Mitsubishi lancer / chevrolet cruze / a może coś innego? (do 25 tys)

mitsubishi lancer / chevrolet cruze / a może coś innego? (do 25 tys)

29 Wrz 2017, 19:57

Witam :)
To może na początek czym do tej pory jeździłem: audi a4 b5 (1.6 101KM + lpg) oraz audi a4 b6 (2.0 131KM + lpg).
Mój budżet - 25 tys złotych (no maksymalnie 28 tys ale wolałbym jednak nie)
Szukam ładnie prezentującego się (fajnie jeśli będzie o trochę sportowym charakterze ale to nie wymóg konieczny), w miarę taniego w utrzymaniu i w miarę dynamicznego sedana (ewentualnie hatchbacka, kombi odpadają).
Nie jeżdżę dużo, rocznie może 8tys km, co 2-3 tygodnie zjazdy na weekend do domu ze studiów (100km), w międzyczasie praktycznie cały czas jazda po mieście i to na krótkich odcinkach (dojazd na uczelnię jeśli jest zła pogoda, zakupy itp). Być może dojdą dojazdy do pracy 2-3 razy w tygodniu ale to też dosłownie po kilka km. Czyli diesel odpada?

Co do tej pory zwróciło moją uwagę:
1. Audi a6 c6 (2.4 177KM) - strasznie mi się podoba, komfort jazdy, dynamika - wszystko super ale za 25 tys to chyba tylko jakiegoś ,,ulepa" dostanę ;) no i koszty utrzymania wysokie, czyli myślę że odpada.
2. Toyota avensis II - za spokojny, i ogólnie poczytałem tutaj na forum że nie warto. Zdecydowanie odpada.
3. Mazda 6 - powiem szczerze nie zgłębiłem tego tematu, co o niej myślicie?
4. Seat leon II - hatchback, to taka ostateczność, jeśli na prawdę warto to mogę się nad nim zastanowić, też nie zgłębiałem tego tematu.

No i zostają dwa nad którymi najmocniej się zastanawiam:
5. MItsubishi Lancer VIII - koniecznie sedan, mega wygląd, z tego co poczytałem podobno bezawaryjny, koszty utrzymania w normie, z minusów to słabo w środku, słabe wygłuszenie przy wyższych prędkościach. Jednak ten sportowy wygląd rekompensuje wszystko :D
6. Chevrolet Cruze - nie wiem jak do tej pory mogłem przeoczyć to auto, o jego istnieniu dowiedziałem się 3 dni temu, super wygląd (jednak troszkę słabiej od Lancera), środek na prawdę mi się podoba - dużo lepiej niż w Lancerze, koszty utrzymania w normie, podobno bezawaryjny.

Czyli tak na moje oko w tej chwili wybór ogranicza się do lancera i cruzea, no ale właśnie - nie jestem ekspertem i dlatego piszę tutaj :)
Co moglibyście mi powiedzieć o wymienionych przeze mnie autach? Co zdecydowanie odrzucić? Który byście wybrali? Może polecicie mi coś innego?
Ostatnio edytowany przez Rocker, 29 Wrz 2017, 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Rocker
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 06 2012
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: nie mam

Re: mitsubishi lancer / chevrolet cruze / a może coś innego? (do 25 tys)

29 Wrz 2017, 20:17

Lancera oczywiście polecam :mrgreen: Cruza nie znam. Lancer robi się głośny dopiero koło 4tys rpm, ale oczywiście głośniejszy od audi będzie zawsze. Jeżeli chodzi o bezawaryjność, to Lancer może służyć jako wzór do naśladowania- przez 3 lata i 60 tys km nie przepaliła się ani jedna żarówka, nawet pióra wycieraczek mam wciąż oryginalne :lol: Wiem, że to młode auto i niewielki przebieg, ale ze starszymi egzemplarzami też raczej nie ma problemów(mowa o benzynie).
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Złość i agresja - niebezpieczni kierowcy na drodze Złość i agresja - niebezpieczni kierowcy na drodze
    Agresja, wulgarne gesty, utarczki słowne czy nawet fizyczna przemoc wobec innych uczestników ruchu to objawy syndromu "wściekłego kierowcy", zwanego przez psychologów także Mad Maxem1. Złość i agresja przenosi ...
    Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla
    W latach 2012–2016 Opel wprowadzi trzy nowe rodziny silników i trzynaście nowych jednostek, co jest związane z odnowieniem oferty w tej dziedzinie w 80%. W tym samym okresie firma zaprezentuje również ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      audi a8 d2
      Mazda rim
      Nissan 350Z