[Honda Jazz] Miękki pedał hamulca

[Honda Jazz] Miękki pedał hamulca

07 Gru 2018, 17:25

Witam,
podczas jazdy niedawno zaczął szwankować mi pedał hamulca, jest bardzo miękki, żeby zahamować muszę do docisnąć praktycznie do końca do podłogi. Pojawiła się również kontrolka od ręcznego podczas jazdy. Postanowiłem zrobić dolewkę płynu hamulcowego bo był na minimum, po dolaniu go na "max" i przejechaniu około 2km znowu wrócił do minimum. Ktoś wie co to może być?
Co dziwne zbiornik od układu hydraulicznego sprzęgło również jest na minimum.

Zapowietrzenie?
Przeciek?
vexu
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 06 1993
Auto: Nie mam

Re: [Honda Jazz] Miękki pedał hamulca

07 Gru 2018, 22:02

wychodzi na to że masz wyciek, trzeba dokładnie przejrzeć gdzie i natychmiast się tym zająć bo zagrażasz nie tylko sobie a także innym, sprawdz czy z tyłu koła nie są mokre od strony wewnętrznej
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać? Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać?
    Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Jak jeździć w takich warunkach? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe? Nie zawsze obecność mgły oznacza, że powinniśmy ...
    Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy
    Szacuje się, że źródłem 60% zanieczyszczeń powietrza w centrach dużych miast jest transport[sup(1)[/sup]. Do zmniejszenia tego problemu może przyczynić się ekojazda, przynosząca wymierne korzyści nie tylko w postaci ...

•