Miejskie auto w granicach 15-20 tys.

Miejskie auto w granicach 15-20 tys.

12 Gru 2017, 22:11

Witam,
przymierzam się do zakupu auta typowo do jazdy po mieście. Trasa byłaby robiona rzadko (2 razy do roku na święta + ew. sporadyczna wycieczka krajoznawcza w promieniu ~100km od miejsca zamieszkania). Najbardziej zależy mi na niskich kosztach utrzymania - czyli najlepiej żeby jak najmniej palił i miał tanie części - osiągi to sprawa drugorzędna. W planach mam zamontowanie w aucie instalacji gazowej.

Z wstępnego rozeznania wyszło, że dobrym wyborem byłoby jedno z poniższych:
Opel Corsa D 1.2 80KM
Skoda Fabia II 1.4 86KM lub 1.6 105KM
W obu przypadkach docelowy rocznik to 2007-2008, przebieg w granicach 150tyś. Do wydania jak w temacie: 15-20tyś.

Czy wspomniane auta to dobry wybór? Jeśli nie to może jesteście w stanie polecić coś innego w podobnym typie i cenie?

Pozdrawiam.
dlugopis22
Obserwowany

Auto: nie mam

Re: Miejskie auto w granicach 15-20 tys.

12 Gru 2017, 23:03

Ja szukam Żonie - wybór padł na Toyotę Aygo, Kia Picanto, Hyundai i10 ... wszystkie w w/w przedziale cenowym - kwestia gustu i kultury prowadzenia - póki co wygrywa kijanka, pzdr teraz szukam ofert
xxmarioxx
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 11 1978
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Edge
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Latem też można wpaść w poślizg Latem też można wpaść w poślizg
    Choć z ryzykiem poślizgu kojarzy się raczej zima i oblodzona nawierzchnia dróg, równie niebezpieczna sytuacja na drodze może przydarzyć się kierowcy także latem. To właśnie na okres od czerwca do sierpnia przypada ...
    Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...

•  
    • Renault Premium Lander
      8
      Samochód odrzutowy - Predator, 2
      Chevrolet Corvette Z06, przód, światła