Mini Cooper R56 - prawa szyba nie domyka się.

Mini Cooper R56 - prawa szyba nie domyka się.

25 Paź 2018, 13:51

Witam wszystkich,
Niedawno kupiłem Mini Coopera R56, 1,6, 120 KM, rocznik 2008. Zauważyłem, że prawa szyba nie zamyka się całkowicie, po dojściu do górnej uszczelki nie wiem dlaczego odbija od niej i zatrzymuje się na wysokości ok. 2/3 otworu okiennego. Może ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam
Wodnikbch
Obserwowany

Re: Mini Cooper R56 - prawa szyba nie domyka się.

25 Paź 2018, 14:19

Trzeba rozebrać boczek i przesmarować prowadnicę lub odpowiednio wyregulować ją i powinno być w porządku.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Sztuk 3

25 Paź 2018, 14:31

Dzięki za informację, w tej chwili nie mogę tego zrobić ale jak tylko będę miał czas to sprawdzę i dam odpowiedź, czy zadziałało.

Pozdrawiam
Wodnikbch
Obserwowany

25 Paź 2018, 20:53

w Mini szyby się nie reguluje, jedynie szukać gdzieś miejsca gdzie szyba ma opór, najprawdopodoniej coś na uszczelce
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

02 Lis 2018, 20:25

Odsuń szybę i sprawdź dokładnie uszczelki w środku w profilu gdzie przesuwa się szyba. Przesmarowanie prowadnic może pomóc tak jak wspomniał @Kao.

A jak pomagasz trochę ręką przy zamykaniu to jest ok i nie zatrzymuje się?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...
    Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto? Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto?
    Lexus ponownie wykorzystuje częściowo zakamuflowany model LFA do testów na Północnej Pętli toru Nürburgring. Nad czym pracują Japończycy? Czy to kolejna zapowiedź modelu LC F, czy po prostu próby ...

•