Mini Cooper problem z płynem chłodniczym

01 Gru 2019, 19:27

Witam serdecznie,
Bardzo proszę o pomoc w sprawie płynu chłodniczego. Zacznę historie od początku, Zaczęło się od tego że auto pokazywało mi co jakiś czas kontrolkę od oleju która się zaświecala i gasiła, sprawdzałam Olej wszystko było w porządku nie brakowało oleju, doszłam do wniosku że chodzi Pewnie o problem z kontrolką więc bagatelizowałam to, później przez chwilę pojawił się problem z brakiem ciepła z nadmuchu jakby z klimatyzacji i tutaj już ktoś wtedy dał mi informację że muszę dolać płyn do chłodnicy. Niestety ja sobie o tym zapomniałam, Na szczęście nie jeżdżę samochodem daleko jest to dosłownie 5-10 km, na dodatek raz w tygodniu.. w końcu Przypomniałam sobie o płynie do chłodnicy kiedy pojechałam do sklepu i usłyszałam że moje auto wydaje dziwne dźwięki w silniku, wróciłam do domu otworzyłam korek tam "Sahara" więc dolałam płyn do chłodnicy, po czym pojechałam gdzieś autem i wróciłam, okazało się że płyn do chłodnicy zamienił się w Maź taka brązowa.. z olejem w porzadku nie ubylo go i jest normalnej konsystencji.. i teraz moje pytanie jest następujące czy jest szansa przy takich objawach że może to być coś innego niż problem z uszczelką pod głowicą? Co polecacie najpierw sprawdzić lub poprosić mechanika żeby sprawdził?
Będę ogromnie wdzięczna za każdą odpowiedź.
Kingaaaa994
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Gru 2019, 19:30

Dodam że auto to mini cooper rocznik produkcji listopad 2009, auto ma przejechane ok 88tys km benzyna
Kingaaaa994
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Gru 2019, 20:28

Skoro pojawiła się maź to opcje są 2 albo uszczelka poszła albo mieszanka płynów spowodowała zmianę koloru. Brak ogrzewania było spowodowane brakiem płynu a pobory oleju w silniku w którym posiadasz to nic nadzwyczajnego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...
    Instalacje gazowe III generacji
    Najmniej popularny typ instalacji LPG, będący niejako pośrednim pomiędzy II a IV generacją. Trudno obecnie spotkać nowe takie zestawy, gdyż rynek zdominowały systemy sekwencyjne. W instalacji gazowej III generacji wyeliminowano ...