Mitsubsihi Carisma 1.9TD / 90KM - rozrząd

Mitsubsihi Carisma 1.9TD / 90KM - rozrząd

25 Gru 2014, 20:43

Witam

Posiadam Mitsubishi Carisme 1.9 / 90KM / 1997 / Napęd Renault. Otóż w trasy zaświeciła się czerwona lampa na desce rozdzielczej z konewką, chwile później usłyszałem głośny trzask (podobny do zepsutego wiatraku w chłodnicy - pisku i ocierania ). Oczywiście po tym silnik zgasł, a próba ponownego odpalania były nie udane. Na początku myślałem iż turbo wygoniło olej ( olej w misce był ), potem iż pompa ( szczelna i pełna ), stanęło na rozrządzie i jest o tym pewien na 95 % dziwny dźwięk spod obudowy paska podczas próby odpalenia, silnik kręci lecz delikatnie / łagodnie lecz bez gruchotu spod głowicy. Mam parę pytań, ile kosztuje remont silnika, co zazwyczaj pada podczas takiej usterki ? Czego mogę się ogólnie spodziewać.
Crashnerg
Nowicjusz

Miejscowość: Łuków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mitsubishi Carisma
Silnik: 1.9TD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Mitsubsihi Carisma 1.9TD / 90KM - rozrząd

27 Gru 2014, 16:08

Skoro się zaświeciła kontrolka ciśnienia oleju, to jest brak tego ciśnienia w układzie smarowania. Zalezy jak długo jechałeś z tą kontrolką - jak się zaświeci, to nalezy od razu się zatrzymać i zgasić silnik. Zresztą od razu po jej zaświeceniu słychać, że silnik pracuje inaczej.
Zapewne poszły panweki - prawdopodobnie jedna naszła na drugą.
Jakie mogą być konsekwencje? Zależy od tego, jak długo silnik pracował po zaświeceniu się tej kontrolki.
Co do kosztów - trudno powiedzieć, bo w wielkiej mierze zależy to od mechanika, ile ceni sobie swoją robotę, a potem do tego dochodzą części, plus planowanie głowicy, plus UPG, plus nowy olej. Zazwyczaj też plus nowy czujnik - większośc czujników nadaje się do wymiany, po tym, jak już "zadziałały".
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Gru 2014, 10:22

Olej mam pełny, silnik zgasł momentalnie po zaswieceniu. Zajrzałem dziś pod pokrywę i faktycznie pasek rozrządu jest zerwany.
Crashnerg
Nowicjusz

15 Sty 2015, 14:27

Przygoda zakończona szczęśliwie ! Okazało się iż silnik jest bezkolizyjny a co za tym idzie zerwanie paska nie spowodowało żadnych usterek pod głowicą. 600 PLN - wymiana rozrządu i powrót do żywych :)
Crashnerg
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa
    Badania wykazały, że brudna przednia szyba dwukrotnie zwiększa ryzyko kolizji. Kolejnym efektem zaniedbania czystości auta jest większe i szybciej postępujące zmęczenie kierującego pojazdem w porównaniu do sytuacji, ...
    [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32 [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI