Miekki dowód a sprzedaż?

Miekki dowód a sprzedaż?

17 Lis 2008, 22:38

Witam, czy mozna sprzedac auto na tymczasowym dowodzie rej?
papasmerf
Nowicjusz

Re: Miekki dowod a sprzedaz

17 Lis 2008, 23:22

Nie sprzedawaj samochodu na dowodzie rejestracyjnym tymczasowym bo kupujący będzie miał spore kłopoty z rejestracją samochodu.

Podstawą do rejestracji jest dowód rejestracyjny a "tymczasowy dowód rejestracyjny" urzędowo nazywa się "pozwolenie czasowe" czyli NIE DA RADY ZAREJESTROWAĆ!!

Jeżeli tak zrobisz to musiałbyś upoważnić kupującego do odbioru dowodu rejestracyjnego - czyli "twardego" lub "stałego" jak mówią niektórzy w Twoim imieniu czyli za Ciebie.

Wtedy kupujący, z Twoim upoważnieniem idzie do Twojego urzędu komunikacji - odbiera dowód i potem rejestruje kupiony pojazd na siebie w swoim urzędzie.

PODSUMOWUJĄC
1. nie sprzedawaj na dowodzie czasowym
2. jeżeli to zrobiłeś to upoważnij kupującego do odbioru dokumentu w Twoim imieniu - w tym przypadku trzeba sprawdzić w urzędzie komunikacji czy wystarczy upoważnienie zwykłe czy też będzie wymagane notarialne.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

12 Sie 2009, 16:09

Ja pisze z podobnym problemem ale bardziej zamotanym.

Kupiłem przyczepę kempingową od właściciela

jednego dnia były oględziny, zaczelismy wypisywać umowę i zauważyłem, że facet nie odebrał dowodu rejestracyjnego z urzędu od 3 lat i miał tylko tymczasowy :roll: Umówiłem się z nim, że na drugi dzień podrzuci mi przyczepke oraz odebrany twardy dowód i wtedy dokończymy formalnośći.

Tak też się stało na następny dzień rano dowód rej. został odebrany a wieczorkiem własciciel podrzucił mi przyczepke z dokumentem po czym podpisałem umowę.

Zadowolony z nabytku pojechałem z żoną na tydzień na wakacje po czym po przyjeździe stwierdzilismy że będą potrzebne pieniądze i sprzedaliśmy przyczepe dalej po cenie zakupu by nic nie stracić i nie płacić podatku od wzbogacenia.

Po miesiącu odezwał się nabywca przyczepy, że ma problemy z zarejestrowaniem jej ponieważ: - adres zamieszkania własciciela od którego kupiłem przyczepę nie zgadzał się z tym z dowodu rejestracyjnego (facet przeprowadził się) oraz ,że data na umowie jest wypisana dzień wcześniej niż twardy dowód rejestracyjny został odebrany. Nie miałem o tym zielonego pojęcia bo nawet nie próbowałem tej przyczepki rejestrować na siebie.

Na prośbę nabywcy sporządziłem drugą umowę z osobą od której kupiłem przyczepe z adresem zgadzającym się z tym z dowodu rejestracyjnego oraz z datą następującą po dniu odebrania dowodu rejestracyjnego z urzędu. I drugą umowę kupna sprzedaży z osobą co miałą problemy z rejestracją. Co się znów okazało sprzedająca mi przyczepe osoba zgłosiła w swoim urzędzie sprzedaż przyczepy ze starą umową i teraz są problemy. :roll: Osoba która kupiła ode mnie przyczepe nie może jej zarejestrowac i chce mnie ciągąć po sądach, że świadomie naraziłem ją na szkodę i sprzedałem pojazd którego nie można zarejestrować.. Jak to wszystko odkręcić, w końcu kupiłem przyczepę wraz z dowodem rejestracyjnym w tym samym dniu a data na umowie jest błedna. Można zgłosić w urzędzie wniosek o korekte daty podpisania umowy albo jakoś te wszystkie umowy anulować i wypisać je ponownie ? Przyczepa warta marne 1500zł a kłopotu z nią więcej niż pożytku BARDZO PROSZĘ o POMOC
;-]
kastomat
Nowicjusz

Miejscowość: KRAKOW

umowa kupna samochodu zmiana adresu sprzedawcy

13 Sie 2009, 14:34

trzeba ustalić z jakiej przyczyny nie można zarejestrować pojazdu.

Jeśli chodzi o to, że ten od którego kupiłeś zgłosił pierwszą umowę a mimo, że spisaliście obaj drugą nie dał tej drugiej, która jest aktualnie obowiązująca to trzeba go poprosić, żeby poszedł jeszcze raz do swojego urzędu i zgłosił sprzedaż z tą umową.

gdyby trzeba było robić jakieś nowe umowy to tu można pobrać umowę kupna
z poprzednim i aktualnym adresem sprzedawcy
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy silnik CDTI ECOTEC 1,6 spełnia normy Euro 6 Nowy silnik CDTI ECOTEC 1,6 spełnia normy Euro 6
    Wprowadzenie całkowicie nowego czterocylindrowego silnika wysokoprężnego Opla to kolejny etap w procesie odnowy portfolio jednostek napędowych. Silniki CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra, są drugą z kolei rodziną nowych silników ...
    Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka
    Renault Maxity – mała ciężarówka (samochód dostawczy) zabudowana na bazie ramy z wagonową kabiną, wprowadzona na rynek w 2007 r., poddana została wielu modyfikacjom wraz z wejściem w życie nowych norm ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009