Miejskie autko dla kobiety do 5 tyś. - co kupić na Śląsku?

Re: Miejskie autko dla kobiety do 5 tyś. - co kupić na Śląsku?

01 Maj 2014, 21:04

Jak dla mnie też wygląda całkiem sensownie .
Jak obejrzysz to daj znać .
kamil1201202
Początkujący

Auto: Alfa Romeo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Maj 2014, 20:07

Obejrzałam i nie kupiłam :(
Nie wygladał na stukniety, ale przednia szyba była wymieniona, jakis odprysk na niej niby z kamienia, oprócz rdzy na tylnim nadkolu (przeżarte) znajdowało sie wiele ognisk korozji, opony łyse, zimówek nie dokładał, akumulator do wymiany na pierwszy rzut oka, OC tylko do maja i powiedział, że najnizej puści za 4,5.
Nawet nie bylismy na diagnostyce, szukam dalej :evil:
agnieszka303
Nowicjusz

Auto: Nie mam

05 Maj 2014, 20:13

Zobacz na to. Nawet wiem kogo to samochód ----> krikus
[link wygasł]
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Maj 2014, 20:24

Prawie 100 km mam do Ustronia, więc nie pojade go zobaczyć :wink:
Przeglądałam oferty z ostatnich dni i dosłownie nie ma nic....
agnieszka303
Nowicjusz

05 Maj 2014, 20:58

[link wygasł]
A takie punto? Opis trochę handlarzem zalatuje. Trzeba się o wszystko dopytać. No i sprzedającego fantazja poniosła jeżeli chodzi o spalanie :D
grzegorzd92
Aktywny

Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Rok produkcji: 2000

06 Maj 2014, 05:19

5.5l w mieście chyba jak sie go pcha :lol:
Tutaj masz Fieste z 1ręki [link wygasł] tylko mało informacji.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe
    Na świecie coraz więcej mówi się o wodorowych ogniwach paliwowych. Jest też dostępnych już kilka modeli samochodów które są nimi zasilane. Wodór jest pierwiastkiem powszechnie występującym w przyrodzie, ...
    Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji
    Polski oddział Mitsubishi opracował program umożliwiający zakup nowego modelu Mitsubishi Outlander 2013 w niezwykle korzystnych warunkach posiadaczom Outlandera poprzednich generacji. Lojalni klienci otrzymają bezpłatnie ...

• Re: Miejskie autko dla kobiety do 5 tyś. - co kupić na Śląsku?

06 Maj 2014, 06:44

Ta Fiesta ładna, ciekawe jak z rdza.
    Koniu
    Awatar użytkownika

Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

12 Maj 2014, 23:01

Cześc po przerwie :)
    Miałam trochę zawirowania w prywatnym zyciu, tzn. bujałam się 5-letnia yariską mojej mamy robiąc za jej szofera :P i trochę czasu nam brakowało na dalsze poszukiwania.

Ale do rzeczy. Byłam dzisiaj oglądac to auto:

[link wygasł]

Wizualnie cud, miód i malina. Naprawde zadbane autko, bez rdzy, na przegladzie bylismy, zawieszenie zakonserwowane jakis czas temu było, tylne hamulce trzeba bedzie tam niedługo wymienac, ale reszta ok.

Niestety są 2 minusy:
    - na silniku był wyciek oleju, podobno na klawiaturze, powiedzieli że wsadzili najlepsza uszczelkę i jest dobrze - i tu jest ryzyk fizyk, albo trafimy na minę, albo auto będzie jeździć. Nie wiem, czy usunęli problem, czy skutek, jakoś nie dopytalismy...
    - auto ma 100 km - ja wiem, że teraz napisze jak typowa baba niepotrafiąca jeździć, ale co mi tam (pamietajcie, ze ja mam prawko 1,5 miesiąca :roll: ) :P Wsiadłam, przejechałam się i szczerze trochę wystraszyłam mocy :oops: Przesiadka z mułowatej yariski, czy z okazyjnej jazdy 75km fabią to zupełnie inna jazda niz tym lanosem, a ja jeszcze zanim wyczuję auto mam tendencje do gazowania. Spójrzmy prawdzie w oczy: mistrzem kierownicy nie jestem i nie bede i na pewno jeszcze długo za kółkiem dobrze sie nie poczuję. Więc jest sens Waszym zdaniem pakowac sie w coś takiego? (pewnie jestem pierwsza osobą na tym świecie, która narzeka, ze za dużo koni :lol: )

Zainteresowalismy sie lanosem, bo podobno są bezawaryjne. Do tego cena waha sie w granicach ok. 3 tysięcy, więc w razie miny zostaje nam coś kasy na naprawę, tak jak tutaj w razie gdyby silnik padł... Ale czy warto? Co sądzicie w ogole o lanosach?
    Chce jutro pojechac jeszcze i tą zobaczyć:

[link wygasł]

Troche słabsze wyposazenie, ale mi akurat niespecjalnie na wyposażeniu zależy, ale na moje szczęscie tylko 80 km :naughty:
    agnieszka303
    Nowicjusz

12 Maj 2014, 23:14

Jak ten 1wszy faktycznie zdrowy blacharsko to za 3 tys. bym brał nawet jakby było w silniku grzebanie jakieś odnośnie pocenia się, 3 kawałki za taką wersję lanosa to dość małe pieniądze o ile faktycznie stan jest niezły prócz wycieku. Do mocy prędzej czy później się przyzwyczaisz, jeszcze kiedyś ci jej będzie brakowało :wink:
    Citron
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy od: 02 03 2010
    Auto: Audi A4
    Silnik: 1.8T
    Typ: Sedan/Limuzyna

12 Maj 2014, 23:19

lanosy sa ok, tanie czesci, w miare dobra bezawaryjnosc, a nawet jak cos padnie to naprawisz za grosze. nie rozumiem tylko Twojego zadowolenia co do mocy :o 100koni to takie minimum i do miasta i na trase, dziewczynie kupilem honde 200km porobiona na 260 i wcale nie mowi ze za szybkie choć ma w granicach 6 sekund do 100 i wysokoobrotowy silnik ktory kreci sie do 9kobrotow. to nie czasy malucha czy poloneza, czasem wyjedziesz na trase i przy wyprzedzaniu polubisz te 100km w lanosie. uwazaj tylko na rdze;)
    dominik89
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Liverpool
    Auto: bmw
    Typ: Sport/Coupe
    Rok produkcji: 2009

13 Maj 2014, 05:13

Pierwszy od gościa który ma auto myjnie i tutaj mnie zastanawia dlaczego ma na sprzedaż dwa auta? Auto handel? Jeśli tak to musiał dać za niego grosze a to nie wróży nic dobrego w przypadku Lanosa.
    Drugi wygląda ok tylko troche niska cena.
    No i w obydwu przypadkach silniki benzynowe więc musisz liczyć sie ze spalaniem na poziomie 10-12l pb.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

13 Maj 2014, 08:10

Widzielismy poprzednia umowę. Była na tysiąc złotych i pewnie tyle dał,bo jak sie lało z silnika to miał ekstra podkład do wysępienia za grosze. Samochód od pierwszego wlaściciela, ale tak naprawde to samochód z firmy obok, którym niby jeździła pomoc księgowej. Mówił, że od lat wspólpracuje z ta firmą. Jak było - tego sie nigdy nie dowiem.
    Przypomniała mi sie jeszcze jedna rzecz. Majstrowane było przy liczniku, tzn na dzien dzisiejszy było 100 tys., ale tak naprawde przebieg jest 160-180 bo kiedys tam licznik był wymieniany.Mogło tak być?
    Szczerze to prawie wczoraj podpisalismy umowę. Koleś nie mógl znaleźć drugich kluczyków i grzebał sie ze wszystkim jak mucha w smole, bo sobie "drinkował" przy tym i powiedzilismy mu, aby przygotował wszystko na dzisiaj. Daje nam to czas, ale im więcej o tym myślę, tym wiecej mam wątpliwości.

Cena w drugim akurat wydaje mi się normalna, bo ten jest rok starszy :wink: A póki nie zobaczę na żywo to nie ma co oceniać :wink:
    Edit: ehhh drugi był malowany, maska i zderzak...

Może jeszcze dzisiaj pojedziemy tego zobaczyc:
    [link wygasł]
    agnieszka303
    Nowicjusz

13 Maj 2014, 11:09

No i co, że malowany? To nie nówka sztuka :no:
    Trzeba sprawdzić dlaczego był malowany, a nie odrzucać z tego powodu samochodu.
    grzegorzd92
    Aktywny

Miejscowość: Małopolskie
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Fiat Brava
    Silnik: 1.2 82

13 Maj 2014, 13:26

Kupujesz samochód w cenie dobrego roweru więc fakt, że był malowany nie powinien Cię zbytnio zniechęcać. Trzeba liczyć się z tym, że większość używanych samochodów była w mniejsyzm lub większym stopniu bita. Ważne jak została później naprawiona. Jeżeli samochód naprawiony po wypadku dobrze się prowadzi, prosto jedzie, nie koroduje i wszytsko jest ok to nie powinno byc problemu.
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

13 Maj 2014, 19:41

Akurat w temacie Lanosa siedze już bardzo długo i wiem że czasami nawet za 4000zł ciężko kupić zadbanego. U nas na forum Lanosa co jakiś czas pojawiają sie ogłoszenia do oceny i czasami ludzie sami sprawdzają i uwierz że jest naprawde ciężko :!:
    Ten z Sosnowca wygląda ładnie tylko wisi już troche czasu do sprzedania.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11