Miejski, dobrze wyciszony do 20 tyś

30 Mar 2021, 23:27

Autem głównie będę jeździł po mieście, jednak zależy mi, aby do 110 km/h auto było w miarę ciche. Obecnie mam corse c 2002r 1.2 benzyna i od 80km/h nie da się w ogóle rozmawiać przez telefon na głośnomówiącym, przy 110 głowa może rozboleć. Oprócz braku klimy jest to drugi powód dla którego zmieniam auto. Na początku chciałem z 6-cioma biegami, ale bardzo mało ich jest, a jeżeli już to "świeżo sprowadzone z Niemiec". Rocznie robię około ~10 tyś km.

Cena: około 20 tyś.
Koszty utrzymania: jak najmniejsze.
Typ: nie kombi, nie limuzyny, nie suvy.
Paliwo: z racji że głównie miasto to chyba benzyna
Rok: od 2010
Wyposażenie: klimatyzacja automatyczna.
Inne: ciche auto do 110km/h
Moc: od 100hp
Kraj pochodzenia: preferuję Polskę, jednak z racji że zagraniczne mają o niebo lepsze wyposażenie, może być pod warunkiem, że był przez kilka lat użytkowany u nas.

Moje typy:
1. Citroën C4 1.6 120hp (https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... a4ffc1bc32). Tutaj cena niestety wykracza poza budżet, ale za to auto mega mi się podoba + ma fajne wyposażenie.

2. Peugeot 308 1.6 120hp (https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-3 ... 6Dz5MN.htm)

3. Hyundai i30 1.4 lub 1.6
panDawid
Nowicjusz

0

31 Mar 2021, 12:55

Silnik w powyższych francuzach raczej z tych gorszych. Lepiej trzymać się dowolnego innego kompakta o tej pojemności - dowolny VAG, Focus/Volvo s40 (technicznie to samo), Megane, Astra, Auris.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0

07 Kwi 2021, 10:15

Francuzy nigdy nie cieszyły się zbyt dużą popularnością i nie mają dobrego PR-u. Obecnie modeli miejskich nie brakuje i każda marka je posiada, warto więc bardziej się rozejrzeć i rozszerzyć listę o inne możliwości.
łączniczka
Nowicjusz

Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Chevrolet
0

12 Kwi 2021, 23:57

Wytypowałem 3 auta. Co o nich myślicie?
Wymagania troszkę się zmieniły, cena do 18k, rok produkcji od 2007.

Od najlepszego wg mnie:
1. Citroen C4 https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... DKqHW.html - chyba właściciel dbał o auto, nawet serwisował w ASO, wymienionych jest sporo drogich rzeczy (sprzęgło, rozrząd, amortyzatory). Jedyne co zwróciło moją uwagę to wymiana oleju co 20k km, a wg mojej niefachowej wiedzy to powinno być co 10k km lub co roku.
2. Citroen C4 https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... DKyvo.html
3. Ford Focus https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... DHbc4.html

Wiem, że odradzaliście C4, ale czytałem na autocentrum opinie i są bardzo dobre. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Przeglądałem Astry, Aurisy, Focusy w Warszawie i okolicach (do 100km) i tylko powyższy Focus zainteresował mnie, ale niezbyt mocno.
panDawid
Nowicjusz

0

13 Kwi 2021, 03:20

Wyciszony? Volvo jeśli znajdziesz. Najlepszy komfort z tych wozów. Upierałbym się na szweda z tych roczników.
lasagne
Początkujący

Auto: Skoda Superb
Silnik: 2.0 TDI 170KM 4x4
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2012
0

13 Kwi 2021, 07:39

panDawid napisał(a):Jedyne co zwróciło moją uwagę to wymiana oleju co 20k km, a wg mojej niefachowej wiedzy to powinno być co 10k km lub co roku.

No to Twoja "fachowa wiedza" opiera się na standardach z poprzedniego wieku. Teraz jest 20, 25, 30 a nawet więcej. Co jest lepsze dla silnika to już szeroki temat.
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
    Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...

• 13 Kwi 2021, 11:46

Invi napisał(a):
    panDawid napisał(a):Jedyne co zwróciło moją uwagę to wymiana oleju co 20k km, a wg mojej niefachowej wiedzy to powinno być co 10k km lub co roku.

No to Twoja "fachowa wiedza" opiera się na standardach z poprzedniego wieku. Teraz jest 20, 25, 30 a nawet więcej. Co jest lepsze dla silnika to już szeroki temat.

Posty czytamy z większą uwagą.
    panDawid
    Nowicjusz

1

13 Kwi 2021, 12:16

C4 trapi sporo drobiazgów (i nawet nie chodzi o elektronikę), które uprzykrzają codzienne życie, a samo auto jest trochę badziewne.

Chciałem coś dorzucić o tym ASO, ale sobie daruję :ok:
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
    Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
    Prawo jazdy: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
    Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
    Rok produkcji: 2008
    1

13 Kwi 2021, 21:55

Mam c4, też serwisuję w ASO w UK i nie wiem czemu ludzie tak się tym serwisowaniem podniecają, gdyby się dowiedzieli co się dzieje w tych serwisach. Ja miałem to 'szczęście' że nagrałem wszystko na kamerce: przegląd 6 minut gdzie powinien trwać minimum 45, wymiana oleju z 8 minut, nie wymienienie filtra kabinowego, lanie wody do chłodnicy na każdym serwisie, ogólnie porażka. Powiedzieli mi, że to będzie długo bo to też puretech recall na pasek rozrządu, a z filmiku to serwis trwał 15 min z przeglądem. Żałuję strasznie bo swoje zapłaciłem przez te lata a tu chodzi wyłącznie o pieczątkę. dla chętnych polecam filmy na YT jak ktoś ma czas, do wpisania w search: pablo mablo citroen
    pablomalin
    Nowicjusz

Miejscowość: Southampton
    Przebieg/rok: 18tys. km
    Auto: Seat Toledo
    Silnik: 1.9 TDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: MPV
    Rok produkcji: 2006
    0

16 Kwi 2021, 00:09

Co sądzicie? Dla mnie jest w miarę ok, sprzęgło wymienione, rozrząd pewnie też przy tym przebiegu, gaz jest.
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... DLdNK.html
    panDawid
    Nowicjusz

0

16 Kwi 2021, 12:44

Wygląda ok, ciekawe tylko jakie LPG tam siedzi i czy było regularnie serwisowane. Masz blisko to jedź i oglądaj.
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002
    0

16 Kwi 2021, 18:34

Ossy napisał(a):Wygląda ok, ciekawe tylko jakie LPG tam siedzi i czy było regularnie serwisowane.

No właśnie...LPG...
    Nie wiem dokładnie, ale jak to jest silnik 1,6 101 KM ( były jeszcze tylko 1,6 TiVCT 115 KM ), to byłby to silnik Zetec-SE Duratec. I wtedy z LPG nie jest za wesoło. LPG w tym silniku jest stanowczo odradzany, ponieważ są problemy z głowicami i wypalonymi gniazdami zaworów. Typowa bolączka silników Forda i ogólna opinia, że silniki Forda nie nadają się do LPG. Oprócz tego w tym silniku sa też problemy z rozrządem - zalecana wymiana rozrządu to 150 tyś, natomiast pasek rwie się dość często w okolicach 120 tys. Tu wszyscy zgodnie proponują wymianę rozrządu przy max 100 tyś km.
    Chyba, że mi się silniki pomyliły...
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    1

18 Kwi 2021, 20:54

To może zamiast Focusa to ta Astra? W gazie od 2 lat. Mam z nim taki problem, że jest po remoncie silnika i nie wiem czy to dobrze, czy źle?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... DLjEU.html
    panDawid
    Nowicjusz

0

18 Kwi 2021, 21:26

Tam żadnego remontu silnika nie było. Jeśli wszystko co tam wymienił kosztowało 2k to pewnie jakiś problem z uszczelką był. Rozrząd, oleje i filtry to zwykłe eksploatacyjne wymiany a kosztowały połowę tej kwoty.

Niestety "remont silnika" nie kosztuje 2 tysiące a kilka razy więcej
    Invi
    Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km
    1

19 Kwi 2021, 19:48

Coś innego niż dotychczas. Nissan Micra 1.6 110KM. Wg mnie z minusów to auto jeździło na krótkich dystansach i silnik nie zdążył się rozgrzewać. No i czytałem, że spalanie w tej wersji jest wysokie 8, 9, a nawet 10 litrów. Na plus to wyposażenie oraz dodatkowe wyciszenie auta.
    Jak wyglądają koszty serwisowania takiego auta? Co myślicie o tym egzemplarzu?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-mi ... DLN3I.html
    panDawid
    Nowicjusz

0