Miganie światłami

13 Paź 2007, 10:39

Wielokrotnie byłem świadkiem tego że policja suszyła w terenie zabudowanym lub poza nim. Dawniej kierowcy ostrzegali się na wzajem migając światłami... Teraz rzadko się z tym spotykam... Czy wynika to z dużej ilości pojazdów z CB czy może z większej świadomości kierowców (a niech złapią pirata to się uspokoi). A wy migacie?
skuwiak
Nowicjusz
 
Posty: 26

15 Paź 2007, 12:57

Ja migam tylko jak jakiś prutas jedzie na długich z naprzeciwka... Oni to mnie naprawdę wkurzają....
DFireCrow
 

28 Paź 2007, 14:37

a ja migram jak ktoś jedzie bez świateł, żeby włączył je
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

29 Paź 2007, 07:58

Ja myślę,że to mruganie,że stoi suszarka zanikło z tego powodu,że ostatnio niebiescy się wycwanili i najpierw jedni ustawiają się z fotoradarem i tylko robią zdięcia bądź nagrywają,a drudzy,pół kilometra lub kilometr dalej zatrzymują.I jak się jedzie i mruga,że stoją,to oni nieraz to widzą i wlepiają mandaty za to.A mają prawo,ponieważ mrugać długimi można tylko po to,by ostrzec innych kierowców,jadących z naprzeciwka o zbliżającym się niebezpieczeństwie - np. wypadek,korek za zakrętem itp.(oczywiście nie można powiedzieć niebieskiemu,że mrugałeś,bo chciałes ostrzec o niebezpieczeństwei w postaci ich samych :) ).Druga sprawa,kierowcy mają już dosć piratów drogowych i mówią "niech jedzie.Zapłaci to się uspokoi".I mają rację.No i trzecia sprawa,że ostatnimi czasy znowu popularne wśród kierowców osobówek zrobiły się CB,po tym,jak jakieś 5 lat temu zanikło(kiedyś były opłaty,zezwolenia,teraz już tego nie ma).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Paź 2007, 21:57

Świat się zmienia, przyzwyczajenia i kultura kierowców również.
A i ludzie jeżdżą już wolniej.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

06 Lis 2007, 14:18

A ja migam, nie jak ktoś jedzie 150km/h w terenie zabudowanym, de**li olewam, niech płacą a najlepiej niech się jak najszybciej pozabijają, spokój będzie...Natomiast migam tym, którzy jadą powiedzmy 60 na ograniczeniu do 50. Wiadomo, że psy to...psy i jak tylko mają pretekst, to ci dołożą, bezmyślne stworzenia...A czasem nawet nieświadomie przekroczymy niewiele prędkość, na wylocie z miasta itp...teoretycznie obowiązuje ograniczenie, ale jak nie ma pieszych i droga prosta...Tym bardziej, że policja jeździ ja frajerstwo ostatnie. To, co że nie na sygnale ich nikt nie zatrzyma, slalomy octawiami i darcie laczka to norma (przynajmniej w moim mieście)....Mrugam i będę mrugał, żeby nie dać satysfakcji tym kmiotom w granatowych mundurach, którym wydaje się, że są wyroczniami prawdy i słuszności... a w rzeczywistości, to 3/4 z nich należałoby przeszkolić jak jeździć i nie łamać przepisów....ale kto to zrobi? Takie to państwo dziwne... Pozdrawiam i namawiam jednak do mrugania, ale nie wszystkim, idiotów omijajmy szerokim łukiem ;)
Dno jest dnem, nawet jeśli jest obrócone do góry.
qbik
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: Pomorze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...

06 Lis 2007, 14:43

zawsze jak złapią na miganiu, można powiedzieć, że migało się przyjacielowi, który jechał z naprzeciwka, żeby zjechał na pobocze, bo miało się dla niego b.ważną informację do przekazania - mi to kiedyś dupę uratowało ;-) A co do zanikania?-no cóż, jasne CB wyeliminowało to, dlatego śpiesząc się gdzieś dobrze jest się ustawiać za autem z anteną na dachu ;-)
Zapraszam do odwiedzania bloga, na którym piszę.
anarchoman
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: Łódź

06 Lis 2007, 22:02

O tak :D
Dno jest dnem, nawet jeśli jest obrócone do góry.
qbik
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: Pomorze

08 Sty 2008, 23:17

No dobry pomysl :) ja mrugam najczesciej jak ludzie nie maja wlaczonych swiatel ( a czesto sie z tym spotykam..solidarność musi byc :) ) odnośnie misiaków tez czasami mrygam, ale to wlasnie zalezy od tego jak dany kierowca jedzie i gdzie to jest..pozdrawiam :)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

09 Sty 2008, 12:19

To mruganie to chyba ustało tez z tego powodu,że kierowcy jak widzą pędzoącego wariata z naprzeciwka,to myślą sobie - "kolejny potencjalny zabójca,niech go zasuszą,zapłaci to się może uspokoi,albo nazbiera szybciutko punktów i mu wezmą prawko".I wydaje mi się,że jest coraz mniej takich wariatów,którzy w mieście jeżdżą 80-90 a poza miastem ponad 140-150.Wydaje mi się,że dzięki temu jest ciut bezpieczniej,ale to jeszcze za mało,bo zawsze na drodze znajdzie się taki,który dostał fure od starego i musi się popisać swoją głupota przed kumplami albo pokazać innym kierowcom,że on ma lepszą bryke.Jak tylko mpokazuje to pół biedy.Gorzej,jak przez niego giną ludzie.Moi pracownicy codzinnie wyjeżdżają do wypadków około 50 razy,z czego ponad połowa to albo ranni albo zabici.I co ciekawe - w 50% są to samochody osobowe z kierowcami do 30 lat,około 20 % to TIR-y i drugie 20% to samochody firmowe,natomiast 10% to osobówki,którym sie to można powiedzieć "zdarzyło" przez moment nieuwagi,czego skutkiem są raczej drobne szkody.Ale smutne jest to,że 50% całości to wypadki spowodowane przez kierowców po wpływem alkoholu.Nawet te drobne stłuczki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Sty 2008, 19:32

lepiej pokazac palcem kółko wiadomo ze susza
artekk
Początkujący
 
Posty: 184
Miejscowość: k-kozle

13 Sty 2008, 14:40

qbik napisał(a):(...) migam tym, którzy jadą powiedzmy 60 na ograniczeniu do 50...

Ciekawe... Dobry jesteś! Ja mam ponad 1mln km przejechane i nie jestem w stanie ocenić czy ten z przeciwka jedzie 50 czy 60 kmph. Zakładając, że ja mam 50, to prędkość mijania wyniesie 100 lub 110 kmph. Czyli różnica wyniesie około 10%. Jeśli na prawdę potrafisz to ocenić... Hmmm... Dobry jesteś!
A jeśli jesteś tak dobry, to ciekawe, czy wiesz jaki masz błąd wskazania prędkościomierza i jaką poprawkę na rozmiar koła musisz dokładać/odejmować w zależności od stopnia zużycia bieżnika...??

qbik napisał(a):(...) Wiadomo, że psy to...psy ...
(...) bezmyślne stworzenia ...
(...) policja jeździ jak frajerstwo ostatnie...
(...) kmiotom w granatowych mundurach...

Pisząc takie słowa o innych - sam sobie wystawiasz świadectwo... :roll:

Nie bronię Policji, ale powiedz mi czym różni się taki kierowca, który jedzie 70kmph w mieście od tego, który jedzie 140kmph? Dla mnie tylko stopniem bezmyślności. Obaj łamią przepisy i obaj powinni być ukarani.
Tak to wygląda z formalno-prawnego punktu widzenia...
Jednak sam przyznaję - święty nie jestem i niejednokrotnie jeżdżę szybciej, niż ozwala na to ograniczenie (na znaku, lub ogólne - kodeksowe). Ale zawsze mam świadomość, że jeśli mnie "zmierzą" będę musiał ponieść konsekwencję.

Nie zamierzam polemizować ze zwolennikami mrugania. Ja nie mrugam, bo jeśli ktoś podejmuje decyzję o złamaniu przepisów na pewno ma świadomość konsekwencji, jakie może ponieść...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

13 Sty 2008, 21:28

Qbik - za te zwroty o policji,daję ci pisemne upomnienie.Na tym forum nie wolno używać wulgarnych słów ani nikogo obrażać.A to co piszesz o policji,jest obrazą.Ja wiem,że potocznie tak się na nich mówi(dlatego dostałeś tylko pisemne ostrzeżenie),ale zasady to zasady.Więc proszę - następnym razem pochamuj swoje emocje :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000