MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

21 Gru 2010, 22:36

Najwyższa ocena dla nowej Alhambry

- Alhambra to jeden z najbezpieczniejszych pojazdów dla dorosłych i dzieci
- Znakomite oceny za ochronę kierowcy i pasażerów
- Inżynierowie SEAT-a dbają o bezpieczeństwo aktywne

Nowy SEAT Alhambra otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek od konsorcjum Euro NCAP. Ten znakomity wynik pod względem ochrony dorosłych i dzieci oraz bezpieczeństwa pieszych stawia Alhambrę w grupę najbezpieczniejszych pojazdów w tych kategoriach oraz potwierdza dbałość firmy SEAT o bezpieczeństwo.

MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Uzyskując punktację na poziomie 96 procent, Alhambra osiągnęła praktycznie niemożliwy do pobicia wynik pod względem ochrony dorosłych. W testach zderzenia czołowego, tylnego i bocznego w niektórych aspektach przyznawano maksymalną punktację za ochronę kierowcy i pasażera przedniego fotela. Konstrukcja nadwozia okazała się bardzo solidna, a standardowo montowane poduszki czołowe, boczne i kurtynowe, a także poduszka chroniąca kolana kierowcy w optymalny sposób spełniły swoje zadanie. Ponadto SEAT Alhambra oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dla całej rodziny. Bardzo dobrze oceniono między innymi ochronę dzieci podróżujących tym pojazdem.

Konsorcjum Euro NCAP tworzą przedstawiciele europejskich ministerstw transportu, automobilklubów, ubezpieczycieli i organizacji konsumenckich. Konsorcjum przeprowadza testy zderzeniowe samochodów oferowanych na rynku europejskim. Kryteria tych testów są znacznie bardziej rygorystyczne niż obowiązujące przepisy prawa.

Najwyższe oceny dla Alhambry potwierdzają nacisk, jaki inżynierowie SEAT-a kładą na kwestię bezpieczeństwa przy projektowaniu każdego pojazdu. Dotyczy to oczywiście także aktywnego zapobiegania wypadkom. Dzięki stabilności kierunkowej podwozia i wydajnemu układowi hamulcowemu z opcjonalnym programem stabilizującym ESP Alhambra jest też jednym z najlepszych pojazdów w swoim segmencie pod względem bezpieczeństwa czynnego.

źródło: seat.pl
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4743
Zdjęcia: 11305
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

25 Gru 2010, 11:56

Podobnie bezpieczny musi być też Sharan, bo na jego bazie zbudowano Alhambrę
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

Re: MiniVAN Seat-a otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

02 Sty 2011, 23:37

Mają identyczne wyniki 96%, 80, 46, 71. Zatem całkiem nieźle. Poprawili sztywność nadwozia na skręcanie i wygląda, że przyniosło to efekty.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO
    W samochodzie Honda Civic VIII (UFO) pojawił się problem z odstającymi plastikami przy klamkach. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony puściły trzy przednie mocowania i osłona klamki ta srebrna trzyma się tylko w ...
    Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność
    Nowa Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w ...

  •