Mętlik w głowie... diesel w granicach 20tys

Mętlik w głowie... diesel w granicach 20tys

31 Lip 2012, 06:35

Witajcie!

Mam straszny mętlik w głowie i nie wiem a jakim kierunku podążać :/

Szukam wygodnego diesla (hatchback lub kombi) do jazdy miasto w w weekendy trasa. Wiadomo, że pewnie jak w każdym takim przypadku ważna jest bezawaryjność jednostki i w miarę fajny komfort jazdy.
Jeżdżę w 3 osoby (ja, żona i córka) jednak wiadomo, że czasem i kogoś trzeba przewieźć...

Marzyła mi się Croma, ale w tej kwocie ciężko znaleźć...

Dużo czytałem i są bardzo skrajne opinie co kupić

Patrzyłem za astrą 3 z tym dieslem 1,7; za leonem (okazał się za mały z tyłu)
Może Altea (ale te też ciężko dostać)

A może zrobić jak większość Polaków i pójść w kierunku Passata kombi w dieslu :) Mam nawet na oku pewny model z udokumentowanym przebiegiem z silnikiem 1,9tdi 101km. Podobno bezproblemowe autko...

hmm...

A Wy co byście polecili tak niezdecydowanemu?
Stereotypom nie ulegam, ale we francuskim autku się nie widzę, więc te odpadają (nic do nich technicznie nie mam, ale po prostu się nie widzę w takim)
defx
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 02 1999
Auto: civic 1,4is '98r

Re: Mętlik w głowie... diesel w granicach 20tys

01 Sie 2012, 12:42

Altei chyba też nie kupisz w tych pieniądzach.

Passat, jak to Passat - trafić egzemplarz we w miarę przyzwoitym stanie to jak trafić 6 w totolotka.

Poszukaj sobie może Focusa C-Max'a? Bardzo pojemny samochód. Może jeszcze zwykły Focus albo wspomniana przez Ciebie Astra. Wydaje mi się, że do 20 tys. możesz jeszcze poszukać większego Mondeo albo Vectry.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

Re: Mętlik w głowie... diesel w granicach 20tys

01 Sie 2012, 12:42

Altei chyba też nie kupisz w tych pieniądzach.

Passat, jak to Passat - trafić egzemplarz we w miarę przyzwoitym stanie to jak trafić 6 w totolotka.

Poszukaj sobie może Focusa C-Max'a? Bardzo pojemny samochód. Może jeszcze zwykły Focus albo wspomniana przez Ciebie Astra. Wydaje mi się, że do 20 tys. możesz jeszcze poszukać większego Mondeo albo Vectry.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto
    W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na samochody małe o niskich kosztach eksploatacyjnych, Kia przygotowała wersję "dwupaliwową" najmniejszej pod względem wymiarowym linii Picanto. Debiutująca na 65 frankfurckim Salonie ...
    Wodorowa ciężarówka Toyoty na ulicach Los Angeles Wodorowa ciężarówka Toyoty na ulicach Los Angeles
    Mieszkańcy Los Angeles i Long Beach będą mieli niedługo okazję oswoić się z widokiem zaskakująco cichej ciężarówki. 23 października rozpocznie się długofalowy test prototypowego samochodu ciężarowego Toyoty napędzanego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI