Mój pierwszy samochód, silnik benzynowy - budżet do 15 tyś. zł

23 Wrz 2021, 15:16

Witam. , chciałabym kupić mój pierwszy samochód. Budżet do 15 tysięcy zł. Preferuję silniki benzynowe, auto do krótkich tras max 30 km dziennie w obie strony. Najlepiej 5- drzwiowe, Jestem z województwa lubelskiego, więc poproszę o propozycje aut z tej okolicy. Z samochodów, które oglądałam najbardziej odpowiada mi VW Golf 5. Z góry dziękuję za propozycje i pomoc.
joasia408
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Wrz 2021, 16:10

Golf to mega poprawne auto, w środku ergonomia, typowy volkswagen. Poza tym trzeba wspomnieć o typowych autach w tym budżecie i segmencie:
Opel astra III 1.6/1.8
Peugeot 307 1.6
Seat Leon II/Altea 1.6
Kia ceed 1.6
Focus II 1.6/1.8
Gość114260
 

23 Wrz 2021, 16:30

Joasia408, lubelskie a dokładnie jakie rejony? Bo tutaj np Mazowieckie ale dość blisko Lublina a wygląda na spoko opcje:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
troszkę droższy ale może warto poza tym może da się coś ponegocjowac.

Ja bym jeszcze się zastanowił nad podstawowym Bravo II 1,4
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

23 Wrz 2021, 18:04

Mieszkam 15 km od Lublina. Golf z linku posiada już gaz. Czytałam różne opinie, że lepiej samemu zakładać instalację gazową. Czy może nie ma czego się obawiać?
joasia408
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Wrz 2021, 18:31

Kwestia tego jak długo auto posiadające lpg już na nim jeździ, czy są jakieś dokumenty na serwis itd.
Oczywiście, że lepiej założyć lpg we własnym zakresie ale trzeba brać pod uwagę budżet jaki masz na auto i koszt założenia lpg. Kupisz auto za np. 15 a dołożenie lpg wyniesie ponad 20% wartości
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Wrz 2021, 22:44

Czyli ile lat może mieć maksymalnie instalacja lpg w samochodzie żeby był on warty obejrzenia?
joasia408
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Manufaktura Car Show 2013
    W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...
    Kultura jazdy w korkach - czy też tak jeździcie?
    Mamy miesiące w których na drogach jest ciaśniej niż zwykle. Wtedy częściej niż zazwyczaj możemy spotkać się z zatorami na drodze. W takiej sytuacji częściej też możemy zostać mimowolnymi świadkami lub nawet ofiarami ...

24 Wrz 2021, 07:51

joasia408 napisał(a):Czyli ile lat może mieć maksymalnie instalacja lpg w samochodzie żeby był on warty obejrzenia?


Został Ci zaproponowany jakiś śmieć i to jeszcze z gazem. Musisz się naradzić z mechanikiem do tego przydałaby się jakaś wizja zakupu auta.
To nie jest tak że można ustalić kwotę xxx na auto yyy. Dam Ci prosty przykład.

Ostatnio przyłatwialem corolle e12 koniecznie po lifcie notabene bije na głowę tego golfa. Było zastanawianie się nad sztukami mającymi 200-250k.km.za 10-12k. Wystarczyło dołożyć 3k i już w zasigu ręki byly auta majace po 100k.km.albo mniej w najbogatszych wersjach. I tu masz też analogiczną taką sytuację. Zobacz ile kosztują te auta w opcji taniej i drogiej. Ten silnik był też w seacie. Odpuść lpg i to z dużymi nalotami. No i przydałby się jakiś mechanik.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Wrz 2021, 13:11

demirbiras napisał(a):Byłeś na miejscu Lipsku, oglądałeś? że wiesz ze to śmieć? Czy tak sobie po prostu bo hejtujemy vaga napisałeś?


Daj sobie spokój, czytaj prospekty i tyle to Ci wychodzi najlepiej.

Polecasz kibla mającego 250k.km.osobie która prawdopodobnie nic nie wie o motoryzacji ? I to jeszcze z gazem !!!! Bo co bo znowu jest mowa o vw i ... co ?
Więc zamiast skupiać się na tym ile dokładnie ktoś ma kasy i pod to szukać auta i to na siłę to może trzeba mu doradzić jak ma podejść do zakupu.

demirbiras napisał(a):A co do Corolli gaz niet, do tego zgnite podwozie, co kto lubi.



Nie pisz farmazonów jak się na tym nie znasz. Corolla spokojnie przyjmuje LPG, jest całkowicie inna jazda względem tego golfa i do tego pewnie mniejsze spalanie. Nie wspomnę o stabilności jako całość a która dla osoby nieznającej się na autach jest mega ważna.

Co do rdzy to corolla e12 fl obawiam się że wygrywa z tym golfikiem.

joasia408 nie namawiam Cię konkretnie na takie rozwiązanie. Tylko sprawdź ile kosztują auta z bardzo małymi przebiegami i bez lpg.

Nie ograniczaj się do Lublina. Na wstępie proś o VIN potem możesz podesłać np.autotesto.
Proponuj też wycieczki do aso bo to mocno studzi handlarzy.
Zresztą sama wycieczka tez nie jest straszna.
Sprzedawałem 20letniego lexusa to ktoś telefonicznie sprawdził vin i spotkałem się z nim w ASO lexa. Za 500zł nawet było zmierzone ciśnienie w dyszach spryskiwaczy szyby. Oczywiście auto w 100% było perfekcyjne, wygrałem flaszkę z pracownikiem i auto sprzedałem :D

p.s.

Wytypuj też inne auta które Ci się podobają.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Wrz 2021, 14:55

Przy budżecie 15k jak zacznie jeździć poza miasto i wysyłać Autotesto to się jej szybko kasa skończy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Wrz 2021, 15:14

szybki napisał(a):Nie ograniczaj się do Lublina. Na wstępie proś o VIN potem możesz podesłać np.autotesto.

Panie bez przesady budżet to 15 tyś, a nie 50. 1/5 kwoty wyda na takie cuda zanim coś znajdzie..
Gość114260
 

24 Wrz 2021, 16:39

szybki napisał(a):Panowie to co ma zrobić laik motoryzacyjny ? Posuchać forumowego demirbrasa dla ktorego ostatnio ałdi tt to prawie to samo co 350z ?


Usiąść i zapłakać.

A tak na serio to popytać w rodzinie/znajomych/pracy. Często ktoś ma kogoś kto pojedzie obejrzeć auto albo jest mechanikiem.

Zresztą ja z tych firm nie korzystałem więc nie mogę polecić, ale no sam powiedz że za pierwszym razem raczej na pewno nie trafi na dobry egzemplarz, więc kasa wtopiona. A czasem duże wady widać od razu, albo np. wizualnie się okazuje stuknięty/przytarty.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Wrz 2021, 16:43

Zawsze ma się kogoś w rodzinie lub znajomego, który mógłby pomóc w oględzinach.
Gość114260
 

24 Wrz 2021, 17:12

Popytam po rodzinie, może znajdzie się ktoś kto się zna. Niestety z zawodu mechanikiem nikt w mojej rodzinie nie jest.
Podsumowując muszę szukać auta blisko siebie, z małym przebiegiem, bez lpg. A jeżeli chciałabym kiedyś założyć LPG to jaki samochód byłby najbardziej do tej instalacji odpowiedni?
joasia408
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Wrz 2021, 17:15

Zakładanie "kiedyś" nie ma najmniejszego sensu. Jeśli już to od razu.
Przy obecnych cenach LPG (a mają rosnąć) naprawdę czasem montowanie tego gazu mija się z celem... Chyba że tym autem będziesz jeździć 10 lat.

Wpisz sobie w google "kalkulator LPG", wpisz realne wartości i sprawdź.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Wrz 2021, 19:16

joasia408 napisał(a):A jeżeli chciałabym kiedyś założyć LPG to jaki samochód byłby najbardziej do tej instalacji odpowiedni?

Robisz małe przebiegi, czy instalacja jest dla Ciebie opłacalna jeśli zacznie Ci się zwracać dopiero po 2,5-3 latach?
Gość114260