Miękki dowód, a sprzedaż samochodu?

17 Lis 2008, 22:38

Witam, czy mozna sprzedac auto na tymczasowym dowodzie rej?
papasmerf
Nowicjusz
 
Posty: 2

17 Lis 2008, 23:22

Nie sprzedawaj samochodu na dowodzie rejestracyjnym tymczasowym bo kupujący będzie miał spore kłopoty z rejestracją samochodu.

Podstawą do rejestracji jest dowód rejestracyjny a "tymczasowy dowód rejestracyjny" urzędowo nazywa się "pozwolenie czasowe" czyli NIE DA RADY ZAREJESTROWAĆ!!

Jeżeli tak zrobisz to musiałbyś upoważnić kupującego do odbioru dowodu rejestracyjnego - czyli "twardego" lub "stałego" jak mówią niektórzy w Twoim imieniu czyli za Ciebie.

Wtedy kupujący, z Twoim upoważnieniem idzie do Twojego urzędu komunikacji - odbiera dowód i potem rejestruje kupiony pojazd na siebie w swoim urzędzie.

PODSUMOWUJĄC
1. nie sprzedawaj na dowodzie czasowym
2. jeżeli to zrobiłeś to upoważnij kupującego do odbioru dokumentu w Twoim imieniu - w tym przypadku trzeba sprawdzić w urzędzie komunikacji czy wystarczy upoważnienie zwykłe czy też będzie wymagane notarialne.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

12 Sie 2009, 16:09

Ja pisze z podobnym problemem ale bardziej zamotanym.

Kupiłem przyczepę kempingową od właściciela

jednego dnia były oględziny, zaczelismy wypisywać umowę i zauważyłem, że facet nie odebrał dowodu rejestracyjnego z urzędu od 3 lat i miał tylko tymczasowy :roll: Umówiłem się z nim, że na drugi dzień podrzuci mi przyczepke oraz odebrany twardy dowód i wtedy dokończymy formalnośći.

Tak też się stało na następny dzień rano dowód rej. został odebrany a wieczorkiem własciciel podrzucił mi przyczepke z dokumentem po czym podpisałem umowę.

Zadowolony z nabytku pojechałem z żoną na tydzień na wakacje po czym po przyjeździe stwierdzilismy że będą potrzebne pieniądze i sprzedaliśmy przyczepe dalej po cenie zakupu by nic nie stracić i nie płacić podatku od wzbogacenia.

Po miesiącu odezwał się nabywca przyczepy, że ma problemy z zarejestrowaniem jej ponieważ: - adres zamieszkania własciciela od którego kupiłem przyczepę nie zgadzał się z tym z dowodu rejestracyjnego (facet przeprowadził się) oraz ,że data na umowie jest wypisana dzień wcześniej niż twardy dowód rejestracyjny został odebrany. Nie miałem o tym zielonego pojęcia bo nawet nie próbowałem tej przyczepki rejestrować na siebie.

Na prośbę nabywcy sporządziłem drugą umowę z osobą od której kupiłem przyczepe z adresem zgadzającym się z tym z dowodu rejestracyjnego oraz z datą następującą po dniu odebrania dowodu rejestracyjnego z urzędu. I drugą umowę kupna sprzedaży z osobą co miałą problemy z rejestracją. Co się znów okazało sprzedająca mi przyczepe osoba zgłosiła w swoim urzędzie sprzedaż przyczepy ze starą umową i teraz są problemy. :roll: Osoba która kupiła ode mnie przyczepe nie może jej zarejestrowac i chce mnie ciągąć po sądach, że świadomie naraziłem ją na szkodę i sprzedałem pojazd którego nie można zarejestrować.. Jak to wszystko odkręcić, w końcu kupiłem przyczepę wraz z dowodem rejestracyjnym w tym samym dniu a data na umowie jest błedna. Można zgłosić w urzędzie wniosek o korekte daty podpisania umowy albo jakoś te wszystkie umowy anulować i wypisać je ponownie ? Przyczepa warta marne 1500zł a kłopotu z nią więcej niż pożytku BARDZO PROSZĘ o POMOC
;-]
kastomat
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: KRAKOW

13 Sie 2009, 14:34

trzeba ustalić z jakiej przyczyny nie można zarejestrować pojazdu.

Jeśli chodzi o to, że ten od którego kupiłeś zgłosił pierwszą umowę a mimo, że spisaliście obaj drugą nie dał tej drugiej, która jest aktualnie obowiązująca to trzeba go poprosić, żeby poszedł jeszcze raz do swojego urzędu i zgłosił sprzedaż z tą umową.

gdyby trzeba było robić jakieś nowe umowy to tu można pobrać umowę kupna
z poprzednim i aktualnym adresem sprzedawcy
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

19 Lip 2018, 06:11

Podpinam się pod temat sprzedałem auto z miękkim dowodem a twardy i karta pojazdu nie została jeszcze wydana. Moje pytanie brzmi czy kupujący zarejestruje auta na PC i z umową kupna sprzedaży czy powiedzmy po odebraniu DR auta przesadnie mogę go przekazać kupującemu i wtedy kupujący zarejestruje auto z umową z datą sprzed odebrania dowodu twardego.
krawiecki20
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Sie 2018, 18:54

A jak odbierzesz twardy dowód skoro miękki zapewne dałeś nowemu nabywcy?
Z miękkim dowodem nie sprzedaje się aut!
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz klasy C - samochód do driftu
    Klasa C jest autem zbudowanym według podobnych założeń co IS Lexusa czy BMW serii 3. Model stworzono głównie z myślą o podróżowaniu w komforcie, ale i nim bez większych trudności poszalejemy bokiem na torze. ...

29 Maj 2020, 15:44

Kupilem dzis auto z dzisiejsza data. Gosciu sprzedawal na firme na fakture. Dopiero miekki dowod ma, twaardy za tydzien mial byc, to mial doniesc, mielismy sie dogadac. Jednak okazalo sie jadac do mechanika, ze jest kosztowja robota kolo 1000zl naprawy. Czy moge od sprzedawcy wymagac wypowiedzenia umowy i zwrotu pieniedzy?. Podobno umowy sprzedazy, jak nie ma jeszcze twardego dowodu sa nie wazne?. Prosilbym o odpowiedz
Czytaj więcej: umowa-faktura-miekki-dowod-vt120924.htm
Onn84
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Maj 2020, 10:20

A co to za "kosztowna" robota za 1000zł ? może wymiana rozrządu ? :lol:

Chyba, że auto kosztowało 2000zł to OK.

Jeżeli towar jest niezgodny z umową to można skorzystać z prawa rękojmii, lub dogadywać się ze sprzedającym.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

31 Paź 2021, 23:18

Kupiłem auto z „miękkim” dowodem rejestracyjnym od osoby, która też kupiła je z pozwoleniem czasowym. Nie mamy kontaktu z pierwszym właścicielem. Co teraz?
Ciurar
Nowicjusz
 
Posty: 6

31 Paź 2021, 23:21

Kupiłem auto z „miękkim” dowodem rejestracyjnym od osoby, która też kupiła je z pozwoleniem czasowym. Nie mamy kontaktu z pierwszym właścicielem. Co teraz?
Ciurar
Nowicjusz
 
Posty: 6

31 Paź 2021, 23:30

No ale masz na pewno dwie umowy więc na pierwszej będziesz miał dane właściciela pojazdu od dowodu.

Pośrednik powinien przekazać Ci również oryginał umowy która on zawarł z tamtym właścicielem.

Z miękkim dowodem tymczasowym auta nie przerejestrujesz tak samo jak nie będziesz miał ciągłości umów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

31 Paź 2021, 23:33

Mam tez omow z wascicel co jest na dowod tak
Ciurar
Nowicjusz
 
Posty: 6

31 Paź 2021, 23:35

No to nie masz tam jego adresu?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

31 Paź 2021, 23:36

Ale on nie chce mnie pomoc to zo mam zrobic
Ciurar
Nowicjusz
 
Posty: 6

31 Paź 2021, 23:52

Co dalej do zrobenia ?
Ciurar
Nowicjusz
 
Posty: 6