Nie mam już pomysłów. Turbo chodzi normalnie. Mogą być winne oringi na gumach przy kolektorze A może coś innego? Może ktoś ma jakiś pomysł?
Gregory112
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Maj 2019, 09:13

Masz tylko ten jeden błąd? Sprawdź w pierwszej kolejności wszystkie wężyki podciśnienia i warto sprawdzić też MAP sensor. Problemem może być jakaś nieszczelność gdzie zasysa lewe powietrze.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Maj 2019, 10:55

Tak jest Tylko ten jeden błąd.
Sprawdzę to co napisałeś, jak nic nie znajdę to najwyżej się odezwę.
Gregory112
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Maj 2019, 12:23

Sprawdziłem ten sensor(wymieniony na inny, który na pewno jest sprawny) oraz cała szczelność i wszystko jest ok. Ale nadal ten sam problem. Chyba będę musiał się udać do jakiegoś konkretnego mechanika, bo poprzedni skasował mnie 200zł i problemu nie rozwiązał... Chyba że jest jeszcze coś co mogę zrobić/sprawdzić?
Podsyłam jeszcze fotkę z kodem błędu oraz wykresem pomiaru. Tam gdzie jest taki spadek wtedy auto przechodzi w tryb awaryjny.
Gregory112
Nowicjusz
 
Posty: 3

28 Maj 2019, 07:48

Tak myślę i przychodzi mi do głowy jeszcze zawór podciśnienia turbiny który może się przycina stąd problem z takim spadkiem ciśnienia.
Zajrzałbym też do EGR i wyczyścił go.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
    Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...