Mini van lub kombi do 20 tyś dla 2+1

Mini van lub kombi do 20 tyś dla 2+1

28 Lip 2013, 09:29

Witam. Ostatnie 5 lat śmigałem Saabem 9-3. Niestety auto z racji posiadania zbiornika gazu w bagażniku zrobiło się za małe gdy zmieniała mi się liczebność rodziny +1. Aktualnie szukam samochodu dla rodzinki 2+1. Roczne przebiegi to około 15 tyś km. Codzienne dojazdy do pracy 3,3 km w jedną stronę. Najlepszym wyborem wydaje sie benzyniak z LPG. I tu pojawia się problem taki jak był z Saabem. Duży bagażnik jaki był w saabie (prawie 500 litrów) zmniejsza się znacznie do rozmiarów mieszczących duży wózek i małą torbę. Jednocześnie jestem ograniczony wymiarami auta co wymaga małe miejsce parkingowe pod blokiem. Saab mierzył sobie 4,5 metra i raczej był to wymiar maksymalny. Najlepszym wyborem by było auto krótkie lecz pojemny bagażnik. Tak mi się wydaje - niech mnie ktoś poprawi - Zafira lub Touran. Oba krótsze od mojego poprzedniego auta. Zafira o około 20 cm krótsza, a przy okazji wyjściowa pojemność bagażnika to 600l dla pięciu siedzeń. W zafirze podobno gaz montuje się pod samochodem w miejscu koła zapasowego, a koło zapasowe zastępuje się małą dojazdówką z Calibry. Nie wiem jak to w Touranie jest.
Jakieś inne propozycje? Z pewnością ktoś już przechodził takie dylematy. W zasadzie za te same pieniądze kupuję o 3-4 lata nowszego Focusa kombi, ale to mały bagażnik i po zamontowaniu LPG chyba będę w punkcie wyjścia. A uto wykorzystywane ma być jako dojazd do pracy i wożenie dzieciaczka tam gdzie trzeba dzieciaczki wozić. Dodatkowo ze 3-4 razy w roku wyjazd na drugi koniec polski w tym bagaże na dwutygodniowy biwak w górach we 3 osoby.

Help!
nieludzki
Nowicjusz

Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa
    Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Opel Manta, prezentacja
      Lexus UX Concept, 2016, tył
      Men's Day 2009
      Akrobacje na motocyklach FMX