Milion samochodów z technologią SKYACTIV

15 Kwi 2014, 17:07

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że globalna produkcja trzech modeli Mazdy z pełną gamą technologii SKYACTIV, tj. modeli Mazda CX-5, Mazda6 (znanego jako Atenza w Japonii) i Mazda 3 (Axela w Japonii), przekroczyła pierwszy milion i na koniec marca 2014 r. wyniosła 1 040 000 egzemplarzy. Wszystkie trzy modele są wyposażone we wszystkie technologie SKYACTIV Mazdy. Próg miliona wyprodukowanych egzemplarzy został przekroczony po około 2 latach i 4 miesiącach od uruchomienia produkcji Mazdy CX 5 w listopadzie 2011 r.

Milion samochodów z technologią SKYACTIV

Mazda opracowała TECHNOLOGIĘ SKYACTIV, aby zaoferować klientom znakomite parametry w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, bez kompromisu dla przyjemności z jazdy, z której słyną samochody marki. Innowacyjna gama technologii jest wynikiem rewolucji, ukierunkowanej na poprawę efektywności podstawowych podzespołów – takich jak silnik i skrzynia biegów – decydujących o najważniejszych parametrach i osiągach pojazdu przy jednoczesnym obniżeniu jego masy. W modelach nowej generacji z TECHNOLOGIĄ SKYACTIV wprowadzono także koncepcję stylizacji KODO – Dusza ruchu – która ma wyrażać moc, piękno i napięcie, jakie można odnaleźć w świecie dzikich zwierząt.

Masamichi Kogai, prezes Mazdy, tak skomentował przekroczenie milionowego progu: "W Maździe wszystko jest podporządkowane rozwojowi samochodów z technologią SKYACTIV. Milion aut przekroczyliśmy właśnie dlatego, że te modele trafiły w gusta szerokiego grona klientów na całym świecie. W imieniu Mazdy dziękuję każdemu, kto kupił nasz samochód. Niestrudzenie przełamując konwencje, Mazda będzie nadal produkować coraz atrakcyjniejsze samochody, które uprzyjemnią życie ich właścicielom oraz pomogą budować silne i trwałe więzi marki z klientami".

POLECAMY SKYACTIV-D: rewolucyjne silniki Diesla Mazdy

Według stanu na koniec marca 2014 r. Mazda produkuje trzy modele z pełną gamą technologii SKYACTIV w Japonii, Meksyku, Tajlandii i Chinach oraz sprzedaje je w ponad 100 krajach i regionach. Producent stara się rozszerzać swoją ofertę oraz planuje wprowadzenie kolejnych pięciu zupełnie nowych modeli z TECHNOLOGIĄ SKYACTIV do roku fiskalnego kończącego się w marcu 2016 r.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3232
Zdjęcia: 11923
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowy silnik LPG w nowym Renault Clio i nowym Capturze
  Nowa jednostka ma zdecydowanie lepsze osiągi, a jednocześnie znacznie niższe zużycie paliwa i emisję CO2. Jest zasilana benzyną oraz gazem LPG i wykorzystuje sprawdzone rozwiązania fabryczne, jest łatwa w obsłudze, przystępna ...
  Automotive Brand Contest - nagrody dla Renault
  Renault otrzymało 5 nagród w trakcie ceremonii otwarcia Salonu Samochodowego we Frankfurcie w ramach tegorocznej edycji konkursu AUTOMOTIVE BRAND CONTEST. Wyróżnione zostały stylizacje nadwozia modeli Clio, ...

 •  
  • Warto przeczytać