Mini Cooper mrugająca kontrolka oleju

Mini Cooper mrugająca kontrolka oleju

19 Wrz 2018, 14:55

Witam,

Posiadam samochód Mini Cooper S 2009, silnik 1.6 benzyna. Ostatnio wracając do domu zauważyłem, że na czerwono zaczęła mrugać kontrolka oleju. Mruga przez pewną chwilę i gaśnie. Zauważyłem to gdy do garażu miałem już jakieś 500m więc dojechałem, wyłączyłem silnik i od tamtej pory nie włączałem ponownie samochodu. Sprawdziłem poziom oleju - nie było prawie wcale (delikatnie końcówka bagnetu zaznaczona). Kupiłem nowy olej, dolałem (cały) 1l. Nie uruchamiałem samochodu bo obawiam się, że to coś poważnego i mogę zatrzeć silnik.

Czy ta kontrolka mrugała, żeby zasygnalizować niski poziom oleju, czy to coś poważniejszego? Czy powinienem uruchomić silnik w celu sprawdzenia czy kontrolka dalej się zapala, czy lepiej nie włączać. Proszę o pomoc :(
Razmus31
Obserwowany

Re: Mini Cooper mrugająca kontrolka oleju

19 Wrz 2018, 18:04

Skoro jest niski poziom to zmniejsza się ciśnienie oleju i to wlaśnie owa kontrolka. Nalej olej do odpowiedzniego poziomu i odpalaj
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

20 Wrz 2018, 13:16

Oleju musiało być znacznie mniej niż myślałem. Po tym litrze praktycznie nic nie widać (ale wycieku żadnego nie ma, bo bym to zauważył). Dziś dokupię jeszcze jeden litr i doleję tak, żeby złapało poziom :)

Uruchomiłem silnik i kontrolka zgasła, więc zerowy poziom oleju musiał być przyczyną.

Dzięki za pomoc!
Razmus31
Obserwowany

21 Wrz 2018, 09:51

Lepiej kontroluj stan na przyszłość, bo drugi taki raz i możesz przytrzeć silnik :)

Btw nie masz żadnego poziomu stanu na zegarach? U mnie przy odpalaniu zawsze widzę ile jest oleju.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Wrz 2018, 10:07

galakty napisał(a):Lepiej kontroluj stan na przyszłość, bo drugi taki raz i możesz przytrzeć silnik
Dokładnie i wrzuć do bagażnika bańkę z olejem 1L żebyś miał na w razie czego.
Zalej olej do poziomu np. 3/4 potwierdź ten poziom np. po około 10 min. od zgaszenia auta i jak zrobisz kolejne 100km sprawdź czy cos się zmieniło jeżeli nie to sprawdź ponownie po 500km. Będziesz wiedział wtedy czy oleju ubywa i jakie to są ilości.

Kontrolka zazwyczaj sygnalizuje jak już jest poniżej min. a wtedy łatwo tak jak kolega wyżej napisał zatrzeć silnik.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

21 Wrz 2018, 11:58

Cichy77 napisał(a):Kontrolka zazwyczaj sygnalizuje jak już jest poniżej min. a wtedy łatwo tak jak kolega wyżej napisał zatrzeć silnik.

Dokładnie. Najgorzej jest przy dynamicznych zakrętach, oleju jest po prostu za mało i smok może nie zaciągnąć (siła odśrodkowa wypchnie olej na bok).
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania – Toyota Corona EX – styczeń 1982. Innowacyjne rozwiązanie nie zawsze oznacza rewolucję technologiczną w motoryzacji, jednak zwiększa komfort, a czasem także i bezpieczeństwo ...

• Re: Mini Cooper mrugająca kontrolka oleju

21 Wrz 2018, 14:10

Tak wlasnie jest,gdy przynajmniej co tydzien nie patrzy sie na bagnet.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)