MINI z wizytą u Świętego Mikołaja

MINI z wizytą u Świętego Mikołaja

15 Lis 2012, 13:30

MINI przedstawia międzynarodowy projekt MINI u Świętego Mikołaja, który znakomicie oddaje niekonwencjonalnych charakter marki. Będzie to jednocześnie pierwsza w historii firmy próba pobicia oficjalnego rekordu Guinessa.

MINI i rekordy Guinessa
Konwój aut marki MINI uda się do miejscowości Rovaniemi, położonej pod kołem podbiegunowym, aby dostarczyć Świętemu Mikołajowi listy od dzieci i dorosłych z całego świata. Jednocześnie MINI podejmie próbę pobicia rekordu Guinessa w kategorii na najdłuższą listę życzeń do Świętego Mikołaja.

Aby tego dokonać MINI przeprowadziło akcję na 16 rynkach, obejmując działaniami tyle krajów, że sam Święty Mikołaj, który sporo podróżuje, byłby zaskoczony.

W Unii Europejskiej projekt realizowano na rynku niemieckim, włoskim, brytyjskim, portugalskim, belgijskim, greckim, polskim, słoweńskim, czeskim, rumuńskim oraz słowackim. Poza Starym Kontynentem akcja ma objąć Rosję, USA oraz Singapur.

W drodze na koło podbiegunowe
W sobotę 24 listopada drużyna MINI opuści siedzibę główną firmy w Monachium i ruszy w podróż do miejscowości Rovaniemi.

Trasa, która liczy ponad 3000 kilometrów, wiedzie przez jedne z najpiękniejszych europejskich miast, takie jak Kopenhaga czy Sztokholm.

Drużyna MINI
Drużynę MINI tworzą pojemne MINI Clubman, świetnie radzące sobie w trudniejszym terenie MINI Countryman, mistrz gokartowej jazdy, czyli MINI Hatchback, niezwykle dynamiczne MINI Coupe, dające ogromną frajdę z jazdy MINI Roadster oraz MINI Cabrio, które oferuje niepowtarzalną możliwość podróżowania bez dachu.

Nowe MINI Paceman
U kresu podróży, czyli w Rovaniemi, drużynę MINI powita najnowszy przedstawiciel rodziny modelowej firmy – MINI Paceman. Ten niezwykle atrakcyjny stylistycznie model stanowi nowoczesne uosobienie sportowego, wyrazistego designu. Jest to również pierwsze sportowe coupe w segmencie kompaktowych modeli klasy premium. MINI Paceman to siódmy model w gamie marki MINI.

MINI z wizytą u Świętego Mikołaja

Kolejny wyjątkowy gość: Rauno Aaltonen
U celu podróży na drużynę MINI czekał będzie jeszcze jeden gość specjalny: Rauno Aaltonen, czyli zwycięzca historycznej edycji Rajdu Monte Carlo z 1967, zasiadający wówczas za sterami klasycznego Mini. Pod kołem biegunowym Rauno znów zademonstruje swe nieprzeciętne umiejętności – tym razem za kierownicą nowego MINI Paceman.

POLECAMY Bożonarodzeniowa inspiracja od MINI

źródło: BMW
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2970
Zdjęcia: 11285
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych
    W samochodach elektrycznych i hybrydowych od 1 lipca muszą być instalowane specjalne systemy które mają za zadanie emitować dźwięki zbliżone do silnika samochodu spalinowego. Chodzi o bezpieczeństwo ponieważ takie ...
    Wielki piknik motoryzacyjny - Automaster Show 2014 za nami! Wielki piknik motoryzacyjny - Automaster Show 2014 za nami!
    Wielki piknik motoryzacyjny Automaster Show 2014 który odbył się w Kamieniu Śląskim na terenie lotniska już za Nami. Wszyscy którzy przybyli myślę że wracali zadowoleni ponieważ atrakcji przygotowanych przez ...

  •