Mio MiVue 698 czy Mio MiVue 798 ?

10 Lut 2020, 15:21

Witam wszystkich,
planuję zakup kamerki do samochodu na przód i tył, i biorę pod uwagę oba te powyższe modele.
Oglądałam różne filmiki, czytałam recenzje i mam mętlik w głowie i nie wiem, który wybrać... :?:

Zależy mi na tym, aby kamerka była dobra, miała tryb parkingowy (czujnik ruchu i wstrząsów), dobrą jakość nagrań w dzień, jak i w nocy i opcję stałego ładowania- więc tutaj wchodzi w grę Mio Smart Box.
I ewentualnie opcję pooglądania tego, co się dzieje w samochodzie w danym momencie (nie doczytałam czy Mio takie coś ma) :unsure:

Budżet jaki chcę na to przeznaczyć to max. 1500zł.

Inne propozycje mile widziane :)

Z góry dziękuję :)
didasky
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Superb Sportline
Silnik: 1.8 TSI 179KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

10 Lut 2020, 18:53

didasky napisał(a):I ewentualnie opcję pooglądania tego, co się dzieje w samochodzie w danym momencie
W samochodzie w środku czy przed samochodem? Chodzi Ci o to żeby zdalnie zobaczyć co dzieje się przy samochodzie będąc np. w innym miejscu?
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

11 Lut 2020, 00:16

Cichy77 napisał(a):W samochodzie w środku czy przed samochodem? Chodzi Ci o to żeby zdalnie zobaczyć co dzieje się przy samochodzie będąc np. w innym miejscu?

Może nie do końca się dobrze wyraziłam ;)
Opcja druga- będąc np. w domu zobaczyć co dzieje się przy samochodzie :)
didasky
Nowicjusz

11 Lut 2020, 12:26

didasky napisał(a):będąc np. w domu zobaczyć co dzieje się przy samochodzie
Rozumiem, musisz zatem szukać kamerki która będzie miała możliwość zainstalowania karty sim (obsługa sieci GSM 3G/4G/LTE) a aplikacja do niej stworzona pozwoli na podgląd na żywo i sprawdzenie co się dzieje przed autem w danej chwili.
Powyższe kamerki które podałeś nie mają takiej funkcji.

didasky napisał(a):I ewentualnie opcję pooglądania tego, co się dzieje w samochodzie w danym momencie (nie doczytałam czy Mio takie coś ma)
Widzę że jest mało kamer które mają taką funkcję i za bardzo nie ma w czym wybierać. Znalazłem jedną: ORLLO FORCE ONE.

Powiedz czy ta opcja podglądu jest konieczna bo jeżeli tak to nie ma w czym wybierać :( w innym przypadku kupisz naprawdę dobry sprzęt z wysokiej półki.

didasky napisał(a):Mio Smart Box
SmartBox jest to osobne urządzenie które pozwala podłączyć kamerkę pod akumulator w trybie parkingowym i nie pozwala na całkowite rozładowanie akumulatora tak żeby po powrocie do auta można było je odpalić. To urządzenie współpracuje z większością wideorejestratorów Mio.
Cichy77
Forumowicz VIP

11 Lut 2020, 15:14

Cichy77 napisał(a):Rozumiem, musisz zatem szukać kamerki która będzie miała możliwość zainstalowania karty sim (obsługa sieci GSM 3G/4G/LTE) a aplikacja do niej stworzona pozwoli na podgląd na żywo i sprawdzenie co się dzieje przed autem w danej chwili.
Powyższe kamerki które podałeś nie mają takiej funkcji.

Jestem kobietą :)

Nie działa to przypadkiem przez WiFi?
Mam w domu kamerkę bezpieczeństwa na WiFi i gdziekolwiek jestem to mam podgląd przez aplikację, co się dzieje w domu.
W domu kamerka przez WiFi ma dostęp do podłączonego routera.
I o coś takiego mi chodziło...

To
Cichy77 napisał(a):Powiedz czy ta opcja podglądu jest konieczna bo jeżeli tak to nie ma w czym wybierać w innym przypadku kupisz naprawdę dobry sprzęt z wysokiej półki.

Nie, nie jest to wymóg konieczny.
Myślałam, że działa to właśnie jak wspomniałam wyżej ;)

Cichy77 napisał(a):SmartBox jest to osobne urządzenie które pozwala podłączyć kamerkę pod akumulator w trybie parkingowym i nie pozwala na całkowite rozładowanie akumulatora tak żeby po powrocie do auta można było je odpalić. To urządzenie współpracuje z większością wideorejestratorów Mio.

Dlatego też zamierzam je kupić do wideorejestratora.
Wydaje się to lepszym/prostszym pomysłem niż Powerbank.
didasky
Nowicjusz

11 Lut 2020, 18:32

didasky napisał(a):Jestem kobietą
Rozumiem :wink:
didasky napisał(a):Nie działa to przypadkiem przez WiFi?Mam w domu kamerkę bezpieczeństwa na WiFi i gdziekolwiek jestem to mam podgląd przez aplikację, co się dzieje w domu. W domu kamerka przez WiFi ma dostęp do podłączonego routera.I o coś takiego mi chodziło...
Zadziała ale jak samochód będzie w zasiągu WiFi czyli jak będziesz blisko samochodu lub samochód zaparkujesz pod domem. W przypadku zaparkowania np. pod hipermarketem i oddaleniu się na zakupy już nie sprawdzisz co dzieje się przy samochodzie. Tak chyba to najlepiej można wytłumaczyć :)
didasky napisał(a):Nie, nie jest to wymóg konieczny.
Ok, zatem polecę Ci coś niżej wartego uwagi :)
didasky napisał(a):Dlatego też zamierzam je kupić do wideorejestratora.Wydaje się to lepszym/prostszym pomysłem niż Powerbank.
Wszystko zależy od użytkowania samochodu i od tego jak długo parkujesz itd. Generalnie dobry powerbank będzie bezpieczniejszy bo akumulator nie jest rozładowywany przez kamerkę, a powerbank ładujesz podczas jazdy. SmartBox z tego co wiem dobrze współpracuje tylko z kamerami Mio. Minus jest taki że przypuśćmy zostawiasz samochód na dwa dni z takim SmartBoxem w ruchliwym miejscu przed kamerą. SmartBox wyłącza nagrywanie po np. 6 godzinach bo akumulator już znacznie osłabł. Pozostaje jeszcze ponad 30 godzin kiedy akumulator będzie rozładowywany przez alarm i inne urządzenia które wymagają podtrzymania pamięci w samochodzie. Może się zatem okazać że jak wrócisz to już auto nie odpali. Ale to tak teoretycznie :mrgreen: W przypadku powerbanku jak się rozładuje to kamera przestaje nagrywać a akumulator nadal jest w dobrym stanie więc spokojnie wytrzyma dużo dłużej niż w pierwszym przypadku.
Oczywiście wybór i decyzja należy ostatecznie do Ciebie.

W twoim budżecie można zaszaleć i kupić coś naprawdę dobrego jak np. Viofio A129PRO-G DUO to kamerka na przód i tył, w zestawie jest też moduł do podłączenia do akumulatora (podobny do SmartBox) kamerka ma też WiFi.
Drugą będzie ta o którą pytałaś MIO MiVue 798 Dual również na przód i tył na plus dla niej to trochę większy kąt widzenia ale jest droższa o jakieś 200zł czy warto o tyle więcej za nią zapłacić w stosunku do tej pierwszej. Ja uważam że nie.

Nagrania z obu tych kamer są bardzo dobre zobacz sobie w internecie jest sporo filmików. Zobacz szczególnie nagrania nocne gdzie jest całkowicie ciemno bo wtedy widać czy kamera sobie radzi z nagrywaniem w takich warunkach. Uważam, że te dwie propozycje są jednymi z najlepszych w tym budżecie.
Cichy77
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS - samochód do driftu Lexus IS - samochód do driftu
    IS od Lexusa jest bezpośrednim konkurentem serii 3 i również interesującą bazą na auto do driftu. Szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę pierwszą generację modelu w wersji IS 300. W tym wariancie kompaktowego ...
    Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer
    Eksperci z instytutu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013 dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America (MMNA) do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych ...

• 12 Lut 2020, 17:23

Dziękuję za obszerną odpowiedź :)

Cichy77 napisał(a):Zadziała ale jak samochód będzie w zasiągu WiFi czyli jak będziesz blisko samochodu lub samochód zaparkujesz pod domem. W przypadku zaparkowania np. pod hipermarketem i oddaleniu się na zakupy już nie sprawdzisz co dzieje się przy samochodzie. Tak chyba to najlepiej można wytłumaczyć

Auto ma wbudowany moduł WiFi, a w schowku miejsce na kartę SIM.
    Muszę zgłębić się w temat i poczytać jak to działa w ogóle 8)

Cichy77 napisał(a):Wszystko zależy od użytkowania samochodu i od tego jak długo parkujesz itd. Generalnie dobry powerbank będzie bezpieczniejszy bo akumulator nie jest rozładowywany przez kamerkę, a powerbank ładujesz podczas jazdy. SmartBox z tego co wiem dobrze współpracuje tylko z kamerami Mio. Minus jest taki że przypuśćmy zostawiasz samochód na dwa dni z takim SmartBoxem w ruchliwym miejscu przed kamerą. SmartBox wyłącza nagrywanie po np. 6 godzinach bo akumulator już znacznie osłabł. Pozostaje jeszcze ponad 30 godzin kiedy akumulator będzie rozładowywany przez alarm i inne urządzenia które wymagają podtrzymania pamięci w samochodzie. Może się zatem okazać że jak wrócisz to już auto nie odpali. Ale to tak teoretycznie W przypadku powerbanku jak się rozładuje to kamera przestaje nagrywać a akumulator nadal jest w dobrym stanie więc spokojnie wytrzyma dużo dłużej niż w pierwszym przypadku.
    Oczywiście wybór i decyzja należy ostatecznie do Ciebie.

Auto parkuję na ulicy, raczej spokojnej, bo jest ślepa i nie w samym centrum miasta, ale nigdy nie wiesz kiedy coś się wydarzy- różnie bywa, a wolę dmuchać na zimne :yes:

Cichy77 napisał(a):W twoim budżecie można zaszaleć i kupić coś naprawdę dobrego jak np. Viofio A129PRO-G DUO to kamerka na przód i tył, w zestawie jest też moduł do podłączenia do akumulatora (podobny do SmartBox) kamerka ma też WiFi.
    Drugą będzie ta o którą pytałaś MIO MiVue 798 Dual również na przód i tył na plus dla niej to trochę większy kąt widzenia ale jest droższa o jakieś 200zł czy warto o tyle więcej za nią zapłacić w stosunku do tej pierwszej. Ja uważam że nie.

Nagrania z obu tych kamer są bardzo dobre zobacz sobie w internecie jest sporo filmików. Zobacz szczególnie nagrania nocne gdzie jest całkowicie ciemno bo wtedy widać czy kamera sobie radzi z nagrywaniem w takich warunkach. Uważam, że te dwie propozycje są jednymi z najlepszych w tym budżecie.

Dziękuję :)

Na szybko przeglądałam tą Viofo i cenowo wychodzi u mnie tak samo, jak Mio MiVue 798 (mieszkam za granicą), jedynie urządzenie do stałego ładowania ma tańsze. I chyba obsługuje większe karty, bo Mio do max 128 GB :unsure:

Btw. czy tylną kamerkę można wykorzystać jako kamerę cofania z opcja wyświetlania na nawigacji pokładowej?
    didasky
    Nowicjusz

13 Lut 2020, 15:29

didasky napisał(a):Auto ma wbudowany moduł WiFi, a w schowku miejsce na kartę SIM.Muszę zgłębić się w temat i poczytać jak to działa w ogóle
    Sprawdź jeżeli faktycznie WiFi działało by tak jak na zwykłym routerze to jest szansa na więcej opcji. Pytanie tylko czy do takiej kamery da się dostać z zewnątrz tak jak przy kamerach monitoringu. Szczerze powiem że takiego rozwiązania nie testowałem.
    didasky napisał(a):Auto parkuję na ulicy, raczej spokojnej, bo jest ślepa i nie w samym centrum miasta, ale nigdy nie wiesz kiedy coś się wydarzy- różnie bywa, a wolę dmuchać na zimne
    Zgadza się :)
    didasky napisał(a):Na szybko przeglądałam tą Viofo i cenowo wychodzi u mnie tak samo, jak Mio MiVue 798 (mieszkam za granicą), jedynie urządzenie do stałego ładowania ma tańsze. I chyba obsługuje większe karty, bo Mio do max 128 GB
    Tu już decyzja należy do ciebie skoro ceny są podobne.
    didasky napisał(a):Btw. czy tylną kamerkę można wykorzystać jako kamerę cofania z opcja wyświetlania na nawigacji pokładowej?
    Raczej nie bo obraz musiałby być przekazany z kamery do urządzenia nawigacji w samochodzie i tu takiej opcji nie widzę.
    Cichy77
    Forumowicz VIP