Mitsubishi ASX czy Suzuki SX4 Cross

Mitsubishi ASX czy Suzuki SX4 Cross

02 Paź 2019, 22:17

Witam! Pomóżcie proszę kompletnemu laikowi motoryzacyjnemu przy wyborze używanego samochodu do 50 tysięcy. Ostatecznie zdecydowałem się na dwa modele: Suzuki SX4 Cross i Mitsubishi ASX, choć jestem otwarty na inne propozycje. Jedyny warunek to minivan lub SUV, bo chory kręgosłup nie wytrzymuje mi innych typów aut. Rocznie robię ok 15 tys, raz w roku wyjazd wakacyjny (4-5 tys), reszta na miejscu. Chciałbym benzynę raczej, bo mam dość DPFa w moim dieslu obecnym. Co do Mitsubishi słyszałem opinie, że silnik 1.6 jest za słaby dla tego auta - choć ja żadnego potwora nie potrzebuję, ot zwykłe rodzinne wozidło. No i części podobno dużo droższe niż w Suzuki. Proszę o podpowiedzi, dzieki
cccddd
Obserwowany

Re: Mitsubishi ASX czy Suzuki SX4 Cross

03 Paź 2019, 05:30

To są bardzo podobne auta. Suzuki jest lżejsze i co za tym idzie, trochę (ale naprawdę niewiele) zrywniejsze i oszczędniejsze. ASX za to ma bardziej bezpieczną konstrukcję i jest bardziej komfortowy(ale również niewiele). Wydaje mi się, że jest też bardziej przestronny, bo to sporo wyższe auto, co przekłada się na wygodę wsiadania. Co do kosztów eksploatacji, to tu jest bardzo podobnie. Ja chyba wybrałbym ASX, ale ty bierz to co Tobie bardziej podpasuje. Jeżeli trafisz pewne auto, to z obu jednakowo będziesz zadowolony.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX? Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX?
    Zaprezentowany w ubiegłym roku model UX jest najmniejszym crossoverem w ofercie Lexusa. W przyszłości może się to jednak zmienić, bowiem japońska marka rozważa stworzenie mniejszego auta – wynika ze słów wiceprezydenta ...
    Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer
    Opel Zafira Tourer został uhonorowany nagrodą Golden Steering Wheel ("Złota Kierownica"), o którą w tym roku ubiegało się sześć modeli samochodów typu van. Ten prestiżowy europejski tytuł jest kolejnym sukcesem ...

•