MINI Cooper S

10 Lip 2021, 20:24

Cześć. Chce kupić mały sportowy samochód. Moim faworytem jest Mini Cooper S (2011-2014), tylko że siedzi w nim 1.6 THP. Jedni ten silnik polecają ze względu na świetne osiągi, natomiast inni odradzają, bo rozciąga się łańcuch, silnik bierze olej, siada turbosprężarka i pojawią się błędy w oprogramowaniu. Serio jest aż tak tragicznie? Czy po ewentualnym zakupie 5 tyś wystarczy na remont silnika? Pomóżcie, bo nie wiem co robić. Dać sobie spokój czy kupować mimo wad.
amgm113
Nowicjusz
 
Posty: 6

10 Lip 2021, 20:39

amgm113 napisał(a): Serio jest aż tak tragicznie?
tak, serio
amgm113 napisał(a):Czy po ewentualnym zakupie 5 tyś wystarczy na remont silnika?
nie sądzę :wink:
amgm113 napisał(a):Dać sobie spokój czy kupować mimo wad.
Twoja kasa twoja decyzja, opinie na temat auta znasz a czy chcesz stracić kilka/ kilkanaście tysi to już twoja sprawa, jak chcesz kupić jakiegoś pomykacza to w tej kasie napewno idzie znaleźć coś bardziej wartościowego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Lip 2021, 20:42

Twoja kasa twoja decyzja, opinie na temat auta znasz a czy chcesz stracić kilka/ kilkanaście tysi to już twoja sprawa, jak chcesz kupić jakiegoś pomykacza to w tej kasie napewno idzie znaleźć coś bardziej wartościowego

Co proponujesz?
amgm113
Nowicjusz
 
Posty: 6

11 Lip 2021, 07:13

amgm113 napisał(a):Co proponujesz?


Fiat 500x 1,4t fajny substytut cupera S pod względem dizajnu. Jakość wnętrza bardzo podobna no i technika rokująca normalne użytkowanie.
Noestety cooper to połączenie bmw z resztą świata czyli silnik klęska a technika bmw raczej też nie pozwoli na normalne korzystanie z auta czyli a to zamek centralny walnie, a to klapa bagażnika przestanie działać, a to wycieraczki wysiądą tył/przód, a to pompa paliwa poleci a to szyba opadnie i tak wkoło Macieju.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lip 2021, 07:56

szybki napisał(a):Noestety cooper to połączenie bmw z resztą świata czyli silnik klęska a technika bmw raczej też nie pozwoli na normalne korzystanie z auta czyli a to zamek centralny walnie, a to klapa bagażnika przestanie działać, a to wycieraczki wysiądą tył/przód, a to pompa paliwa poleci a to szyba opadnie i tak wkoło Macieju.
akurat nie trafiles bo mini nie trapią takie pierdoly, mini ma lipne skrzynie i silniki czyli to co najważniejsze a reszta jest w miare spoko. Obsługa jest problematyczna bo wszystko jest ciasno lub rozwiązane tak zeby bylo duzo roboty, miedzy innymi skrzynia, żeby ja wyjąć musisz zdjąć zderzak i zdemontować sanki z zawiasem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Lip 2021, 09:45

Kao napisał(a):akurat nie trafiles bo mini nie trapią takie pierdoly,

Jak najbardziej trapią a mówię to ma podstawie aut kupionych jako nowe. Sprzedawano je z firmy z przebiegami około 100k.km. Byly sztuki które np.zamek klapy mialy wymieniany po dwa razy. Zresztą moja koleżanka połaszczyła się i odkupiła jedną sztukę myśląc że po tym jak na gwarancji wymienili jej pół auta to dalej będzie ok. Niestety myliła się :D

Osobiście rozładowywalem jej bagażnik przez tylne drzwi. :D Nie wspomnę o tym ze auto kosztowało jako nowe 140k. Do 60k.km. na gwarancji było wymienione turbo, cewki + coś tam. Po gwarancji do 100k.km. pochłonęło około 20k.serwisowane poza aso w firmie która specjalizuje się tylko w mini.

Jako ciekawostka. Pompa paliwa walnęła podczas sprzedaży auta a klient i tak nie zrezygnował :D

I żeby nie było nie śledziłem dalej aut sprzedanych w świat :D ale ogólnie było grubo.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lip 2021, 11:12

amgm113 napisał(a):Co proponujesz?


Mito qv
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Lip 2021, 11:12

No ja tutaj mam dużo miniakow, wlasnie skończyłem wkładać skrzynie po remoncie bo postanowiła wysiąść przy przebiegu 55k, ogolnie robiłem ich dużo z różnymi przebiegami i w roznych wersjach i zauważyłem jedno, im starszy tym twardszy.

To jest auto pokroju fiat 500, gówniane, drogie w naprawach, awaryjne a i tak dobrze się sprzedają.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Lip 2021, 12:19

Fiat 500x 1,4t fajny substytut cupera S pod względem dizajnu. Jakość wnętrza bardzo podobna no i technika rokująca normalne użytkowanie.

500x jest za wolny. 500 mi się nie podoba.
Mito qv

Odpowiada mi ta Alfa. Zrobić MultiAir po zakupie i można śmigać?
Mam blisko dwie Alfy:
1.[link do oferty na Olx wygasł]
2.[link do oferty na Olx wygasł]
Jak się wam to podoba? Ta pierwsza chyba po przygodach blacharsko lakierniczych?
amgm113
Nowicjusz
 
Posty: 6

11 Lip 2021, 17:26

Forda Fiest ST 1.6 EcoBoost 182/200km. Samochód ma całkiem niezłe opinie.
Jeszcze znalazłem Reanult Clio RS 1.6 200 z silnikiem od Nissana. Podobno bezawaryjny.
amgm113
Nowicjusz
 
Posty: 6

11 Lip 2021, 17:33

Kao napisał(a): im starszy tym twardszy.

Ale że jazda czy konstrukcja?
Fiat ma teraz r3 zamiast 1,4t r4 musi być ostra padaka.

Kao napisał(a): jest auto pokroju fiat 500, gówniane, drogie w naprawach, awaryjne a i tak dobrze się sprzedają.


Kao tylko jest to ogólny poziom pewnego rodzaju motoryzacji.
Fiat przewagę ma silnika i jednak trochę tańszej obsługi niż premium Miniak.

Oczywiście też lubi się wykrzaczyć no ale jak silnik jadzie napęd też to bidy nie ma.

amgm113 napisał(a):Zrobić MultiAir po zakupie i można śmigać?

Jak jest ok.to nie ruszać lać najlepsze oleje, często je wymieniać.
No jak Fiat pincetx był Ci za wolny to alfa 1,4 też tyłka Ci nie urwie. :ok:
amgm113 napisał(a):Fiest ST 1.6 EcoBoost

Pozytywne auto. Fajnie się prowadzi i nawet jedzie :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lip 2021, 17:57

Wiem tyłka nie urwie jednak jedzie trochę lepiej niż 500x.
Jeszcze jest Audi A1 1.4 TSI 185KM z 2012. Ten silnik został poprawiony?
amgm113
Nowicjusz
 
Posty: 6

11 Lip 2021, 21:12

Clio 3 rs bardzo spoko auto, przynajmniej wiesz za co płacisz i relatywnie frajda z jazdy jest, RS nie jest tam przyklejone od tak.
szybki napisał(a):Kao napisał(a):
im starszy tym twardszy.

Ale że jazda czy konstrukcja?


Ogółem, byly mniej podatne na awarie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Lip 2021, 12:59

Zdecydowałem się na Volvo C30 2.5 230KM. Dzięki wszystkim za pomoc i wybicie mi z głowy MINI :ok:
amgm113
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Lip 2021, 15:40

amgm113 napisał(a):Zdecydowałem się na Volvo C30 2.5 230KM.

Słuszna pojemność, fajne auto, szukaj manuala.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe