Miejskie auto za 6-7 tys

Miejskie auto za 6-7 tys

23 Wrz 2013, 19:20

Witam,

Szukam samochodu do miejskiej jazdy do i z pracy. Nie interesują mnie osiągi, liczy się przede wszystkim koszt utrzymania, spalanie, koszty potencjalnych napraw, niezawodność, rocznik, niski przebieg. Może być małe, byle nie byłby to matiz, seicento itp. Świetnie jeśli auto będzie mozna odsprzedać za max dwa lata za podobną cenę. Dobrze również gdyby miało instalację gazową (lub możliwość założenia) i klimatyzację, ale wiem ze za tą cenę nie można mieć wszystkiego, więc to raczej opcja.

Przykładowe samochody, które mnie interesują (nie zamierzam się przy niczym upierać i jestem otwarty na propozycje bardziej obeznanych osób):

- Fiat Punto ii - zawsze myślałem, ze to dobre auto na pierwszy samochód
- Lanos - sporo osób go poleca ze względu na małą awaryjność
- Hyundai Getz - jw

Dziękuję z góry za pomoc :)
mateusz357
Obserwowany

Auto: Brak

Re: Miejskie auto za 6-7 tys

23 Wrz 2013, 19:41

Punto II i Lanos to dobre samochody. Co do Getza to nie miałem z nim styczności. Ja polecam Astre F 1.6 8v 75km.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

Re: Miejskie auto za 6-7 tys

23 Wrz 2013, 20:21

Z Getzem może być problem w tym budżecie.
Od siebie [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akumulator zimą Akumulator zimą
    Śnieg, ostry mróz… jednym słowem zima – to czas, kiedy nawet najlepsze akumulatory potrafią zawieść i spowodować, iż nasz samochód w pewnym momencie po prostu nie odpali. Co robi wtedy kierowca? ...
    Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania? Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania?
    Wyprzedzanie to niebezpieczny manewr, który polega na przejeżdżaniu obok pojazdu lub innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. W Polsce związane jest to najczęściej z chwilową zmianą pasa ruchu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      GTP Light