Mocne auto rodzinne koło 80K złotych

24 Paź 2017, 20:51

Witam forum,

Potrzebuję pomocy przy wyborze auta (póki co marki i modelu bardziej niż konkretnego egzemplarza). Nie znalazłem podobnego wątku, więc pozwoliłem sobie założyć nowy.

Szukam mocnego auta rodzinnego, SUV lub kombi. Tak, żeby zmieścić wózek, łóżeczko i bagaże na szybki wypad, a z drugiej strony móc osiągnąć 100km/h poniżej 8 sekund, albo jeszcze szybciej :)

Silnik benzynowy, spalanie mało istotne. Robię w roku koło 10000 km, więc czy będzie to 7 czy 14 litrów to nie robi mi to różnicy. Nie chcę downsizingu, potrójnych turbo, układów, które dbają, żebym spalił 0,5 litra mniej, a ich potencjalna naprawa przekracza wartość samochodu. Auto może być egzotyczne, ale fajnie żeby nasi mechanicy wiedzieli jak je naprawić, a części za drogie nie były.

Rocznik 2007+, budżet 60-80K z możliwością przekroczenia dla racjonalnych kandydatów :) Poprzednie auto 2006 Honda Accord 2.0 VTEC 150 KM

Mam już swoje typy, ale podzielę się nimi jak pojawią się jakieś odpowiedzi do tego wątku :)
tygera
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 05 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Szukam
Paliwo: Benzyna

24 Paź 2017, 22:46

Co powiesz na X-Traila? Ostatnio miałem okazję trochę pojeździć, fajne auto ładne, środek ładny i miękko wykończony (jak nie w japończyku :wink: ) sporo miejsca dla kierowcy, pasażerowie w tylu mają jeszcze więcej miejsca, dorosły siedzący z tyłu jeszcze ma sporo miejsca między kolanami a siedzeniem kierowcy. Jedynie kwestia bagażnika jest taki..... Ani duży ani mały. Jeździłem wersją bez 4x4 i bez wyczynów auto do zaakceptowania.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Paź 2017, 08:40

Kao napisał(a):Co powiesz na X-Traila?

A jaki silnik proponujesz by te wymagane 8s do setki osiągnąć :D :?:
Może jakieś volvo :?:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

25 Paź 2017, 11:33

yeti65 napisał(a):Kao napisał(a):
Co powiesz na X-Traila?

A jaki silnik proponujesz by te wymagane 8s do setki osiągnąć

Szczerze mówiąc zapomniałem o tym wymogu. To tylko propozycja która wpadła mi do głowy :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Paź 2017, 21:45

Może Volvo XC90 4,4 V8?
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

26 Paź 2017, 19:33

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Niestety X-Trail odpada ze względu na małą moc. Przesiadając się z Hondy spodziewam się kroku w tył.

XC60 wygląda ładnie, ale ma doładowany silnik. 90% moich przebiegów to droga do i z pracy (2 km w jedną stronę), zimą na niedogrzanym silniku. Nie miałem nigdy auta z turbo, więc poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba nie są to najlepsze warunki dla długowieczności turbosprężarki.

XC90 V8 fajna opcja, ale trochę nieaktualny już design. Szkoda, że w najnowszym XC90 już tych silników nie stosują...

Szukam dalej, ale czekam też na inne propozycje :)
tygera
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 05 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Szukam
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autobusy specjalne
    Autobusy są stosunkowo rzadko poddawane adaptacjom i wykorzystywane do innych niż tradycyjne zastosowań. Niemniej jednak czasami, szczególnie ze względu na duże wymiary nadwozi oraz wyższy niż w samochodach ciężarowych ...
    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...

26 Paź 2017, 20:07

W dużym samochodzie bez turbo 8s do setki :?: :?: :?: Ciężko będzie :no:
Chyba że na dojazdy do pracy kupisz jakieś maleństwo, albo rower :lol: a mocne turbo zostawisz na trasy :idea:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

27 Paź 2017, 23:04

Jest parę opcji. Cały czas szukam, ale z tego co do tej pory znalazłem:

- Subaru Outback 3.6R
- Cała gama aut z V6 Chryslera (Pentastar): Dodge Journey, Fiat Freemont, Jeep Grand Cherokee, Dodge Durango
- Infiniti FX z silnikiem V6

Szukam, szukam...
tygera
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 05 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Szukam
Paliwo: Benzyna

28 Paź 2017, 07:01

Widzę, że większość to amerykańce, a chyba wiesz jakie auta sprowadza się zza wielkiej wody.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

28 Paź 2017, 13:14

W sensie, że bezwypadkowe? :D

Wtedy to myślę, że samemu coś wyszukać i ściągnąć. Nie wiem tylko jak potem będzie z odsprzedażą takiego samochodu, za parę lat...
tygera
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 05 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Szukam
Paliwo: Benzyna

28 Paź 2017, 13:41

tygera napisał(a):W sensie, że bezwypadkowe?

Dokładnie :lol:
tygera napisał(a):Wtedy to myślę, że samemu coś wyszukać i ściągnąć. Nie wiem tylko jak potem będzie z odsprzedażą takiego samochodu, za parę lat.

To nie astra, czy golf, więc łatwo pewnie nie będzie. Duża pojemność, duża moc, to i utrzymanie swoje kosztuje, a do tego dostępność części pozostawia wiele do życzenia( :?: ). Myślę, że bardziej ekonomiczne w utrzymaniu(kompleksowo), będzie jednak mocne europejskie turbo.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

28 Paź 2017, 19:49

Myślę, że warto byłoby rozważyć kupno samochodu jak Audi A6 C6 Avant w wersji 2.7 albo 3.0 TDI.

Znajomy miał diesla 2.7 i auto jeździło bardzo dynamicznie. ;)

Chociaż z takim budżetem można rozważyć nawet model C7. :ok:
Są to modele, które zachowały dobry design Audi, bo te późniejsze to już masakra...
JMarcin
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 14 10 2015
Auto: Nie mam