Miękki dowód rejestracyjny a koniec przeglądu

Miękki dowód rejestracyjny a koniec przeglądu

26 Lip 2015, 13:32

Witam . Mam do was pytanie , otóż 2 dni temu kupiłem samochód i jego przegląd rejestracyjny jest ważny do 15.08.2015. Zarejestrować na siebie auto idę dopiero w tym tygodniu .Słyszałem , że na tzw. "twardy" dowód czeka się miesiąc, a na ten czas otrzymuje się "miękki" dowód rejestracyjny. Czy mając tymczasowy dowód rejestracyjny można zrobić przegląd techniczny ?? Gdzie wbijają wtedy pieczątkę ?? Pytam bo jest to mój pierwszy samochód i jeszcze nie wiem wielu rzeczy .
Pozdrawiam :D
krzychubr
Obserwowany

Auto: Opel vectra b
Silnik: 2.0 dti 101KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

Re: Miękki dowód rejestracyjny a koniec przeglądu

26 Lip 2015, 14:05

Z miękkim dowodem normalnie robisz przegląd, a po otrzymaniu "twardego" urzędnik w WK przebija pieczątkę z adnotacją, że jest ważny przegląd i kiedy wypada termin kolejnego :)

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

26 Lip 2015, 14:09

Nic nie stoi na przeszkodzie abys wykonał OBT pojazdu na tzw."miękkim DR"czyli PC.Dostajesz wtedy zaświadczenie a termin nastmepnego badania tech.zostanie wpisany w DR ktory dostaniesz w WK.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Lip 2015, 14:12

ok już wszystko rozumiem :D Dzięki wielkie za odpowiedź
krzychubr
Obserwowany

Auto: Opel vectra b
Silnik: 2.0 dti 101KM
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa SKODA Octavia w wersjach Active, Ambition i Elegance Nowa SKODA Octavia w wersjach Active, Ambition i Elegance
    Nowa SKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku. Samochód będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Active , Ambition i Elegance . SKODA Octavia to auto ustanawiające nowe standardy w swoim ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009